Міжкімнатні арки в інтер’єрах

Арки здавна є улюбленим багатьма елементом декору приміщення, несе не лише естетичну, але і функціональне навантаження. Дверний отвір, оформлений у вигляді арки, стає оригінальною і при цьому органічною частиною інтер’єру.

Основні причини популярності арок в квартирі:

 1. Арки, незалежно від свого місця розташування в житловому приміщенні, створюють відчуття свободи і відкритості.
 2. Отвори у вигляді арок згладжують гострі кути в інтер’єрі, роблячи його більш плавним і м’яким.
 3. Арки в інтер’єрі є прекрасним способом ненав’язливо зонувати приміщення, візуально розділяючи його на окремі частини.
 4. Ці малі архітектурні форми створюють єдиний дизайн квартири, органічно поєднуючи всі її приміщення.
 5. Арки сприяють дизайнерським експериментам, добре вписуючись в будь-який інтер’єр і надаючи йому неповторність.

Різноманітні види арок в інтер’єрі

По ролі арки в загальній концепції кімнати і вдома її можна віднести до одного з двох видів:

 • пасивною;
 • активною.

Міжкімнатні арки в інтер'єрах

Пасивні арки мають просту, традиційну форму, і їх цілком можна спорудити своїми руками. Активні арки відрізняються складністю і різноманітністю форми, вони здатні візуально розширювати і видозмінювати простір. Вони стилістично та архітектурно непрості, оскільки відкривають огляд одночасно на кілька суміжних приміщень. На відміну від пасивних, спорудження активних арок бажано довірити професіоналам.

Класифікація арок в інтер’єрі по формі

За формою склепіння арки прийнято розділяти на кілька видів:

 1. Класичні

Це, мабуть, найпоширеніший вид оформлення арочних отворів. Їх діаметр завжди дорівнює ширині прорізу дверей. Правильні лінії класичної арки виглядають плавно і елегантно, і відмінно виглядають не тільки в локальному, але й у багатьох інших стилях інтер’єрів.
Міжкімнатні арки в інтер'єрах

 1. Арки в стилі модерн

Дуга такий арки характеризується добре вираженим підйомом у вигляді частини півкола, а також незвичайними, химерними лініями. Арки в стилі модерн виглядають незвично і при цьому елегантний, і прекрасно вписуються як безпосередньо в інтер’єр модерн, так і в багато інших.
Міжкімнатні арки в інтер'єрах

 1. Романтичні арки

У таких арок відсутня чітко виражена дуга. Бічні поверхні з’єднуються з поперечною не під кутом, а за допомогою плавних заокруглень. Романтичні арки – найбільш вдалий варіант для оформлення широких дверних прорізів.

Міжкімнатні арки в інтер'єрах

 1. Прямокутні арки (“портал”)

Це найпростіший спосіб оформлення інтер’єру арки, але при цьому досить ефектний, багато в чому залежить від матеріалів, які використовуються для його оформлення.

Міжкімнатні арки в інтер'єрах

 1. Еліпсоїдні арки

Ці арки повторюють за формою правильний або неправильний еліпс, і виглядають в інтер’єрі квартири ефектно і грунтовно.

Міжкімнатні арки в інтер'єрах

Крім вищеназваних, міжкімнатні арки в інтер’єрі можуть бути й інших форм:
Міжкімнатні арки в інтер'єрах

 • коромисло;
 • трапеція;
 • фрамуга;
 • полуарка;
 • стрілчаста арка;
 • підковоподібна арка;
 • кілеподібна арка;
 • коса;
 • повзуча, та інші.

Матеріали, які використовуються для обробки арок в будинку

Від обраного для оформлення арки матеріалу буде залежати і складність самих робіт, і зовнішній вигляд готової арки. Найпопулярнішими матеріалами для декорування і монтажу арок у квартирі є:

 • дерево;
 • цегла;
 • гіпсокартон;
 • пінопласт;
 • ДСП;
 • пластик.

У кожного з цих матеріалів є свої плюси і мінуси. Так, цегляні арки стійкі, довговічні і добре виглядають у квартирі, але в цеглі неможливо втілити незвичайні дизайнерські ідеї. До того ж монтаж таких арок досить складний і під силу тільки професіоналові.

Чудово виглядає в оформленні арок натуральне дерево. Арки з цього матеріалу красиві, екологічні, естетичні, оскільки їх можна додатково декорувати різьбленням. Але арки з дерева коштують дорого, і для збереження їх експлуатаційних якостей їм потрібен особливий догляд – обробка спеціальними складами і лаками. А ось арки з МДФ можна зустріти набагато частіше, адже вони значно більш доступні. Зазвичай їх декорують шпоном або спеціальною плівкою для додання бажаного вигляду.

Міжкімнатні арки в інтер'єрах

Арки з гіпсокартону практично не мають недоліків. Цей матеріал абсолютно безпечний і екологічний. Він простий в роботі, тому арку з нього можна запросто зробити своїми руками. Гіпсокартон підходить для роботи на будь-якій поверхні, їй легко надати будь-яку бажану форму.

Міжкімнатні арки в інтер'єрах

Також легкий в роботі по обробці арки і пінопласт. Деталі майбутньої арки з нього дуже просто монтувати: для цього їх потрібно просто приклеїти. Мінус пінопласту полягає в тому, що він неміцний, тому в деяких випадках арочну конструкцію потрібно додатково зміцнити металевою сіткою.

Міжкімнатні арки в інтер'єрах

Різноманітні арки в інтер’єрі

Арки дуже органічно виглядають в коридорах. Вони допомагають зробити прохідне приміщення більш затишним, легким і витонченим. Арки в передпокої змушують сприймати перспективу всього приміщення по-новому, створюючи плавний перехід в суміжні кімнати і відкриваючи гарний вигляд.

 

Не менш популярні арки для оформлення дверних прорізів на кухні або в їдальні. Це – ідеальне рішення для візуального розділення кухні з їдальні або вітальні. Крім цього, на кухні можна спорудити арку над барною стійкою або над кухонною плитою. Оброблена цеглою або штучним каменем, така арка буде служити оригінальним прикрасою кухні.

Цікавий варіант – об’єднати за допомогою арки лоджію із суміжним приміщенням, спальні або вітальні. Основою для монтажу арки в цьому випадку стане важка балка, що розділяє ці два приміщення.

Міжкімнатні арки в інтер'єрах

Арки у вигляді алькова в квартирі – незвичайний дизайнерський хід, що дозволяє створити унікальний інтер’єр спальні або ванної. В утворену аркою нішу можна помістити відповідно ліжко або ванну.

Міжкімнатні арки в інтер'єрах

Дуже красиві арки виходять, якщо декорувати їх вбудованими світильниками, пластиковими елементами, склом або дзеркалами, декоративними молдингами, створюючи свій неповторний інтер’єр з унікальними арками.

Главная / Вибір / Міжкімнатні арки в інтер’єрах
Вверх