Арка на кухню: види і установка

Арки – це один з найдавніших архітектурних прийомів, унікальна форма конструкції яких дозволила залишити помітний слід практично на всіх історичних етапах існування людства. Завдяки універсальної геометрії, що поєднує в собі декоративні функції і практичне зручність, не втратили вони актуальність і в сучасному 21 столітті. Адже багатофункціональність арки дозволяє об’єднувати різні кімнати, візуально при цьому позначаючи їх межі. Виступаючи, таким чином, як двері, арка забезпечує зручне сполучення між приміщеннями

Кухонні арка замість двері

Арка на кухню, встановлена замість дверей, буде оригінальним дизайнерським рішенням в будь-яких житлових приміщеннях, незалежно від їх площі. У малогабаритних квартирах арочний прохід істотно розширює візуальний простір, а в так званих квартирах-студіях виконує розподільчу функцію, дозволяючи не використовувати громіздкі, важкі перекриття.

Арка на кухню: види і установка

Застосування такого варіанта не без підстав можна вважати класикою жанру. Адже це оптимальний по доступності спосіб, зробити який без проблем можна своїми руками. При цьому немає різниці, чи відбуватиметься з’єднання з передпокою або з залом. Всі варіанти будуть однаково ефективні і по-своєму корисними.

Актуальність кухонних арки, в контексті кімнатного повідомлення

В умовах існування достатньої кількості планувань квартир, розрізняють кілька основних кімнат, сполучених з кухнею:

 1. Арка між кухнею і вітальнею – просто створена для зручного дистанційного спілкування. Оптимально підійде для тих кухонь, які в силу малої площі, не можуть вмістити більше 2-3 чоловік. А по практичності такий отвір дасть солідну фору, займає і так дефіцитний простір, двері.
  Арка на кухню: види і установка
 2. Кухня, поєднана з передпокою – при такому плануванні прохід з аркою дозволить переглядати набагато більше простору, а також перетворить інтер’єр квартири.
  Арка на кухню: види і установка

Зведена своїми руками, арка може бути не просто красивим виходом з вітальні на кухню, але і виконувати функціональне навантаження (полички для статуеток або квітів, ніші для корисних дрібниць і т. д.).

Універсальність гіпсокартону

Основним матеріалом для виготовлення арочної конструкції є гіпсокартон. Його застосування не накладає ніяких обмежень на конфігурацію арки. Важлива перевага гіпсокартону полягає в тому, що при наявності елементарних навичок роботи з матеріалом зробити арку своїми руками може кожен.

Арка на кухню: види і установка

Унікальність гіпсокартону дозволяє замінити банальні дерев’яні двері, і, застосувавши креатив, зробити прохід зовсім іншого якісного рівня.

Попереднє планування

За умови ретельного вивчення всіх нюансів і деталей, зробити арочне поєднання кухні з вітальнею або з залом своїми руками не так і важко. Спершу, обов’язково слід визначитися з розмірами, формою дизайну, а також врахувати індивідуальні особливості планування.

Арка на кухню: види і установка

Рекомендація: Встановлена замість дверей арка, не повинна мати занадто крутим нахилом, унаслідок істотного ускладнення подальшого прикріплення до неї оздоблювального матеріалу.

Вибір стилю арки

 • Класичний – виготовлена своїми руками арка повинна мати показник радіуса дорівнює половині ширини дверного отвору. Її геометрія повинна відрізнятися стійкою закругленою формою. Краще всього виглядатиме конструкція з широкими і громіздкими габаритами;
  Арка на кухню: види і установка
 • Стиль модерн – візуально нагадує класичну арку, але замість овального закруглення, має звід, виконаний у вигляді еліпса або трапеції. Функцію декору тут виконується у вигляді вітражів, мозаїки, розписи і так далі.
  Арка на кухню: види і установка
 • Асиметричний стиль – оптимальний варіант для низького кухонного проходу. Зробити арку такого виду доцільно в приміщеннях з великою площею.
  Арка на кухню: види і установка
 • Східний стиль – характеризується досить складними стрілчастими формами. Не вимагає проведення декоративних робіт, так як сам по собі має дуже шикарний вигляд.
  Арка на кухню: види і установка
 • Портал – конструкція арки характеризується прямокутними формами. Оптимально підходить під сучасний дизайн “хай тек”, особливе прояв всіх переваг виявляється при поєднанні кухні з передпокою.
  Арка на кухню: види і установка

Поєднання кухонних арки з барною стійкою

Простора кухня із встановленою барною стійкою під аркою користується особливою популярністю. Такий дизайн можливий у двох варіантах:

 • За наявності достатнього обсягу площі кухні. Тоді арка розділяє кухню на два блоки, буде знаходитися над встановленої замість столу, барною стійкою.
 • Монтаж барної стійки робиться в кухонному проході, за умови його дуже солідних розмірів. При цьому повинно залишитися ще місце для входу.

Арка на кухню: види і установка

Рекомендація: В залежності від обраних габаритів арочного проходу, при наявності технічної можливості, використовується спосіб збільшення висоти і ширини дверного проходу.

Зведення арки своїми руками за допомогою гіпсокартону:

 1. Демонтаж дверної коробки.
  Арка на кухню: види і установка
 2. Підготовка металевого профілю під арку, з подальшим його кріпленням за допомогою анкерних дюбелів і саморезов. За допомогою ножа по металу, профіль необхідно розрізати на три частини. Довжина однієї з них, повинна відповідати відстані між стінами, так як кріпиться до стелі проходу. Інші два відрізки – це висота арки.
  Арка на кухню: види і установка
 3. Виготовлення корпусу арки. З гіпсокартону вирізаються складові деталі певного розміру. Для вирізання використовується будівельний ніж, лобзик. Замість них, в крайньому випадку, може застосовуватися тонка, гостра ножівка.
 4. Фіксація вирізаних гіпсокартонних деталей до профільного каркаса.
 5. Рекомендація: переконайтеся, що прикріплені саморізами деталі арки рівне встановлені і і виставлені по рівню відносно один одного.
 6. Кріплення дугоподібної торцевій смуги. Цей елемент виготовляється із залишків профілю. Для надання йому потрібної форми слід виконати серію надрізів на бортах направляючої. Після чого акуратно зігнути.
  Арка на кухню: види і установка
 7. З гіпсокартону вирізається торцева смужка. Набагато зручніше використовувати спеціальний гнучкий, легко гнучкий, арочний гіпсокартон.
 8. Всі утворилися шви затираються і вирівнюються шпаклівкою.
 9. В кінці відбувається нанесення елементів декору.

Арка на кухні – актуальний дизайнерський прийом, що визначає структуру приміщення. Завдяки конструктивним особливостям форм, які легко можна зробити самостійно з гіпсокартону. Арка позиціонується як універсальний перехід з кухні в різні суміжні приміщення.

Главная / Вибір / Арка на кухню: види і установка
Вверх