Як замінити розбите скло у міжкімнатних дверей: інструкція

Міжкімнатні двері, декоровані склом, чудово виглядають в інтер’єрі будинку. Але оскільки скло, навіть спеціально оброблене, – матеріал досить крихкий, його легко випадково пошкодити. В цьому випадку виникає термінова необхідність його заміни. Хоча буває, що заміна скла у міжкімнатних дверей буває викликана не тільки порушенням його цілісності, а й іншими причинами: наприклад, бажанням розгорнути скло або просто замінити його на інше скло у зв’язку із змінами в інтер’єрі кімнати, залишивши при цьому колишню двері.

Способи, за допомогою яких можуть кріпитися скла в дверному полотні

Перед тим, як замінити скло у міжкімнатних дверей, варто розібратися зі схемою кріплення у вашій конструкції, тому що в деяких випадках зробити це своїми руками цілком реально, а в інших, більш складних, все-таки доведеться звернутися до фахівців.

  1. Міжкімнатні двері зі склом триплекс

Якщо ви думаєте, що зможете самостійно замінити в двері триплекс – це багатошарове скло, шари у якому з’єднані між собою особливим чином за допомогою полімерної плівки, то вам доведеться відмовитися від цієї затії: це можливо зробити тільки в заводських умовах, і це єдиний випадок, коли має сенс задуматися про придбання нової двері.

Як замінити розбите скло у міжкімнатних дверей: інструкція

  1. Проста вставка скла зверху

Ремонт міжкімнатних дверей із заміною розбитого скла в цьому випадку найпростіший з усіх можливих. Такий варіант кріплення, зазвичай, має місце у шпонованих дверях російського виробництва. У цьому випадку досить просто виміряти отвір в дверях, у якому передбачається встановити нове скло, і замовити його згідно знятим розмірами в скляній майстерні. Крім розміру безпосередньо скла, важливо зробити виміри “припусків” всередині отвору, які зазвичай складають один-два сантиметри. Після цього вам залишиться лише акуратно вставити нове скло в проріз і промазати краю силіконовим гелем.

Як замінити розбите скло у міжкімнатних дверей: інструкція

  1. Скління дверей за допомогою штапиків (чвертей)

Якщо ви збираєтеся провести ремонт міжкімнатних дверей, в якій скло фіксується штапиками, це теж нескладно зробити своїми руками, як і в першому випадку. Почати процес заміни потрібно з вилучення штапиків. Для цього потрібні:

  • плоскогубці;
  • гостра стамеска (або широка викрутка);
  • щільна тканина.

Як замінити розбите скло у міжкімнатних дверей: інструкція

Вставте стамеску туди, де штапик прилягає до дверей і фіксується цвяхом. Після цього підкладіть під нього приготовану тканину, і постарайтеся розворушити штапик для того, щоб гвоздик, який його утримує, вийшов назовні. Коли він здасться на поверхні, потрібно зачепити його плоскогубцями і витягнути. Витягнувши таким чином всі цвяхи, що утримують штапик, знімаємо останній.

Важливо пам’ятати, що процес витягання цвяхів повинен проходити в певній послідовності, інакше скло може просто випасти. Першим ділом слід видалити бічні штапики, потім нижній, а в останню чергу вже верхній. Витягувати гвоздики і знімати штапики потрібно дуже дбайливо, щоб не пошкодити зовнішній шар дверного полотна.

Як замінити розбите скло у міжкімнатних дверей: інструкція

Якщо ви виконуєте ремонт міжкімнатних дверей із заміною пошкодженого скла, потрібно обережно видалити його осколки, акуратно складаючи їх на щільний папір. Важливо виконувати ремонт дверей на цьому етапі з особливою обережністю, в рукавицях і взутті.

Після вставки нового скла у проріз, зняті раніше штапики ставляться назад, і прибиваються знову декоративними гвоздиками, які там були раніше.

  1. Заміна скла з розбором двері

Буває, що міжкімнатні двері виготовляють з дерева та скла без використання штапиків. Ремонт дорогих збірно-розбірних дверей із заміною скла є більш складним, оскільки вимагає розібрати двері, а потім зібрати її назад. Якщо ви не впевнені в своїх силах, краще все ж довірити цю справу професіоналам.

Як замінити розбите скло у міжкімнатних дверей: інструкція

  1. Вставка скла нестандартної форми

Це досить складна справа, що вимагає певних навичок і ювелірної точності. Тут важливо максимально точно зняти мірки розбитого або вимагає заміни скла і не відхилятися потім від отриманих розмірів (відхилення в даному випадку не повинно бути більше 3-4 мм).

Що слід ще пам’ятати, коли виконується ремонт міжкімнатних дверей із заміною скла

Всі роботи по заміні скла в двері виконуються тоді, коли двері знята з петель і знаходиться в горизонтальному положенні. Це можна робити, наприклад, на столі великої площі. А ось вставлення скла в вертикальному становищі не тільки вкрай важка, але і пов’язана з ризиком.

Як замінити розбите скло у міжкімнатних дверей: інструкція

Міжкімнатні двері теж необхідно підготувати для ремонту: видалити з неї стару прокладку замазку герметик. Не забудьте і про самому склі: воно повинно бути чистим (можна акуратно промити його водою з милом). Краще, якщо скло буде кімнатної температури. Під час вставлення скла в двері дійте максимально дбайливо, ні в якому разі не давлячи на поверхню. Якщо воно вставляється з працею, можна спробувати підрізати прокладку.

Але, якщо ви не впевнені, що впораєтеся з вставкою скла в міжкімнатні двері, краще і не починати цю справу і не псувати недешеву двері, а звернутися до майстра або подумати про покупку нової двері.

Главная / Ремонт / Як замінити розбите скло у міжкімнатних дверей: інструкція
Вверх