Двері зі скляними вставками приваблюють покупців завдяки оригінальному дизайну і можливості внести додаткове джерело світла…
Як замінити розбите скло у міжкімнатних дверей: інструкція
Способи, за допомогою яких можуть кріпитися скла в дверному полотні
Перед тим, як замінити скло у міжкімнатних дверей, варто розібратися зі схемою кріплення у вашій конструкції, тому що в деяких випадках зробити це своїми руками цілком реально, а в інших, більш складних, все-таки доведеться звернутися до фахівців.
- Міжкімнатні двері зі склом триплекс
Якщо ви думаєте, що зможете самостійно замінити в двері триплекс – це багатошарове скло, шари у якому з’єднані між собою особливим чином за допомогою полімерної плівки, то вам доведеться відмовитися від цієї затії: це можливо зробити тільки в заводських умовах, і це єдиний випадок, коли має сенс задуматися про придбання нової двері.
- Проста вставка скла зверху
Ремонт міжкімнатних дверей із заміною розбитого скла в цьому випадку найпростіший з усіх можливих. Такий варіант кріплення, зазвичай, має місце у шпонованих дверях російського виробництва. У цьому випадку досить просто виміряти отвір в дверях, у якому передбачається встановити нове скло, і замовити його згідно знятим розмірами в скляній майстерні. Крім розміру безпосередньо скла, важливо зробити виміри “припусків” всередині отвору, які зазвичай складають один-два сантиметри. Після цього вам залишиться лише акуратно вставити нове скло в проріз і промазати краю силіконовим гелем.
- Скління дверей за допомогою штапиків (чвертей)
Якщо ви збираєтеся провести ремонт міжкімнатних дверей, в якій скло фіксується штапиками, це теж нескладно зробити своїми руками, як і в першому випадку. Почати процес заміни потрібно з вилучення штапиків. Для цього потрібні:
- плоскогубці;
- гостра стамеска (або широка викрутка);
- щільна тканина.
Вставте стамеску туди, де штапик прилягає до дверей і фіксується цвяхом. Після цього підкладіть під нього приготовану тканину, і постарайтеся розворушити штапик для того, щоб гвоздик, який його утримує, вийшов назовні. Коли він здасться на поверхні, потрібно зачепити його плоскогубцями і витягнути. Витягнувши таким чином всі цвяхи, що утримують штапик, знімаємо останній.
Важливо пам’ятати, що процес витягання цвяхів повинен проходити в певній послідовності, інакше скло може просто випасти. Першим ділом слід видалити бічні штапики, потім нижній, а в останню чергу вже верхній. Витягувати гвоздики і знімати штапики потрібно дуже дбайливо, щоб не пошкодити зовнішній шар дверного полотна.
Якщо ви виконуєте ремонт міжкімнатних дверей із заміною пошкодженого скла, потрібно обережно видалити його осколки, акуратно складаючи їх на щільний папір. Важливо виконувати ремонт дверей на цьому етапі з особливою обережністю, в рукавицях і взутті.
Після вставки нового скла у проріз, зняті раніше штапики ставляться назад, і прибиваються знову декоративними гвоздиками, які там були раніше.
- Заміна скла з розбором двері
Буває, що міжкімнатні двері виготовляють з дерева та скла без використання штапиків. Ремонт дорогих збірно-розбірних дверей із заміною скла є більш складним, оскільки вимагає розібрати двері, а потім зібрати її назад. Якщо ви не впевнені в своїх силах, краще все ж довірити цю справу професіоналам.
- Вставка скла нестандартної форми
Це досить складна справа, що вимагає певних навичок і ювелірної точності. Тут важливо максимально точно зняти мірки розбитого або вимагає заміни скла і не відхилятися потім від отриманих розмірів (відхилення в даному випадку не повинно бути більше 3-4 мм).
Що слід ще пам’ятати, коли виконується ремонт міжкімнатних дверей із заміною скла
Всі роботи по заміні скла в двері виконуються тоді, коли двері знята з петель і знаходиться в горизонтальному положенні. Це можна робити, наприклад, на столі великої площі. А ось вставлення скла в вертикальному становищі не тільки вкрай важка, але і пов’язана з ризиком.
Міжкімнатні двері теж необхідно підготувати для ремонту: видалити з неї стару прокладку замазку герметик. Не забудьте і про самому склі: воно повинно бути чистим (можна акуратно промити його водою з милом). Краще, якщо скло буде кімнатної температури. Під час вставлення скла в двері дійте максимально дбайливо, ні в якому разі не давлячи на поверхню. Якщо воно вставляється з працею, можна спробувати підрізати прокладку.
Але, якщо ви не впевнені, що впораєтеся з вставкою скла в міжкімнатні двері, краще і не починати цю справу і не псувати недешеву двері, а звернутися до майстра або подумати про покупку нової двері.