Виконати дверні відкоси своїми руками можна, оштукатурив їх або використовуючи пластикові панелі МДФ, ламінат, дерево…
Як замінити ручку на вхідних дверях
Ручка грає важливу роль в зручності експлуатації вхідних дверей. Якщо вона перестала працювати правильно – її потрібно замінити. Нерідко змінюють навіть старі, але функціональні ручки з естетичних міркувань, вибравши більш вдалу і відповідну до інтер’єру модель.
Як правильно зняти дверну ручку
В першу чергу потрібно демонтувати стару ручку, щоб зробити це, потрібно визначити її конструкцію і діяти виходячи з цього:
- Якщо ручка тримається на саморезах, потрібно всього лише відкрутити їх викруткою, після чого ручка легко зніметься.
- Якщо ручка має стрижень, треба повертати її з одного боку проти годинникової стрілки, утримуючи нерухомою деталь на протилежному боці. Коли ручка відкрутиться, друга деталь легко відійде разом зі стрижнем.
- Якщо ручка оснащена механічною засувкою, насамперед треба викруткою відкрутити гвинти, які тримають фурнітуру. Під декоративною частиною є стрижень і механізм руху язичка. В отвір чотиригранного стрижня входить тонкий стрижень з капелюшком. Якщо витягти його – ручка зніметься легко.
- Щоб зняти круглу ручку з ключем, необхідно зняти декоративну накладку з того боку, де немає свердловини. Це робиться простим натисканням викруткою на стопор, після чого він відщіпає, а накладка – знімається. Після цього залишається відкрутити два гвинти з тієї ж сторони і зняти дві половинки ручки. Витягти засувку можна після відкручування шурупів, які тримають її.
- Для зняття металевої ручки від вхідних дверей, в першу чергу слід відкрутити шестигранною викруткою невеликий гвинтик, розташований знизу ручки. Потім на черзі декоративна накладка, що закриває кріплення: вона відкручується без ключів, обертанням проти годинникової стрілки. Коли відкриються кріпильні елементи (саморізи або гвинтові стяжки) – відверніть їх викруткою і просто зніміть ручки.
- Ручки від металевої китайської вхідних дверей зазвичай виконані у вигляді великої накладки і знімаються німого інакше. На внутрішній стороні дверей є по одному гвинту вгорі і внизу накладки. Якщо відкрутити їх, ручка зніметься разом з накладкою і відразу з двох сторін.
Монтаж нової ручки
Знявши стару фурнітуру, можна вирушати в магазин. Вибираючи між металевою, пластиковій або скляній ручкою, не пропустіть важливий критерій: нові ручки повинні закривати всі сліди присутності старого механізму на двері. Якщо десь буде просвічувати вицвілий ділянку двері або отвір від самореза – на красу розраховувати не доведеться.
Сам монтаж ручок, за великим рахунком, виконується в зворотному порядку до описаних способів зняття ручок. Більш того, до будь-якої ручці додається інструкція, згідно з якою можна швидко і красиво її встановити. Вам також ймовірно стане в нагоді наступний набір інструментів:
- свердла по дереву;
- електродриль;
- стамеска;
- молоток;
- викрутки;
- шуруповерт;
- столярний кутик
- простий олівець;
- рулетка.
Установка ручки від вхідних дверей
Більшість ручок для вхідних дверей стандартні за розмірами і складовим, тобто і встановлюються вони аналогічно. У комплект, крім парної металевої ручки, входять зовнішні і внутрішні накладки, комплект кріплень і пластикові прокладки.
- Якщо зовнішні накладки нової ручки не збігаються за розмірами з накладками старої ручки, можна залишити старі.
- Внутрішні накладки, закріплені за допомогою двох болтів також можна залишити старі, якщо вони підходять до нового комплекту ручок.
- На нові ручки накладаються в паз пластикові прокладки, які потім слід приставити гладкою стороною до дверного полотна.
- Попередньо слід накрутити частини кріплень, потім потрібно приставити до полотна ручки, щоб планки встали на місця і затягнути болти.
Заміна дверних ручок з засувкою
- Після демонтажу старої ручки, необхідно згідно з інструкцією розібрати нову ручку.
- Насамперед, озброївшись двома саморізами і викруткою, потрібно прикріпити засувку (собачку) строго в отвори від старої ручки.
- Через пази в засувці потрібно встановити ручку з зовнішньої сторони і її відповідну частину за допомогою гвинтів (не дуже перетяг їх).
- Залишається встановити гвинтами декоративну накладку. Ручка, як правило, легко замикається після цього.
Заміна ручок пройшла успішно, якщо хід язичка м’який і вільний, а ручка не заїдає.
Очевидно, що заміна дверних ручок – нескладний і досить короткочасний процес, з яким може впоратися кожен. При цьому оновлена двері буде виглядати свіжо, і відкриватися легко і приємно.