Щоб виготовити доводчик дверей своїми руками, важливо зрозуміти принцип його дії і чітко визначити для…
Як зробити шумоізоляцію дверей самостійно: інструкція
Сусіди розговорилися на сходовому майданчику, а ви слухаєте, сидячи на своєму дивані? Дружина базікає по телефону в сусідній кімнаті і заважає вам спати? Чи можна вважати тишу і спокій недозволеною розкішшю для жителів типових квартир, або шумоізоляція дверей допоможе уникнути більшості подібних проблем? На щастя, непоганий шумопоглинальний бар’єр в квартирі можна зробити своїми руками!
В ідеалі варто замислитися над питанням звукопоглинання ще на етапі покупки обраної конструкції, проте не всі вчасно згадують про цю важливу характеристику, та й отримати правдиву інформацію не завжди можливо. Тоді звуко-ізолювати двері доведеться своїми руками після установки.
Види шумоізоляції
- Внутрішня шумоізоляція здійснюється з використанням м’яких, сипучих або твердих матеріалів, таких як мінеральна вата, поролон, полістирол або пінопласт, а також бітумних віброізоляторів і шумоізоляторів (візомат, БіМаст, Сплен, вібропласт).
- Зовнішня шумоізоляція полягає в тому, що панелі ДВП, МДФ, вагонки та інших матеріалів приклеюються або кріпляться до полотна дверей.
- Герметизацію стиків необхідно зробити по периметру двері за допомогою спеціальних клейких смужок ущільнювача з силікону, гуми, поролону, изолона або інших матеріалів. Окремий вид таких матеріалів – ущільнювальні щітки, які відрізняються підвищеними показниками по звукоізоляції, а також скорочення тепловтрат приміщення, захист від запахів і пилу. Це зручний, самоклейний матеріал з саморегульованою висотою ворсу.
Шумоізоляція вхідних дверей в квартирі
Залежно від конструкції, шумоізоляція вхідних дверей допускає кілька варіацій:
- Нерозбірне полотно з двох металевих листів можна зробити більш звуко-поглинаючим, тільки якщо зовні обробити його по обидва боки панелями;
- Розбірна конструкція металевих дверей шумоізолюючими шляхом знімання внутрішнього листа і заповнення відкрилася порожнини вищепереліченими матеріалами. Найкраще працювати з утеплювачами на самоклейній основі. Щілини між коробкою і полотном сталевої конструкції усуваються за рахунок герметизації стиків.
Поетапна звукоізоляція вхідних дверей
- В першу чергу, треба підготувати матеріали і інструменти. Виходячи з обраного способу роботи, може знадобитися електрична дриль, ножівка, свердла по металу, ножиці, молоток, клей, саморізи та інші матеріали;
- Перед здійсненням основного комплексу робіт своїми руками, слід зняти всю фурнітуру сталевих дверей: вічко, замок, дверну ручку;
- Далі потрібно зняти внутрішній лист, заповнити порожнину спеціальним ізолюючим матеріалом, при необхідності зробити додаткову фіксацію клеєм;
- Усунути щілини як до, так і після монтажу внутрішнього листа за допомогою герметика.
Шумоізолювати нерозбірну конструкцію металевих вхідних дверей можна таким способом: з дерев’яних рейок споруджується каркас, який кріпиться на саморізи всередину двері через завчасно просвердлені отвори в куточку. Після цього шумоізоляційний матеріал укладається всередину каркасної конструкції і своїми руками зашивається зверху листом фанери. Поверх фанери зручним способом можна змонтувати будь-яке декоративне покриття, після чого повернути на місце ручку і інші деталі.
Шумоізоляція міжкімнатних дверей
Полотно міжкімнатних дверей в квартирі не передбачає серйозних видозмін, тому його шумоізоляція ґрунтується, по більшій частині, на герметизації стиків. Краще купувати цільну двері з МДФ або масиву, приділивши особливу увагу становищу полотна і відсутності зазорів і перекосів. Бажано вибирати такі моделі міжкімнатних дверей, в яких зведені до мінімуму або зовсім відсутні скляні вставки.
Додатково можна зробити установку порожка, поєднувати з закритим полотном міжкімнатних дверей. По периметру короба проклеюється стрічка ущільнювача. Підбирати її товщину потрібно виходячи з величини зазорів по краях. Якщо цих заходів буде недостатньо, двері можна своїми руками оббити панелями.
Особливості звукоізоляції розсувних дверей
Окремо слід розібрати такий вид міжкімнатних конструкцій, як розсувні двері. В цьому випадку звукоізоляційні властивості не будуть високими. Навіть цільне полотно, яке саме по собі відмінно приглушує звук, не дасть такої шумоізоляції розсувних дверей, як у орних аналогів. Справа в тому, що розсувний механізм не розрахований на те, щоб елементи замикалися один з одним максимально щільно. При цьому все-таки можна зробити окремі заходи:
- По-перше, можна сконструювати пенал своїми руками, в який будуть йти розсувні двері;
- По-друге, встановити ущільнювальні щітки по периметру всіх стиків і зазорів, уздовж розсувних напрямних і біля підлоги.
- По-третє, можна змонтувати магнітну смугу в місці змикання двері, щоб поліпшити звукоізоляційні властивості міжкімнатних дверей.
- По-четверте, слід подбати про герметизації верхньої лінії за допомогою гумового ущільнювача по обидва боки полотна. Правда, в такому випадку двері буде ковзати з великим зусиллям, але зате помітно краще поглинати звуки.
Таким чином, шумоізоляція дверей цілком здійсненна своїми руками, якщо докласти трохи зусиль і витратити деякий час. Зате після цього ви, нарешті, зможете повноцінно відпочити в тиші і спокої.