Демонтаж пластикових дверей своїми руками

Установка пластикових дверей сьогодні – це повсюдне явище. У житлових будинках вони входять до складу балконного блоку, а в адміністративних або громадських закладах служать вхідними дверима.

Конструктивно пластикові двері, мало чим відрізняються від дерев’яних або металевих аналогів. Тут коробка і полотно, яке навісили на 3-4 петлі, також є основними елементами дверного блоку. Матеріал виготовлення пластикових дверей включає в себе металевий каркас, одягнений в полівінілхлорид.

Демонтаж пластикових дверей своїми руками

Дверні петлі розміщуються між собою на однакових відстанях, кріплення нижніх і верхніх елементів здійснюється по лініях дверної коробки. Щоб зняти пластикову двері з петель, необхідно знати їх пристрій.

Демонтаж пластикових дверей своїми руками

Петля такий двері складається з вкладки, виготовленої з металу, рамної частини з кріпильними штифтами та дистанційної втулки, що знаходиться між дверною і рамної частиною. Регулювання складових петель дозволяє трохи зсунути двері в бажаному напрямку, забезпечити її щільне прилягання до рами і плавну роботу. У горизонтальному напрямку регулювання можна проводити з використанням петельного шаблону, а по вертикалі – спеціальними гвинтами, які маскуються декоративними ковпачками.

Демонтаж пластикових дверей своїми руками

Розрізняють два основних види петель в залежності від їх кріплення на профілі, що пред’являються до них вимогам і типу дверей: це прикладні і накладні петлі. Для пластикових дверей балконного блоку застосовуються петлі накладного виду. При монтажі важливо відповідність місць фіксації петлі і встановлення підсилювачів, які розташовуються в ПВХ профілі. Петлі прикладного виду використовуються при роботі маятникових дверей, монтаж яких здійснюється в місцях активного потоку людей. Такі петлі можуть виконувати функції автоматичного доводчика, за допомогою якого двері закривається без участі людини.

Матеріалом для виготовлення міжкімнатних пластикових дверей служить тефлон, який робить їх надійними і міцними. Але іноді зустрічається бракована фурнітура, яка може змусити зняти пластикову двері з петель для їх заміни.

Зняття дверей з петель

Завдяки вдалою конструкції пластикових дверей, заміна несправної петлі особливих технічних проблем не викликає. Для роботи можна використовувати плоскогубці, молоток і добійник.

Демонтаж пластикових дверей своїми руками

Перед тим, як зняти пластикову двері, потрібно видалити ковпачки закривають механізм петель. Потім за допомогою молотка слід акуратно вибити осьове пристрій. При цьому закривати двері поворотом ручки не слід, вона повинна бути прикрита. Коли при вибиванні внизу петлі вигляне частина осьового пристрою, його потрібно витягнути з паза за допомогою плоскогубців. Після цього полотно дверей слід нахилити на себе. При піднятті на 2-5см звільниться стрижень нижньої опори. Нижні петлі на дверях ПВХ не закріплюються. Тому піднявши балконні двері і відвівши її в бік, полотно можна легко зняти.

Зняти вхідні пластикові двері можна за вищеописаною технологією. Але в її конструкції є свої особливості. Вхідні двері посилені, їх петлі укріплені і мають пристрої проти злому. На вхідних дверях розміщені не дві, а три петлі. Це пов’язано з тим, що рама полотна вхідних дверей більш жорстка і з збільшенням її ваги зростає навантаження на петлі. Самотужки зняти важку вхідні двері дуже проблематично. Тому буде розумним залучити помічника для такої роботи.

Установка дверей на місце

Після проведення ремонтних заходів потрібно встановити двері на своє місце. Для цього потрібно виконати всі вищеописані дії, але вже у зворотній послідовності:

  • Потрібно помістити полотно пластикових дверей в отворі зручним чином для встановлення його зверху на петлі. Орієнтиром при цьому повинна бути нижня петля. Щоб уникнути перекосів, важливо тримати двері в рівному положенні.
  • Нижню петлю слід надіти на штифт опори і скорегувати розташування інших елементів.
  • Потім потрібно встановити двері в прикрите стан, але без закривання її замку. В іншому випадку при повороті ручки полотно може зміститися і тоді надіти на осі решта петлі не вдасться.
  • Після цього всі осьові циліндри петель потрібно встановити на місце і натиснути знизу на штифти так, щоб їх краї вийшли нагору до клацання. Краї штифтів повинні знаходитися в початковому положенні і виступати на 0,5 см назовні.
  • При необхідності можна відрегулювати положення дверей підкручуванням петель.
  • На кінцевому етапі установки слід надіти на петлі декоративні ковпачки і перевірити роботу двері.

Демонтаж пластикових дверей своїми руками

Для безвідмовної роботи двері елементи дверних петель рекомендується змастити або нанести на них графітову стружку.

Главная / Ремонт / Демонтаж пластикових дверей своїми руками
Вверх