Як зняти з петель міжкімнатні двері

Інформація про те, як зняти вхідні або міжкімнатні двері, може знадобитися при переміщенні меблів з кімнати в кімнату або при проведенні ремонту. На відміну від досить трудомісткого процесу установки міжкімнатних дверей, зняття з петель не вимагає виклику кваліфікованих фахівців на будинок. Ця операція цілком доступна для виконання своїми руками і визначається особливостями конструкції дверних петель.

Види дверних петель

Дверні петлі класифікуються в залежності від виду матеріалу, з якого вони виготовлені, від місця установки або від особливостей їх конструкції. Для освоєння технології зняття дверей з петель інтерес представляє в основному остання категорія.

За типом установки дверні петлі підрозділяються на наступні види:

 • врізні;
  Як зняти з петель міжкімнатні двері
 • накладні;
  Як зняти з петель міжкімнатні двері
 • вкручені.
  Як зняти з петель міжкімнатні двері

За типом механізму вони бувають двох видів:

 • роз’ємні;
  Як зняти з петель міжкімнатні двері
 • нероз’ємні (універсальні).
  Як зняти з петель міжкімнатні двері

Саме особливості пристрою механізму надають вирішальне вплив на технологію зняття дверей з петель.

Як зняти двері з петель з роз’ємним механізмом

Для цієї нескладної операції знадобиться мінімум інструментів – всього лише лом або інший предмет, який можна використовувати в якості важеля.

Спочатку двері злегка відкривається, щоб вивести її з дверного отвору. Потім під нижню частину дверного полотна підставляється важіль. Для того, щоб не пошкодити міжкімнатні двері, бажано підкладати під неї прокладку з щільної тканини. Як тільки верхні частини петель зійдуть зі штирів, слід підхопити дверне полотно і відставити у бік. Якщо двері важка, наприклад, вхідна залізна, то цю операцію бажано проводити з напарником.

Як зняти з петель міжкімнатні двері

Бувають випадки, коли дві карти рознімної петлі з’єднані одним штифтом. Щоб розібрати подібний механізм, наполегливий пристрій під дверне полотно не знадобиться. Необхідно зняти декоративні ковпачки і вийняти штифт, роз’єднавши карти петель. Найчастіше штифт щільно «сидить» в механізмі петлі, тому для його вилучення знадобиться молоток, але діяти їм потрібно дуже акуратно, щоб не деформувати механізм. Як тільки штирі петель будуть витягнуті, двері від’єднається від дверної коробки.

Як зняти з петель міжкімнатні двері

Вкручені петлі відносяться до роз’ємним механізмів і відрізняються від накладних (врізних) карткових петель лише способом кріплення до дверей і коробці. Тому для зняття дверей з вкручених петель також знадобиться важіль.

Зняття дверей з петель нероз’ємного виду

Для здійснення цієї операції знадобиться викрутка або шуруповерт. Бажано використовувати викрутку зі змінними бітами, щоб підібрати такий наконечник, який не зашкодив би капелюшки шурупів при знятті і не ускладнив весь процес.

На самому початку потрібно акуратно зняти всі декоруючі планки і ковпачки. Далі необхідно викрутити шурупи тільки з однієї карти. Яку саме картку знімати (з дверного полотна або з коробки) – точних рекомендацій немає, кожен чинить так, як йому зручніше.

Як зняти з петель міжкімнатні двері

При викручування шурупів потрібно зафіксувати міжкімнатну двері в стійкому положенні, щоб вона не перевантажувала ті місця кріплення, які будуть видалятися в останню чергу.

Як зняти з петель міжкімнатні двері

До незнімних петель відносяться і так звані невидимі петлі. Їх механізм захований в коробці або дверному полотні і в закритому вигляді абсолютно невидимий. Зняття його здійснюється з однієї із сторін після повного демонтажу всіх декоруючих елементів.

Особливості зняття дверей з петель

Головним при зняття дверей з петель є забезпечення безперешкодної їх установки назад. Тому всі операції необхідно проводити акуратно, щоб не пошкодити механізм петель і не зруйнувати місця їх кріплення.

Як зняти з петель міжкімнатні двері

Нерідко в процесі тривалої експлуатації складові частини роз’ємних петель буквально прикипають один до одного, що відбувається під впливом процесів корозії. Як зняти двері з петель в цьому випадку?

 1. Необхідно купити засіб для видалення іржі, наприклад, спрей WD-40.
 2. Завдати речовина на поверхню елементів петель.
  Як зняти з петель міжкімнатні двері
 3. Виждати час, вказаний в інструкції, що додається до засобу.
 4. За допомогою дрантя очистити петлі.
  Як зняти з петель міжкімнатні двері
 5. У разі потреби повторити процедуру.
 6. Розібрати петлі.

Щоб процес зняття дверей з петель не викликав труднощів необхідно з моменту встановлення дверей проводити регулярний догляд за механізмом петель, що полягає в нанесенні на поверхню спеціальної мастила.

Главная / Ремонт / Як зняти з петель міжкімнатні двері
Вверх