Як правильно висвердлити серцевину замку самому

Питання, пов’язане з висвердлюванням серцевини замка, розглядається в останню чергу, коли інші способи відкрити двері вичерпані. Цей спосіб знищить механізм, тому до нього варто вдаватися в крайньому випадку. Але висвердлювання займе менше часу, ніж взламывание двері. І якщо провести цю процедуру правильно, то замок збережеться і надалі потрібно буде замінити тільки серцевину.

Для роботи вам знадобиться:

 • електродриль з регульованою швидкістю
 • свердла різного діаметру
 • плоска викрутка або дріт
 • кернер

Як правильно висвердлити серцевину замку самому

Як правильно висвердлити серцевину замку самому

Також під час роботи може знадобитися масло для змащування свердла і полегшення робіт.

Якщо є можливість ознайомитися з паспортом замку, то зверніть увагу на його клас. Пам’ятайте, що 3 і 4 добре захищені від злому і розкрити їх буде важко.

Щоб приступити до высверливаю серцевини замка, необхідно визначити тип замкового механізму:

 • хрестоподібний циліндровий механізм
 • циліндровий штіфтовий механізм
 • накладний замок сувальдний
 • замок з броньованої накладкою

Циліндрові замки – найбільш поширений варіант. Личинка приховує сам замковий механізм. Після висвердлювання надалі можна замінити її на іншу (вони продаються в магазинах) з відповідною заміною комплекту ключів.

Чим дешевше замок, тим простіше висвердлити його серцевину. Дорогі замки із загартованої сталі з секретом відкрити без ключа буде важко.

Хрестоподібний циліндровий механізм

Щоб відкрити замок такого типу, вам необхідно просвердлити отвір, а потім тонкою викруткою або дротом підняти стопор. Запор відсувається з допомогою гачка. Вся процедура відкриття дверей займе кілька хвилин.

Як правильно висвердлити серцевину замку самому

Циліндровий штіфтовий механізм

Для відкриття замку цього типу необхідно просвердлити отвір в циліндрі і повернути його за допомогою дроту або викрутки.

Як правильно висвердлити серцевину замку самому

накладний замок Сувальдний

Щоб відкрити його, вам потрібно просвердлити отвір в місці, де прикріплюється стійка до кінчика засува. Після цього просовується гачок через замкову щілину і з допомогою його відкривається.

Замок з броньованої накладкою

Вам знадобиться надміцне свердло, має твердосплавну напайку. Але коштують вони недешево і деколи викликати спеціаліста простіше, ніж самому займатися розкриттям замку такого типу.

Як правильно висвердлити серцевину замку самому

Послідовність проведення робіт з висвердлювання замкових серцевин:

 1. Перш, ніж почати видалення серцевини, після визначення типу замкового механізму, не забудьте відключити сигналізацію.
 2. Вставити свердло 3 мм (діаметром) в дриль. Такий діаметр дозволить висвердлити піни, що може бути достатнім для вирішення проблеми.
 3. За допомогою кернера і молотка намітьте точку свердління. Вона повинна розташовуватися над замкової свердловиною під лінією, що ділить зовнішній і внутрішній циліндр замку.
 4. Встановивши свердло у наміченій точці, просвердліть циліндр. Замкові піни будуть зруйновані. Зазвичай їх 5 чи 6, але буває і більше.
 5. Вставити в дриль свердло більшого діаметра (6,5 мм) і повторіть процедуру для гарантованого руйнування пінів.
 6. Вставити кінчик плоскої викрутки в замковий циліндр і поверніть його, як звичайний ключ. Замок має відкритися, якщо ви зробили все послідовно.

Що робити, якщо механізм не відкривається?

Вам доведеться просвердлити весь циліндр. Для цього візьміть свердло діаметром 19 мм. Також було б непогано знайти спеціальне трубчасте свердло, яке призначене для висвердлювання замка.

Після такої процедури замок буде повністю зруйнований, але ви зможете відкрити двері.

Поради для проведення робіт з відкриття замку двері

 • під час свердління дриль тримайте рівно, щоб не пошкодити весь замок;
 • якщо свердло застрягло, увімкніть реверс для його вилучення і очищення від металевих тирси. Для більш зручного просування дрилі в серцевині, змастіть його маслом або водою;
 • під час висвердлювання пінів, ви будете відчувати періодичне опір, який буде проходити після подолання піна. Це буде означати те, що ви все робите вірно;
 • не свердліть на великій швидкості, і не тисніть сильно на свердло. Це може привести до його поломки.

І самий важливий рада – щоб уникнути необхідності висвердлювання серцевин, майте надалі комплект запасних ключів.

Главная / Ремонт / Як правильно висвердлити серцевину замку самому
Вверх