Утеплення вхідних металевих дверей своїми руками

Металеві двері давно перевершила за популярністю всі інші види дверних конструкцій. У будинку з залізними дверима можна жити спокійно, не боячись зломщиків і не прокидаючись від зовнішнього шуму, але, на жаль, вона не дуже добре захищає від холоду. Справа в тому, що у металу чудова теплопровідність і температура внутрішньої сторони дверей майже як зовні. Це посилюється ще й особливостями технології: між дверима і рамою завжди залишається 5-8 мм – через цей зазор надходить холодне повітря. Мало того, що це не комфортно, але ще й дуже шкідливо: з-за конденсату метал з часом почне руйнуватися.

Конструктивні особливості

Як утеплити вхідні металеві двері? Можна зробити це своїми руками? Вхідні двері в приватному будинку, як правило, має особливу конструкцію. Вона виготовляється з цільногнутого листового металу товщиною 1.5 мм з закладеним зсередини утеплювачем. Глибина коробки при цьому повинна складати не менше 70 мм, а товщина утеплювача – 50 мм., Двері із сталі 0,8-1,5 мм завтовшки стовідсотково промерзнуть в нижній частині, а то й повністю. Присутність утеплювача помітно при знятті вічка, але буває так (особливо у китайських дверей), що навколо вічка розміщують якісний утеплювач, а далі – більш бюджетний варіант, або взагалі нічого. Під товстим залізом не представляється можливим це виявити. На жаль, в більшості випадків нерозбірних дверей, вставити утеплювач своїми руками дуже проблематично.

Утеплення вхідних металевих дверей своїми руками

Види утеплювачів

В якості утеплювача підійдуть багато матеріали:

  • Мінеральна вата продається у вигляді рулонних матеріалів або плит. Вона відмінно зберігає тепло, не пропускає звук, пожежобезпечна і легко кріпиться своїми руками. Однак при намоканні цей матеріал втрачає об’єм, і, відповідно, теплоізолюючі властивості. Він почне вбирати конденсат, що з’являється на внутрішніх стінках, і незабаром не тільки повністю припинить перешкоджати проникненню холоду, але і стане піддавати метал корозії. В приватному будинку його краще не використовувати, а для квартири з теплим під’їздом – цілком можливий варіант.
    Утеплення вхідних металевих дверей своїми руками
  • Поролон також є підходящим варіантом, але має ті ж недоліки, що і вищезгаданий матеріал. Його вкрай невеликий термін служби компенсує низька ціна.
    Утеплення вхідних металевих дверей своїми руками
  • Пінопласт і полістирол продається у вигляді плит різної товщини, тільки бульбашки пінопласту заповнені повітрям, а полістирол наповнений азотом, що підвищує його характеристики і вартість. Це вологостійкі матеріали.
    Утеплення вхідних металевих дверей своїми руками
  • Їх можна приклеїти монтажною піною, найменші зазори між плитами пінопласту (пінополістиролу) також потрібно заповнювати піною. Але навіть якщо просто притиснути його обшивкою, ефект буде хороший.
    Утеплення вхідних металевих дверей своїми руками
  • Ізолон відрізняється набагато більш високими теплоізоляційними властивостями, ніж поролон, але він і коштує значно дорожче.
    Утеплення вхідних металевих дверей своїми руками
  • Силіконові утеплювачі – функціональний матеріал, стійкий до зовнішніх впливів, але не здатний забезпечити хорошу шумоізоляцію.

Інструмент

Утеплення вхідних металевих дверей своїми руками

Перед тим як утеплити залізну вхідні двері в приватному будинку або квартирі, приготуйте утеплювач; лист ДСП, МДФ або вологостійкої фанери, дорівнює розміру двері; брусок із сухої деревини; штукатурку або шпаклівку; монтажну піну; клей, що підходить для кріплення утеплювача на метал; електро лобзик і шуруповерт; ущільнювач, а також ножа і шпатель.

Хід роботи

  1. Зазори між коробкою і стіною необхідно утеплити заново своїми руками. Для цього стіна зачищається від слідів старого утеплювача, знімаються залишки штукатурки і пилу, стіну зволожують водою, отвори заповнюють монтажною піною, після застигання якої надлишки зрізаються ножем і зверху наноситься шар штукатурки або шпаклівки) для додання гарного зовнішнього вигляду.
    Утеплення вхідних металевих дверей своїми руками
  2. Після цього пора зняти фурнітуру: ручку, зовнішню частину замку, вічко.
  3. Дерев’яний каркас, до якого згодом кріпитимуться утеплювач, роблять із сухого бруска. Якщо можливо, краще забити його під полицю куточка або закріпити на саморізи по периметру і вздовж горизонтальних ребер жорсткості не порушуючи цілісність металу. Брусок не повинен виступати за елементи конструкції.
    Утеплення вхідних металевих дверей своїми руками
  4. На поверхню двері смугами або суцільним шаром наносять клей, після чого між брусками укладається утеплювач. Закріплювати його можна враспор, але краще поєднати з проклеюванням. Матеріал потрібно розподілити зсередини так, щоб залишилися мінімальні зазори.
    Утеплення вхідних металевих дверей своїми руками
  5. Після висихання клею слід переконатися у відсутності щілин. Зазори більше 4 мм заповнюються монтажною піною, залишки якої згодом обрізаються врівень з утеплювачем. Більш вузькі щілини можна прибрати, пропихивая в них смужки пінопласту.
  6. Плити м’якого утеплювача можна закрити плівкою, яка послужить гідроізолятором.
    Утеплення вхідних металевих дверей своїми руками
  7. Внутрішнє облицювання двері повинна акуратно виглядати, якщо вона в квартирі або будинку. Зазвичай її виконують своїми руками з ДСП, МДФ або вологостійкої фанери, обклеюючи їх штучною шкірою. Потрібно виміряти полотно ДСП (або іншого облицювального матеріалу), розмітити його, прибрати зайве.
  8. Відзначаємо і вирізаємо відповідні отвори на аркуші під вічко, ручку і замок. Прикладаємо лист на двері, щоб переконатися у вірності всіх отворів.
  9. До закріплення полотна потрібно, якщо це заплановано, обтягнути його шкірою, яку викроюють, залишаючи з кожної сторони по 10 см припуску. Припуски загортають і закріплюють меблевими дужками. З лицьового боку можна скористатись декоративними цвяхами для зміцнення конструкції. В принципі, обшивку можна кріпити чим завгодно, головне, щоб це гарно виглядало.
    Утеплення вхідних металевих дверей своїми руками
  10. Полотно прикріплюють до каркаса із бруска, попередньо промазав його універсальним клеєм, на саморізи через 30-40 см по всій двері. Саморізи краще купити з декоративними капелюшками.
    Утеплення вхідних металевих дверей своїми руками
  11. Встановлюються вічко, ручка, замки.
  12. Далі слід змонтувати самоклеящуюся ущільнювальну стрічку по периметру коробки. Це досить просто зробити своїми руками, але потрібно вибирати оптимально тонкий ущільнювач, щоб не ускладнити закривання дверей. Гумовий варіант більш кращий, оскільки він найменш вибагливий до умов навколишнього середовища.
    Утеплення вхідних металевих дверей своїми руками

Наклеювання утеплювача своїми руками на нерозбірну двері

Як утеплити залізну вхідні двері, якщо вона нерозбірна? Для цього існує сипучий теплоізолятор, яким заповнюються порожнечі дверного блоку, однак якщо присутні ригелі, таким чином можна безповоротно їх заблокувати, що, звичайно, виключає застосування такого способу. В цьому разі залишається тільки утеплити двері зовні еластичним рулонним утеплювачем. Непоказний вигляд такої обробки закривається декоративним покриттям з товстої високоякісної фанери або пластику.

Утеплення вхідних металевих дверей своїми руками

Правильне утеплення металевих дверей значно збільшує їх термін експлуатації як в приватному будинку, так і в квартирі. Навіть у випадку покупки недорогої китайської двері, можна змінити її характеристики шумо – та теплоізоляції в кращу сторону.

Главная / Ремонт / Утеплення вхідних металевих дверей своїми руками
Вверх