Утеплення вхідних дверей своїми руками: інструкція

Вхідні двері добре захищає господарів будинку від візиту небажаних гостей, але від проникнення протягів і холоду далеко не завжди. Щоб зберегти комфортний мікроклімат приміщень котеджу або взимку їх затишок на дачі, а також уникнути появи руйнівного конденсату на дверях, що виникає через різницю температури зовнішнього та внутрішнього повітря, їх потрібно утеплювати. Найчастіше в якості дверної теплоізоляції застосовуються листи пінопласту або мінеральна вата у вигляді плит і рулонів. Непогані технічні можливості цих матеріалів дозволяють своїми руками утеплити будь-вхідні металеві двері.

  • Пінопласт – це пористий полімерний матеріал, що містить пухирці повітря. Його аналогом є полістирол, але його структура містить не повітря, а азот. Завдяки цьому матеріал більш стійкий до горіння і руйнування, ніж пінопласт. Обидва ці матеріалу виготовляються у вигляді плит, які мають різну товщину. Це дозволяє підібрати їх оптимальні розміри для утеплення дверей на дачі або в квартирі своїми руками. Матеріали мають відмінні технічні характеристики, не бояться вологи, тому застосовуються в будь-яких приміщеннях.
    Утеплення вхідних дверей своїми руками: інструкція
  • Мінеральна вата має хороші теплоізоляційні і шумоізоляційні властивості. Вона вогнестійка і зручно вкладається в дверний каркас. Але цей матеріал має один істотний недолік: при намоканні його ізолюючі характеристики знижуються. Тому при можливості утворення конденсату з-за різниці температур повітря мінеральною ватою утеплювати зовнішні двері не рекомендується.
    Утеплення вхідних дверей своїми руками: інструкція

Крім теплоізоляторів, перед тим, як утеплити двері в приватному будинку, знадобляться ущільнювачі і нехитрий домашній інструмент.

Утеплення дверного полотна

Утеплити полотно дверей своїми руками в квартирі або на дачі можна двома способами. Одним з них можна утеплити металеві двері зсередини, використовуючи її внутрішню порожнину. Іншим способом ізолюється дерев’яні двері. При комбінуванні цих методів можна отримати якісний результат роботи. Тепер про кожну з них детальніше.

Утеплення з використанням внутрішньої порожнини

Суть такого утеплення полягає в заповненні вільної порожнини полотна дверей котеджу, будинку або квартири утеплювачем, яким можуть служити як пінопласт, так і мінеральна вата в будь-якому її вигляді. Щоб утеплити металеві двері своїми руками, потрібно послідовно пройти такі технічні моменти робіт:

  • Утеплення полотна дверей починається з закріплення дерев’яного внутрішнього каркаса. Згодом до нього буде кріпитися облицювання зсередини приміщення. Каркас виготовляється з дерев’яного бруска, який розміщується по периметру і вздовж ребер жорсткості двері. Товщина бруса повинна відповідати виступаючих елементів дверної конструкції. Кріплення каркаса до полотна дверей проводиться за допомогою саморізів.
  • В осередку між брусками укладається утеплювач. Його фіксація може виконуватися в розпір або на клею. Найбільшу надійність дасть поєднання цих способів. Проміжки між каркасом і шматками утеплювача повинні бути мінімальні. Розкроювати і різати матеріал зручно за допомогою металевої лінійки і тонкого гострого ножа.
    Утеплення вхідних дверей своїми руками: інструкція
  • Після укладання утеплювача в його масиві видаляються всі зазори. Великі з них заповнюються монтажною піною, яка після висихання обрізається врівень з поверхнею теплоізолятора. Інші проміжки заповнюються смужками пінопласту з використанням клею.
  • За розміром вхідних дверей котеджу або квартири випилюється полотно. Матеріалом для нього можуть служити ДСП, вологостійка фанера або МДФ.
  • Підготовлений своїми руками матеріал кріпиться до дерев’яного каркаса полотна дверей за допомогою саморізів. Вони розташовуються через кожні 30-40см по всьому периметру дверей. Бруски попередньо промащуються клеєм.

Утеплення вхідних дверей своїми руками: інструкція

Недоліком такого способу утеплення є наявність містків холоду – всіх металевих елементів полотна, пов’язаних одночасно з внутрішніми кімнатами і вулицею: ручки, замки та інше, в тому числі сама двері. Для зниження впливу містків холоду в якості доповнення застосовується друга технологія теплоізоляції.

Оббивка дверей

Для реалізації цього способу утеплення, металеву або дерев’яну двері котеджу зовні і зсередини вкривають тонким шаром утеплювача, а потім обтягують шкірою або дерматином. В якості теплоізолятора рекомендується застосовувати тепловідбивний рулонний матеріал. Він фіксується на полотні за допомогою клею. Це доповнення до утеплення порожнини двері позбавить від багатьох містків холоду, які взимку сильно конденсують вологу. Також цей спосіб незамінний при утепленні своїми руками дерев’яних вхідних дверей провідною в котедж, квартиру або заміський будинок.

Утеплення вхідних дверей своїми руками: інструкція

Потрібно розуміти, що вищеописані способи утеплення не дадуть повну теплоізоляцію і герметичність дверного отвору, хоча результат такої роботи позитивно вплине на збереження тепла вашого котеджу або квартири.

Усунення протягів

З протягами вхідних дверей ефективно допомагають впоратися два заходи. Одне з них здійснюється досить просто, інше потребує часткового розтину дверної коробки.

Ущільнення прилягання двері

Тут все просто. Спочатку визначається наявність і розмір зазору між дверною коробкою й полотном двері. У відповідності з цими даними потрібно підібрати в магазині поролоновий чи гумовий ущільнювач, який має відповідні технічні характеристики. Зазвичай такі вироби є самоклеючими, т. е мають спеціальну основу. Їх установка своїми руками відбувається таким чином: коробка очищається від бруду і пилу в місцях прилягання дверного полотна, потім сюди наклеюється ущільнювальний матеріал.

Утеплення вхідних дверей своїми руками: інструкція

Для отримання кращого результату, ущільнювач можна наклеїти не тільки на дверну коробку, але і на дерев’яну або металеву двері. Цей метод передбачає подвійний захист. При його використанні важливо збіг ущільнювачів. Ущільнювач дверного полотна повинен прилягати до ущільнювачу, приклеєного на дверній коробці. Для роботи краще використовувати гумові вироби.

Утеплення вхідних дверей своїми руками: інструкція

Відповіддю на питання «як утеплити балконні двері» може служити вищеописаний приклад, дії аналогічні.

Усунення протягу у дверному прорізі

Якісне утеплення вхідних дверей часто вимагає усунення протягів між отвором і дверною коробкою. При цьому проводиться її розкриття. Лякатися такої роботи не потрібно. Вона полягає в отбивании дверних укосів з обох сторін дверей, видалення зруйнованого утеплювача, заповнення зазору між прорізом і коробкою новим теплоізолятором, а потім – відновлення відкосів. Такі технічні заходи по герметизації дверного отвору котеджу необхідні, в іншому випадку повністю позбутися від протягів не вийде.

Установка подвійний двері

Відмінним способом підвищити герметизацію вхідних дверей котеджу є установка подвійного блоку. Для цього використовується частина внутрішнього простору приміщення, так як будь-міжкімнатні двері потребують вільному місці для своєї повноцінної роботи. Відокремлена таким методом від приміщень котеджу або дачного будиночка основна вхідні двері, сприяє створенню прошарку повітря, яка буде стримувати йде тепло. В якості других дверей служать звичайні міжкімнатні двері з порогами. Вони дозволяють ретельно «закупоритися вакуумній» і повністю виключити витік тепла. Їх установка стандартна, в якості додаткової роботи може служити їх обладнання ущільнювач по всьому периметру. В ідеалі, вхідні подвійні двері виконують у вигляді блоку, має єдину коробку.

Утеплення вхідних дверей своїми руками: інструкція

Необхідно пам’ятати, що рішення задачі, як утеплити балконні двері, металеву або дерев’яну вхідні, не є універсальним способом утеплення житла. Крім дверей утеплюються вікна, стіни, підлога та дах, особливо, якщо мова йде про приватний будинок.

Главная / Ремонт / Утеплення вхідних дверей своїми руками: інструкція
Вверх