Для того, щоб краще зрозуміти як зняти дверний замок, потрібно навчитися визначати їх види. Засувка.…
Як зняти і розібрати дверну ручку міжкімнатних дверей
Чи замислювалися ви, скільки разів на день ви відкриваєте і закриваєте міжкімнатну двері в своїй квартирі? Швидше за все немає. Більш того, всі наші дії виконуються тут настільки машинально, що на такі елементи, як звичайні дверні ручки ми зовсім не звертаємо своєї уваги. До того моменту, поки з ними що-небудь не станеться. Як тільки відбувається якась поломка, ми не тільки починаємо звертати увагу на фурнітуру, але і розуміти, наскільки важливу роль вона виконує в нашому домі.
На жаль, якою б якісною і дорогою не була дверна фурнітура, час від часу потрібно проводити її заміну. Причиною цього можуть стати як несподівані поломки, так і звичайне бажання трохи оновити дизайн двері. Щоб демонтажні роботи пройшли успішно, важливо знати основні правила розбору дверних ручок, яких на сьогоднішній день є кілька видів.
Як просто зняти і розібрати дверну міжкімнатні ручку
Поломка дверної ручки і бажання замінити її на нову – найбільш часті причини, які примушують нас взятися за викрутку і приступити до роботи. Але перш ніж це зробити, потрібно уважно вивчити механізм цієї фурнітури.
Класифікація дверних ручок
Всі дверні ручки, які встановлюються в міжкімнатні двері, можна поділити на три основних типи:
- Стаціонарні.
- Натискні.
- Ручки-кноби.
Стаціонарні – найпростіші варіанти дверних ручок. Ніяких вбудованих замків тут немає, хіба що невеликі засувки або притискні ролики. Щоб відкрити двері за допомогою цієї ручки, потрібно за неї просто легко потягнути. Форми у них можуть бути різні: п-образні, круглі і т. д.
Як зняти стаціонарну ручку з дверної поверхні
Такі ручки практично не ламаються, тому знімають їх найчастіше для того, щоб замінити на нові, більш сучасні моделі.
У разі, якщо фурнітура тримається на звичайних саморізах, розібрати її можна, використовуючи просту викрутку.
Якщо ніяких саморізів не видно, швидше за все тут виконує роль основи загальний стрижень. Щоб зняти таку ручку, потрібно одну її частину утримувати рукою, а іншу обертати проти годинникової стрілки.
Якщо у ручки є механічні засувки, для її демонтажу доведеться докласти трохи більше зусиль. Спочатку викруткою виймаються гвинти, після чого знімається верхня декоративна накладка, яка розташована навколо ручки. Тут, як правило, є засувка (язичок) і чотиригранний стрижень. Після того, як верхнє покриття було видалено, можна легкими рухами вийняти стрижні, і зняти ручки.
Розбір натискної ручки у міжкімнатних дверей
Найпопулярніший варіант дверної фурнітури, який використовують в будинках і квартирах. Складається механізм з двох частин Г-подібної форми, з’єднуються вони так само за допомогою спеціального стрижня. При натисканні на ручку, засувка ховається, дозволяючи тим самим відкрити двері. Простий, але досить надійний варіант.
На розбір натискної ручки знадобиться трохи більше часу, ніж у випадку зі стаціонарною.
Перше, що ми тут справах – видаляємо гвинти, які тримають накладку. Слідом знімається палета. Далі потрібно уважно оглянути чотиригранний стрижень. Є моделі, в яких фурнітуру постачають додатковим фіксуючим стрижнем з капелюшком. У такому разі стрижень виймається досить легко, а фурнітура просто акуратно міг викрутитися з корпусу. Інша частина ручки виймається разом з осьовим стрижнем. Перед цим не забувайте зняти накладку.
Легкий спосіб зняти і розібрати ручку-кноб
Такі ручки часто встановлюють в готелях, так як крім своєї функціональності, вони так само привертають користувачів своїм привабливим зовнішнім виглядом. У перекладі з англійської, “кноб” (Knob) означає ручка, кнопка. Форма – кругла. Дуже зручна в експлуатації, так як дозволяє закриватися на ключ з внутрішньої сторони кімнати. Єдиний мінус цієї фурнітури в тому, що вона досить часто ламається, в результаті чого доводиться постійно її розбирати.
Перед тим як знімати цей механізм, його потрібно добре оглянути. Тут, як правило, з боку кімнати є стопорний штифт, який дозволяє закріпити ручку на полотні. Щоб фурнітуру було легше використовувати, штифт спеціально оснащують невеликий пружиною.
Для того, щоб зняти ручку, потрібно взяти гострий тонкий предмет (добре підійде викрутка) і акуратно натиснути їм на штифт. Буває, що в ручках є декоративні накладки, тоді при першому огляді штифт побачити не вийде. Щоб отримати до нього доступ, треба прибрати всі зайві накладки. Найчастіше вони кріпляться за допомогою звичайних гвинтів, які легко відкручуються. В окремих моделях зняти ці прикрашають елементи можна просто підхопивши їх викруткою.
Розбір ручки-кноб
Після того, як перераховані вище дії були виконані, можна приступати до розбору ручки. Робиться це на торцевій частині дверей. Тут одразу ж можна побачити планку, з якої виходить засувка. Вгорі і внизу цієї планки є два невеликих гвинта, які можна викрутити за допомогою звичайної хрестової викрутки. Є окремі моделі, де встановлені гвинти з звичайним рівним вирізом, тоді потрібно використовувати відповідний інструмент.
Після того як вийти прибрати всі гвинти, потрібно підчепити планку і обережно висунути внутрішню частину засувки. На цьому розбір ручки-кноб закінчується.
Всі роботи потрібно виконувати дуже обережно, щоб не пошкодити поверхні дверей, а так само зберегти цілісність самої ручки (якщо ви не знімаєте її з метою замінити на нову). Зняти і розібрати дверну ручку у міжкімнатних дверей зовсім не складно, головне дотримуватися всіх рекомендацій і по черзі виконувати потрібні дії.