ЯК ПРАВИЛЬНО ВІДРЕМОНТУВАТИ ДВЕРІ З МДФ

Ремонт дверей з МДФ – досить цікаве заняття. Конструктивно вона складається з рами, на яку наклеєні листи МДФ. Рама зазвичай виготовляється з дерев’яного бруса. Двері зсередини порожня, тому легка і не особливо міцна.

ЯК ПРАВИЛЬНО ВІДРЕМОНТУВАТИ ДВЕРІ З МДФ

Схема двері з МДФ.

Відремонтувати двері з МДФ не складніше, ніж закрити «жука» на кузові улюбленого автомобіля. Хоча найпростіше, звичайно, купити нову. Але коли фінанси співають романси і на нову, просто не вистачає коштів, на допомогу приходить народна кмітливість.

Описані способи ремонту, безсумнівно, вам допоможуть заощадити значну суму грошей, яку довелося б викласти за нову.

При виборі матеріалів, які ви будете використовувати, необхідно враховувати, що потрібно використовувати ті, що призначені для роботи з деревом, а не металевими виробами.

Відремонтувати двері з МДФ зовсім неважко. Перед тим як почати, необхідно визначитися, який їй завдано шкоди. Залежно від нього, можна виділити два типи ремонту:

 1. Ремонт подряпин.
 2. Ремонт діри.

Як прибрати подряпини

При ремонті подряпин на двері, можливо, знадобляться наступні інструменти і матеріали:

 1. Наждачний папір (з маркіровкою від 150-200).
 2. Шпаклівка по дереву.
 3. Шпатель для шпаклівки.
 4. Грунт для дерева.
 5. Емаль по дереву (для МДФ застосовується спеціальна двокомпонентна фарба).
 6. Кисть для нанесення фарби.

ЯК ПРАВИЛЬНО ВІДРЕМОНТУВАТИ ДВЕРІ З МДФ

Видалити подряпини з поверхні двері з МДФ можна за допомогою знежиреного кольорового воскової крейди для ретушування дрібних подряпин, щілин і маленьких дірок.

Спочатку необхідно зачистити наждачним папером подряпину і область навколо неї близько одного сантиметра. Потім потрібно очистити зачищений ділянку двері від пилу і дрібних дерев’яних частинок.

Наступним дією необхідно нанести шпаклівку по дереву на очищену ділянку, а потім шпателем необхідно прибрати її залишки і при цьому постаратися зробити поверхню ідеально рівною. Після висихання шпаклівки її необхідно повторно зачистити, для того щоб вирівняти залишилися нерівності. Зачищати слід дрібним наждачним папером.

Потрібно відзначити, що наносити шпаклівку на поверхню МДФ слід дуже обережно, намагаючись не наробити нових подряпин. Щоб цього уникнути, треба використовувати гумові шпателі.

Потім на оброблену ділянку наносимо рівним шаром грунт по дереву і чекаємо його висихання. Після того, як грунт висох, всю двері рівним шаром покриваємо емаллю (фарбою) по дереву.

Як прибрати дірку

При ремонті діри необхідно мати наступні матеріали та інструменти:

ЯК ПРАВИЛЬНО ВІДРЕМОНТУВАТИ ДВЕРІ З МДФ

Для ремонту дверей знадобляться наступні інструменти: молоток, пилка, рубанок, стамеска, викрутки, плоскогубці.

 1. Будівельний ніж.
 2. Газети або щось схоже.
 3. Монтажну піну.
 4. Поліефірну або епоксидну смолу (і ту, і іншу, можливо придбати на будь-якому авторинку).
 5. Наждачний папір (з маркіровкою від 150-200).
 6. Шпаклівку по дереву.
 7. Шпатель.
 8. Грунт для дерева.
 9. Фарба, яка була вказана для першого випадку.
 10. Кисть для нанесення фарби.

При ремонті дірки спершу необхідно вирізати отвір, яке буде трохи більше її самої. Виконати таку роботу легше всього за допомогою будівельного ножа. При цьому по можливості необхідно постаратися зробити фаску на глибину близько 0,5 див.

Потім зсередини по краях отвору потрібно набити газетами або просто папером. Якщо цього не зробити, то при заповненні двері може знадобитися дуже велика кількість монтажної піни. Після цього отвір треба заповнити монтажною піною. Як тільки монтажна піна висохне, виступаючу її частину потрібно зрізати, щоб вийшла рівна поверхня.

На утворену поверхню потрібно нанести поліефірну або епоксидну смолу для утворення твердої поверхні. Цю операцію краще всього проробляти, надівши на руки гумові рукавички, оскільки при попаданні на шкіру смола легко прилипає, і видалити її можливо лише за допомогою розчинника. А розчинник, в свою чергу, як та смола на шкірі рук, може викликати роздратування.

Як тільки смола затвердіє, на неї необхідно нанести шпаклівку по дереву. Висохлу шпаклівку необхідно зачистити наждачним папером, щоб вийшла гладка і рівна поверхня. Слід використовувати папір із зазначеної трохи вище маркуванням.

Після зачистки на шпаклівку потрібно нанести грунт по дереву. Найкраще робити це кілька разів з тимчасовим інтервалом мінімум 20 хв. Після висихання ґрунту на поверхню всієї двері з МДФ треба нанести обрану фарбу.

Слід зазначити, що ґрунтовку краще всього наносити маленької малярським пензлем: це допоможе уникнути розлучень.

Як видно з усього вищесказаного, відремонтувати двері з МДФ не так вже і складно. А час, витрачений при ремонті своїми руками, компенсує значну суму грошей.

Главная / Монтаж / ЯК ПРАВИЛЬНО ВІДРЕМОНТУВАТИ ДВЕРІ З МДФ
Вверх