Питання, пов’язане з висвердлюванням серцевини замка, розглядається в останню чергу, коли інші способи відкрити двері…
Як замінити серцевину в дверному замку
Серцевина циліндрового замку – це частина його механізму, в якій прихований секрет, що складається з певної комбінації деталей і службовець для користування вхідними дверима з допомогою ключа. Серцевина є найважливішим знімним елементом замку, в разі необхідності її завжди можна замінити. Зробити це нескладно, так як виробники випускають у продаж такі вироби в стандартному вигляді і разом з ключами. серцевину можна купити на ринку або в магазині господарських товарів. Її заміна не потребує демонтажу замку з дверей, а весь процес займе не більше двадцяти хвилин.
Як підібрати Серцевину
Купуючи нову серцевину замка, потрібно звернути увагу на її діаметр і довжину. Довжини личинок можуть бути різними, так як ці вироби розраховані для установки в дверях різної товщини. Крім цього, діаметри циліндрів зарубіжного і вітчизняного виробника можуть відрізнятися.
Крім розмірів, потрібно звернути увагу на конструкцію серцевини і її колір. Добре, якщо відтінки торців циліндра і дверної фурнітури будуть збігатися. Щодо конструкції серцевини, вона може виконуватися з двома свердловинами для ключів по обидва боки вхідних дверей, або з однієї свердловиною. При цьому залізні двері зсередини закривається на «вертушку». Потрібно вибрати для себе оптимальний варіант циліндра замка залізниці або дерев’яних дверей.
Не варто купувати дешеві вироби. Як правило, такі серцевини ненадійні, їх матеріал виготовлення занадто м’який, а накладки слабкі.
Також потрібно звернути увагу на розміщення отвори на корпусі циліндра під кріпильний болт, його розмір і відстань до серцевини від торця дверей. Якщо воно буде менше, ніж у старому секреті, замінити серцевину замку не вдасться.
Вибираючи секрет дверного замка, варто розглянути його ключі. Якщо вони мають лазерну заточку, то циліндр має складну і надійною системою. Головним залишається те, щоб секрет підійшов до замку дверей за розміром.
Перед походом у магазин можна взяти з собою в якості зразка стару серцевину, а якщо такої можливості немає, і двері повинна залишитися замкненою, варто зняти розміри фіксуючого гвинта й корпуса циліндра, а потім встановити його на місце.
В комплект серцевини обов’язково повинні входити ключі. Зазвичай їх не менше п’яти. Для перевірки працездатності нової покупки всі ключі вставляються в секрет по черзі.
Заміна серцевини замка
Цю роботу можна виконати своїми руками або викликати фахівця. Процес заміни замкової серцевини недовгий і складається він з двох етапів: демонтажу старого та встановлення нового механізму.
Демонтаж серцевини
Щоб замінити замковий секрет знадобляться викрутка з наконечником хрестоподібної форми і рулетка.
На довгому торці полотна відкритих вхідних дверей розташована металева планка з трьома вкрученими в неї гвинтами. Середній гвинт утримує серцевину замку. Його потрібно викрутити і вийняти серцевину, перевівши ключем замок в положення «відкрито».
Але іноді такий процедури буває недостатньо. Причиною цьому може служити прапорець, який, розташовуючись на центрі серцевини, блокує її вилучення. Таке пристосування запобігає висвердлювання або вибивання замкового циліндра, тим самим підвищуючи захисні властивості всього механізму. Тому для вилучення серцевини цей прапорець потрібно втопити в корпусі замку. Далі поворотом ключа в замковій щілині з одночасним підтягуванням його до себе, серцевину можна витягнути із замка. Допомогти процесу може натискання на циліндр з іншого боку дверей.
Звільнений циліндр потрібно берегти від падіння. Цілком можливо, що вона справна, а проблема криється у всіх інших механізмах замку. Тоді його доведеться замінити, а старий циліндр буде про запас.
Завдання по вилученню циліндра замка металевої двері може ускладнитися, якщо його механічний секрет зламаний або в ньому безнадійно застряг ключ. В такому випадку циліндр висвердлюється свердлом 10мм, затиснутим в патрон дриля. В серцевині циліндра звільниться проріз, провертаючи яку за допомогою викрутки можна запросто відкрити дверний замок. Механізм замка рухається серцевиною через особливий кулачок. Він повинен зайти в її профіль, тоді секрет можна буде витягти.
Установка нової серцевини
Після покупки нового циліндра залишається тільки встановити його в замок. Цей процес відбувається у зворотному порядку демонтажу розглянутого вище. Основним моментом роботи є фіксація серцевини у дверному запірному механізмі. При цьому гвинт повинен потрапити у відповідний отвір на корпусі циліндра через планку замка, встановлену на торці дверей. Для цього серцевину потрібно встановити в замок, а гвинт в потрібний отвір. Злегка пошевеливая ці два елемента, потрібно домогтися збігу гвинта з його різьбовим місцем на корпусі секрету. Після цього гвинт легко закрутиться з допомогою викрутки.
Правильну роботу серцевини можна перевірити за допомогою ключа. Для цього його потрібно вставити в замкову щілину і виконати кілька імітацій відмикання і замикання дверей. Легка і без сторонніх звуків робота замку означає правильну установку його серцевини.
Догляд за серцевиною замку
Для довгої і надійної служби циліндрового механізму замка в залізних дверях, з ним потрібно обережно поводитися. Не варто докладати надмірних зусиль при поворотах і витягу ключа з серцевини. Крім цього надійна робота замку вимагає догляду, який здійснюється так:
- В замкову щілину потрібно влити трохи миючого речовини до його слабкого витікання з отвору;
- серцевину потрібно витерти сухою ганчіркою, потім вставити ключ і вийняти його без повороту. У цьому випадку пил не розганяється по Серцевинах і не секрет заклиниться.
- Після виймання ключа циліндр протирається знову. Процес повторюється до моменту, коли вийнятий ключ не залишиться чистим.
- Після очищення запірного пристрою від бруду в циліндр треба вприснути мастило і кілька разів повернути в ній ключ.
Це все, сподіваємося, що замінити в замку циліндр тепер ви зможете. Успіхів у роботі!