Як відреставрувати стару міжкімнатні двері самому

Двері – невід’ємна частина будь-якого інтер’єру, але, як і всі інші речі, вони з часом втрачають свій привабливий вигляд і функціональність. Поява тріщин, потертостей і подряпин погіршує не тільки зовнішній вигляд, але і загальне враження від кімнати. Тому рано або пізно встає питання про їх заміну на нові. У такій ситуації потрібно пам’ятати про можливість реставрації, яку може провести своїми руками будь-який чоловік, який має потрібні матеріали, інструменти і знає технологію.Як відреставрувати стару міжкімнатні двері самому

Алгоритм реставрації міжкімнатних дверей

Для реставрації міжкімнатних дверей своїми руками потрібно виконати наступну послідовність дій:

 1. Зняти полотно з петель.
 2. Видалити стару фарбу.
 3. Зашпаклювати тріщини, сколи та інші дефекти.
 4. Відшліфувати поверхню.
 5. Пофарбувати, розкрити лаком або обклеїти обраним матеріалом.

Інструменти для виконання робіт

Своїми руками реставрувати міжкімнатні двері на одному лише ентузіазмі не вийде. Необхідно наявність визначених інструментів, список яких наведено нижче:

 • слюсарний інструмент (викрутки, молоток, ніж, пасатижі);
 • паяльна лампа або праска;
 • наждачний папір або шліфувальна машинка;
 • кисть або валик;
 • шпатель.

Які саме інструменти знадобляться в процесі роботи, залежить від матеріалу двері і способу реставрації.

Необхідні матеріали

Загальний перелік матеріалів, які можуть бути використані, виглядає наступним чином:

 • рідина для зняття лакофарбового покриття;
 • грунтовка;
 • шпаклівка;
 • морилка, лак або фарба;
 • вінілова плівка або шпон;
 • дверний замок, ручка і петлі;

Початок робіт

Процес реставрації своїми руками – трудомістке заняття, спрямоване на оновлення зовнішнього вигляду дверей і приховування наявних дефектів. Це заняття вимагає знання певних моментів і наявності деяких навичок. Відмінності в процесі пояснюються тим, з якого матеріалу виконано полотно:

 • дерева,
 • ДВП,
 • пластику.

Перше, що треба зробити незалежно від матеріалу двері – це зняти її з петель. Всі роботи по реставрації проводяться в горизонтальному положенні. Бажано робити їх не у жилому приміщенні, оскільки процес займає тривалий час, буде супроводжуватися утворенням пилу і сміття. Фарбування та лакування стануть причиною характерних запахів. Приміщення повинне бути добре провітрюване, з вологістю не вище 75%, температурою в діапазоні 15-25 градусів за Цельсієм, незапорошене, щоб процес фарбування та лакування пройшов гладко.

Реставрація дверей з дерева

Найкращими були, є і будуть дерев’яні двері. Для їх успішної реставрації своїми руками необхідно видалити всю старою фарбу. Зробити це можна за допомогою спеціального засобу. Нанесіть його на полотно, слідуючи інструкціям, вказаним на упаковці. Почекавши вказане виробником час, видалите припухлу фарбу за допомогою шпателя. Якщо таким чином не вдається прибрати всі сліди старої фарби, то можна скористатися паяльною лампою або праскою. Однак використання цих інструментів вимагає певних навичок і досвіду. Піднісши паяльну лампу занадто близько до полотна і не розрахувавши температуру, можна завдати непоправної шкоди. А праска можна застосовувати тільки через щільну тканину.

Наступний етап – приховування тріщин, вм’ятин, відколів або інших дефектів. Для цього рекомендовано використовувати спеціальні акрилові шпаклівки по дереву, доступні для покупки в будь-якому будівельному магазині. Різні кольори і відтінки легко маскують наявні недоліки. Зашпакльовані ділянки після їх повного висихання потрібно прогрунтувати.Як відреставрувати стару міжкімнатні двері самому

Шліфування – ще один етап, в результаті якого дверне полотно стане рівним і гладким. Її виконують за допомогою шліфувальної машинки або наждачного паперу. Спочатку використовують шкірку великого розміру для шліфування дерев’яних дверей. Потім весь процес повторюють з дрібнокаліберної. Шліфувати потрібно в напрямку природних борозен дерева. Якщо робити це впоперек, то після фарбування і розкриття лаком можуть бути помітні сліди шліфування, що зіпсує зовнішній вигляд відреставрованої двері.

Підготувавши полотно можна приступати до етапу фарбування. Для додання бажаного кольору використовують водні або масляні морилки. Наносити їх потрібно пензлем або валиком рівномірно по всій поверхні полотна, прибираючи надлишки за допомогою м’якої тканини. Якщо робити це недостатньо ретельно, то колір буде нерівномірним. Завершальний етап – нанесення лаку. Після його висихання двері можна встановлювати на місце.

Реставрація ДВП дверей

Реставрація своїми руками дверей з ДВП відрізняється від описаного вище процесу для дерев’яних дверей. Для видалення фарби з поверхні такого полотна не можна користуватися паяльною лампою. Для шліфування рекомендовано застосовувати наждачний папір тільки з дрібною фракцією. Це пояснюється тим, що товщина ДВП поверхні дорівнює, як правило, 4 мм. Після шліфування проводиться фарбування фарбою потрібного кольору. В іншому процес такий же, як і з дерев’яними дверима.

Шпонування ДВП двері – хороший спосіб зробити її схожою зовні на дерев’яну. Купити шпон можна в спеціальних магазинах. Наклеїти його цілком по силам в домашніх умовах за допомогою праски, нагріваючи їм поверхню, але ні в якому разі не перегріваючи її. Відповідна температура дозволить надійно приклеїти матеріал, не спаливши його при цьому. Після цього відбувається покриття морилкою і прозорим лаком.Як відреставрувати стару міжкімнатні двері самому

Реставрація дверей з пластику

Відреставрувати міжкімнатні двері з пластику своїми руками можна кількома способами:

 • фарбування;
 • нанесення вінілової плівки;
 • обклеювання шпоною.

Як відреставрувати стару міжкімнатні двері самому

Кожен з них має свої особливості. У фарбу потрібно додавати спеціальні речовини і додатково її фільтрувати. Фарбування проводять за допомогою спеціального фарборозпилювача, в якому підтримується необхідний тиск для того, щоб забезпечити потрібну товщину нанесеного шару фарби. Все це робить даний спосіб складно виготовити в домашніх умовах. Два інших вимагають менше зусиль.

Вінілова плівка має величезну різноманітність кольорів і малюнків, з її допомогою легко створити потрібний вигляд дверей. Плівку легко клеїти. На очищену і знежирену поверхні прикладається малюнок, проводиться необхідна коригування і відбувається наклейка після зняття паперової основи.

Обклеювання пластикової двері шпоном теж дає хороший результат, перетворюючи її у дерев’яну, принаймні зовні. Підготовчі роботи під шпон для пластику не відрізняються від ДВП. Наклеювання відбувається за допомогою праски та щільної тканини. Температура повинна бути такою, яка дозволить надійно приклеїти шпон, не деформувавши пластик.

Дверну коробку замінювати на нову не можна. У старих дверей можуть бути такі дефекти, як прогини в різних напрямках, тому при її заміні з’являться зазори між коробкою і полотном. Дверна коробка повинна бути також відреставрована. А ось фурнітуру потрібно поміняти на нову. При цьому пам’ятайте, що від якості петель, замка і ручки залежить тривалість експлуатації дверей.

Реставрація міжкімнатних дверей – справа не легка. Але відреставрувати двері своїми руками цілком під силу навіть для тих, хто не має досвіду у цій справі.

Главная / Ремонт / Як відреставрувати стару міжкімнатні двері самому
Вверх