Як відреставрувати старі двері в домашніх умовах

Двері відчувають постійну навантаження і тому швидко приймають пошарпаний вигляд. Подряпини, потертості, вм’ятини й тріщини – звичайна справа для дверних конструкцій. Відреставрувати їх буває набагато більш доцільно, ніж купувати нові. Особливо це стосується дорогих дверей з масиву, які, до того ж, бувають абсолютно унікальними.

Усілякі потертості, перекоси, поломки фурнітури і розбиті вставки повинні змусити вас задуматися про реставрацію.

Реставрація дверей своїми руками – непросте, але цілком здійсненний процес. Якщо вести мову про вхідних залізних дверях, то робота з ними має певні нюанси. Дерев’яні міжкімнатні двері мають більше цікавих варіантів реставрації.

Інструменти та матеріали для реставрації дверей

Залежно від дверей, вам, ймовірно, знадобляться наступні матеріали та інструменти:

Як відреставрувати старі двері в домашніх умовах

 • Антисептична просочення;
 • Морилка або лак;
 • Рідина для видалення фарби та лаку;
 • Фарба для дерева;
 • Грунтовка, шпаклівка;
 • Електродриль;
 • Набір шпателів;
 • Стамеска;
 • Викрутки;
 • Столярний ніж;
 • Валик;
 • Флейцевая кисть, звичайні кисті;
 • Наждачний папір;
 • Молоток і цвяхи;
 • Пасатижі;
 • Штапики;
 • Замок і петлі;
 • Будівельний фен.

Реставрація дерев’яних і міжкімнатних дверей

Двері з масиву дерева гідні усіляких похвал: вони надійні, екологічні і просто чудові. Однак конструкції з дерев’яного масиву досить громіздкі і тому важкі для реставрації, проте результат вартий витрачених сил: при строгому дотриманні всіх технологій ремонту, двері з масиву здатні на 100% відновити всі свої характеристики.

Як відреставрувати старі двері в домашніх умовах

 • Підготовчий етап

Потрібно зняти стару двері і розташувати полотно горизонтально на рівній площині. Далі, при необхідності, слід зняти оббивку і скляні вставки, а потім приступити до зняття шарів фарби. Для цього потрібний будівельний фен – фарба з допомогою нього нагрівається до здуття і легко забирається звичайним шпателем. Якщо залишилися необроблені ділянки, можна добре відшліфувати їх ручним шкуротером. У висновку підготовчих робіт – опрацьовуємо матеріал грунтовкою.

Як відреставрувати старі двері в домашніх умовах

 • Основний етап

По завершенні підготовчих робіт могли залишитися дрібні недоліки. Для їх усунення потрібна шпаклівка. Залежно від стану старих дверей, полотно обробляється частково або майже повністю. Після того, як шпаклівка висохне, можна легко обробити наждачним папером потрібну ділянку. Цей тонкий процес повинен здійснюватися дуже делікатно, щоб не залишалося слідів шліфування. Перед фарбуванням дуже важливо добре видалити пил і бруд з міжкімнатних дверей. Фарбування бажано здійснювати в два етапи: спочатку двері покриття емаллю, потім сам процес фарбування.

Як відреставрувати старі двері в домашніх умовах

 • Заключний етап

Процес встановлення дверей полягає не тільки в одяганні її на петлі і вирівнювання по рівню. Можна зміцнити конструкцію арматурними прутами або анкерними болтами. Причому ця частина роботи повинна протікати при закритому положенні двері! Встановивши і закріпивши двері, її потрібно обробити монтажною піною і залишити на добу – сохнути.

Як відреставрувати старі двері в домашніх умовах

Як реставрувати лаковані двері

Як відреставрувати старі двері в домашніх умовах

Реставрувати лаковані двері трохи складніше: спочатку треба видалити поверхонь старий лак ретельно ошкуріть двері і шліфувати її строго по напряму волокон. Лакувати найкраще флейцевой пензлем або сіліконовим тампоном. Покривати лаком двері потрібно не менш ніж у 4 шари, другий шар припустимо нанести через 2-3 години, а от кожен з решти шарів – не менше ніж через добу. Весь цей час треба періодично добре провітрювати приміщення. Останній шар підлягає обов’язковій поліруванню, яку зручно робити за допомогою шматка фетрові або повстяного матеріалу.

Реставрація шпонованих дверей

Для початку потрібно виміряти двері і розкроїти частини шпону згідно отриманих вимірами, потім слід нанести клей і дати йому вбратися протягом 10 хвилин. Якщо поверхня двері не ідеально рівна, то її можна вирівняти за допомогою рубанка, хоча іноді буває достатньо простого наждачного листа. Відколи й тріщини заповнюються шпаклівкою.

Як відреставрувати старі двері в домашніх умовах

Щоб приклеїти панелі шпону до дверної поверхні використовується праска, нагріте до 50 градусів.

Як відреставрувати старі двері в домашніх умовах

Після прогрівання необхідно міцно зафіксувати отриманий результат ретельної притиранням. Крім того, для фіксації можна придавити конструкцію вагомим предметом. Важливо простежити за тим, щоб не утворилися порожнечі під шпонованим шаром.

Подібним чином приклеюється і ламінат, тільки його фіксують рідкими цвяхами.

До переваг такої реставрації однозначно можна віднести широкий асортимент шпону, великий термін служби і порівняно прийнятну ціну матеріалу. Однак шпон чутливий до перепадів вологості, і це явний недолік.

Реставрація панелями МДФ

Реставрувати двері панелями МДФ не особливо складно. Спочатку отвір оштукатурюється, потім формуються гіпсокартонні межі. Далі за допомогою шурупів кріпляться МДФ панелі, пластикові накладки і добори з дерева.

Як відреставрувати старі двері в домашніх умовах

Такий спосіб преображення дверного полотна дуже популярним, що пояснюється вологостійкістю і естетичністю даного матеріалу, а також його стійкість до деформації. При всьому цьому МДФ схильний до стирання в місцях частого впливу.

Реставрація з утепленням

Як відреставрувати старі двері в домашніх умовах

У разі необхідності утеплення дверей, наповнювачем можуть виступати багато матеріалів. Бажано відмовитися від поролону на користь більш сучасного, надійного і невибагливого ізолону.

Реставрація з натуральної або штучної шкіри

Як відреставрувати старі двері в домашніх умовах

Така реставрація посилює теплоізоляційні властивості двері, підвищує рівень шумоізоляції і робить більш привабливим її зовнішній вигляд. З мінусів – трудомісткість процесу, а також схильність матеріалу до механічних пошкоджень.

Реставрація дерев’яними рейками

Як відреставрувати старі двері в домашніх умовах
Облицювання двері дерев’яними рейками – досить тонка і копітка робота. Матеріал попередньо слід відшліфувати, а по закінченні роботи – покрити лаком. Кріпити рейки можна горизонтально, вертикально або діагонально. Такі двері будуть виглядати дуже естетично, стануть більш стійкими до пошкоджень, зможуть відмінно зберігати тепло і захищати від шуму. Однак трудомісткість процесу не дозволяє відреставрувати двері таким способом без будь-якої підготовки.

Реставрація вхідних дверей

Є кілька причин для реставрації металевих дверей:

Якщо поверхня дверного полотна перестала влаштовувати господарів своїм зовнішнім виглядом, двері реставрують, використовуючи оббивку шкірзамінником, дерев’яною рейкою та іншими матеріалами.

Як відреставрувати старі двері в домашніх умовах

Найчастіше двері виглядає цілком пристойно, але їй необхідна заміна ущільнювача, відновлення тепло – і шумоізоляційних властивостей. Такий варіант ремонту, швидше за все, не викликає великих витрат, але нерідко передбачає зварювальні роботи. Тобто у випадку ремонту металевих дверних петель або установки додаткових накладок, здійснити ремонт в домашніх умовах буде проблематично.

Як відреставрувати старі двері в домашніх умовах

Ще один варіант – механічне ушкодження металевих частин двері: прогин або викривлення. В цьому випадку потрібно вирівнювання і подальша рихтування. Відреставрувати двері з такими проблемами також непросто. Краще довірити таку роботу професіонала.

Главная / Ремонт / Як відреставрувати старі двері в домашніх умовах
Вверх