Як відремонтувати пластикові балконні двері самому

Балконні двері, як будь-яка інша конструкція, може з часом піддаватися істотним поломок і дрібних несправностей, а також потребує систематичного регулювання для запобігання викривленню. Всі ці заходи забезпечують функціональність на 100%. Практика показує, що ремонт пластикових балконних дверей проводиться на порядок частіше, ніж вікон. Це відбувається в силу того, що маса двері важче, може провисати і, як наслідок, нещільно закриватися.

Як відремонтувати пластикові балконні двері самому

Виконати ремонтні роботи можна своїми руками, але за умови, що є розуміння, як це робити і які інструменти необхідні. Найчастіше після невмілої спроби самостійно відремонтувати двері, проблема ускладнюється і потрібна термінова допомога фахівців.

Своїми руками можна усунути такі недоліки:

 • підкрутити, яка розхиталася ручку;
 • поправити або замінити гумку-ущільнювач;
 • відрегулювати притиск двері;
 • прибрати подряпини на профілі ПВХ.

Господарям балконних дверей потрібно пам’ятати, що якщо дія гарантійного терміну ще в силі, то краще викликати фахівця.

Регулювання балконних дверей

Абсолютно кожен, за умови активної експлуатації балконних дверей, стикається з проблемами послаблення петель, порушень в роботі, отпадания дверної ручки, бувають випадки, коли двері нещільно закривається. Ці питання вирішуються своїми руками, не викликаючи особливих труднощів навіть у майстра-початківця.

Для того, щоб відрегулювати роботу двері, необхідний інструментарій, що включає ключі-шестигранники, викрутки (хрестову і стандартну плоску), а також пасатижі.

Як відремонтувати пластикові балконні двері самому

Ремонтні та профілактичні роботи по регулюванню наступні:

 1. Якщо двері ПВХ помітно осіла і чіпляється за поріжок, потрібно підняти стулку вгору і підкрутити верхні дверні петлі. Для цього потрібно зняти ковпачок ПВХ, і, використовуючи ключ-шестигранник 4 мм, повернути гвинт в напрямку за годинниковою стрілкою до упору.
 2. Якщо перешкода у роботі відчувається десь посередині двері (в районі ручки), то алгоритм дій аналогічний, тільки починаємо підкручувати з нижньої петлі. Якщо проблема не вирішена, то потрібно підкрутити і верхню дверну петлю.
  Як відремонтувати пластикові балконні двері самому
 3. Якщо ручка розбовталася, то відремонтувати її можна самому. Біля її основи, як правило, є гвинт, прикритий декоративним ковпачком ПВХ. Його потрібно зняти, підкрутити гвинт викруткою. Якщо після регулювання проблема не зникла, можливо, тріснув корпус і потрібна заміна дверної ручки.
  Як відремонтувати пластикові балконні двері самому

Як бачимо, регулювання балконних дверей – нескладна побутова робота, яка не вимагає особливих професійних навичок і не викличе труднощів у тих, для кого тримати інструменти в руках – справа нескладна і цілком буденне.

Несправність ручки-замку

Ручка біля балконних дверей – найбільш функціональний елемент, який покликаний забезпечити відкривання, закривання, провітрювання. Якщо її починає періодично клинить, то це викликає справедливе обурення у господарів. Як сказано вище, ручка може елементарно розхитатися від активної роботи, тоді відремонтувати її нескладно. Але бувають більш масштабні питання. Щоб зрозуміти проблему, чому робота ручки порушена, треба зняти ковпачок ПВХ, який є елементом декору, потім необхідно відкрутити кріпильний гвинт.

Як відремонтувати пластикові балконні двері самому

Ситуації можуть бути наступними:

 • якщо штир, який з’єднує ручку з сердечником, стерся від часу його треба витягти і виконати заміну на новий;
 • якщо поламалася безпосередньо ручка-важіль, то також виконуються роботи по її заміні;
 • якщо сталася поломка замка, то необхідно зняти за вже відомим алгоритмом ручку, витягнути серцевину. Щоб виконати заміну замка, потрібно відкрутити гвинт торцевого на двері, витягти несправний замок і на його місце вставити новий механізм. Після заміни важливо щільно закрутити гвинт і поставити на місце ручку.

https://www.youtube.com/watch?v=IahXf2BLSSY

Якщо виконується заміна замку, то купувати потрібно не випадковий, а такий же, як був. Якщо ідентичного замку не знайшлося, то важливо віддати перевагу виробу тієї ж фірми-виробника.

Реставрація дверей

Як правило, без балконних дверей не обходиться практично жодне приміщення, незалежно від його призначення (житлового або комерційного). У ході експлуатації закономірна псування поверхні, навіть при ощадливому ставленні. Поверхня ПВХ неможливо пофарбувати і, на перший погляд, складно відреставрувати, але можливо. Природні подряпини, дрібні сколи і тріщини можна замаскувати спеціальним клеєм, після обробити місце наждачним папером (обов’язково дрібнозернистою) і нанести рідкий пластик.

Як відремонтувати пластикові балконні двері самому

Бувають ситуації, коли з якихось причин порушена цілісність ущільнювача. Крім порушення естетичності це загрожує протягами, погіршенням шумо – і теплоізоляції. Щоб його замінити необхідно:

 1. З пазів видалити старий ущільнювач.
 2. Очистити їх від пилу і бруду.
 3. Змастити клеєм і вкласти новий матеріал.

Як відремонтувати пластикові балконні двері самому

Не зайвим буде в осінньо-весняний сезон змащувати ущільнювач пом’якшувальною матеріалом (вазеліном).

Роботи з ремонту балконних дверей, заміни функціональних деталей і регулюванню складні тільки на перший погляд. Оволодіти такими навичками буде зайвим, так як це економія коштів, часу і фактор продовження терміну служби.

Главная / Ремонт / Як відремонтувати пластикові балконні двері самому
Вверх