Як відремонтувати міжкімнатні двері самому

Ремонт міжкімнатних дверей під силу зробити кожному. Для цього потрібно лише озброїтися інструментом і знаннями. Відремонтувати можна будь-які двері з МДФ, ДВП і ДСП (шпонірованого і ламінованого), натурального дерева. З ними можна проводити безліч маніпуляцій: зашпарувати замазкою, поставити латку, підстругати, перешлифовать і підфарбувати.

Причини виникнення проблем

Механічні пошкодження виникають у зв’язку з неакуратною експлуатацією або установкою:

 • подряпини і вм’ятини – звичне явище в сім’ях з маленькими дітьми;
 • переміщення або падіння предметів іноді призводить до пробоинам в дверях з ДВП.

Внаслідок неправильного монтажу стикаються з такими труднощами:

 • перекіс;
 • погане примикання;
 • тертя.

Дерево гігроскопічне – легко вбирає вологу і віддає її. У зв’язку з цим порушення технології виробництва і умов експлуатації призводить до таких неприємних наслідків:

 • Підвищена вологість у приміщенні або експлуатація в неопалюваних будівлях (незаселена новобудова, підвал) призводить до розбухання і деформації.
 • Всихання дерев’яних дверей, відбувається через використання у виготовленні сирого пиломатеріалу. Призводить до викривлення, утворення зазорів, щілин.
 • Розклеювання вироби виникає із-за неякісного складання деталей при виробництві або недостатньої обробки лаком.Як відремонтувати міжкімнатні двері самому

Виправлення механічних пошкоджень

Для ремонту невеликих пошкоджень міжкімнатних дверей своїми руками, нам знадобитися:

 • замазка або восковий олівець;
 • шматочок повсті.

Дрібні подряпини і вм’ятини практично завжди виникають після нетривалої експлуатації. Замазують їх за допомогою спеціального воскового олівця, придбати який без праці можна на ринку будівельних матеріалів. Колір олівця повинен відповідати відтінку дверей. Місце закладення розтирають шматочком повсті.Як відремонтувати міжкімнатні двері самому

Як відремонтувати вм’ятини та подряпини на дерев’яних міжкімнатних дверях

Для закладення вм’ятин на дерев’яних виробах, пропонуємо наступне: стамескою видовбують шматочок дерева точно відповідає розміру вм’ятини і, промазав клеєм, прикладаємо до виїмки. Місце з’єднання притискається струбциною, якщо пошкодження на краю. Якщо латка посередині дверного полотна – його потрібно покласти на рівну поверхню, накрити дошкою відповідного розміру і притиснути важким предметом. Виступаючі ділянки заплатки зчищають стамескою і шліфують великою, а потім дрібним наждачним папером. Зафарбовують відповідною фарбою, розкривають лаком.Як відремонтувати міжкімнатні двері самому

Ремонт міжкімнатних ДСП двері своїми руками

Щоб закрити пошкодження поверхні з шпонованого ДСП, використовують шпон, підібраний за кольором і текстурою. Потрібно видалити з допомогою стамески пошкоджений шматочок і приклеїти новий. Легше закрити дефект, якщо шпон тангенціального розпилу (хвиляста, кручена структура), тоді ремонт не дуже помітний. З радіальним розрізом (прямі, паралельні лінії) виправити важче, так як важко підібрати малюнок. Затискають місце склеювання аналогічно прикладу вище.

Реставрація пробоїн на дверях з ДВП

Пробиті ДВП двері можна відремонтувати своїми руками, вставивши знизу вироби вентиляційну решітку. Якщо діра утворилася зверху, то роблять вкладку з схожого матеріалу, скла і т. п. Вирізають симетричне отвір, торці якого оббивають дерев’яними брусками, щоб закрити порожнечу. Вставляють заздалегідь приготовану фільонку дерев’яну або з МДФ (є у продажу), закладають вставку і фіксують інший фільонкою з зворотного боку, забиваючи шпильками.Як відремонтувати міжкімнатні двері самому

Виправляємо недоліки, допущені при неправильній установці

 1. Якщо двері погано відкривається або відбувається тертя, з кромки знімають зайве рубанком, шліфують, фарбують і лакують. Зазор між коробкою і дверима повинен бути не більше 1.5 – 2 мм
 2. Якщо двері пружинить при закриванні, причиною може бути те, що вона впирається у чверть коробки. У цьому випадку подстругают дверне полотно або коробку. Також проблема може полягати в монтажі петель на дверях.
 3. Осідання двері можна відремонтувати, надівши шайби на стрижні верхній і нижній дверної петлі.

Усуваємо виробничий шлюб своїми руками

 1. Расклеившееся двері – це в основному результат недобросовісного виготовлення та для дозволу ситуації звернутися до виробника. Але, якщо той виявився порядною, доведеться відремонтувати своїми руками. В цьому випадку треба розібрати виріб на деталі, відшліфувати всі покриття до голого дерева, зачистити залишки клею на стиках. Промазав стики клеєм, по черзі з’єднати деталі, затискаючи струбцинами. Потім двері заново фарбують і лакують.
 2. Якщо двері виготовлені з вологого матеріалу, згодом в сухому приміщенні вони всихають і утворюються зазори, двері нещільно прилягає до коробці або взагалі не закривається. У цьому випадку на крайку доклеюють планку потрібної величини, потім вирівнюють в розмір з дверним полотном, шліфують і покривають потрібними лакофарбовими виробами.

Главная / Ремонт / Як відремонтувати міжкімнатні двері самому
Вверх