Ремонт дверних ручок вхідних дверей: що у них ламається і як це виправити

Ручка грає важливу роль в процесі експлуатації вхідних дверей, і її поломка доставляє чимало проблем. В більшості випадків це просто незручне відчинення дверного полотна, але трапляється і так, що зламана ручка взагалі не дає відкрити двері – тут все залежить від конструкції самого замку. У цій статті разом з сайтом dveridoma.net ми розберемося з таким питанням, як ремонт дверних ручок вхідних дверей. Ми розглянемо найбільш поширені види поломок і розберемо найбільш прийнятні варіанти їх усунення.

Ремонт дверних ручок вхідних дверей: що у них ламається і як це виправити

Ремонт дверних ручок вхідних дверей: що, зазвичай, ламається

Для початку з’ясуємо одну просту річ – практично всі вхідні двері обладнуються двома типами ручок. Це або натискні ручки, які також служать для керування засувкою замку, або стаціонарні, в завдання яких входить тільки допомога людині у відкриванні дверей.

З останніми справи йдуть досить просто, і суть їх поломки зводиться виключно до механічних пошкоджень – такі ручки, як правило, не ремонтуються, а просто змінюються новими. У них просто нічого ремонтувати, так як у більшості випадків вони являють собою цілісний виріб.

Ремонт дверних ручок вхідних дверей: що у них ламається і як це виправити

Інша справа – натискні ручки, саме вони в більшості випадків доставляють основні неприємності. Варіантів їх поломок не так вже й багато – з основних можна виділити чотири.

 1. Коли відпадає ручка, а її частина, що забезпечує кріплення до дверного полотна, залишається на місці. Проблема вирішується просто, протягом 10-15 хвилин – у більшості випадків така аварія говорить про те, що ви придбали неякісний виріб.
 2. В ручці лопається внутрішній квадрат, і засувка перестає відкриватися. Таке відбувається тільки у разі використання виробником для виготовлення дверної ручки матеріалу під назвою «силумін», який сам по собі є крихким – він просто лопається від постійних навантажень.
 3. Засувка не відкривається внаслідок зносу або западання зовнішнього квадрата, що з’єднує ручки з двох сторін і безпосередньо повертаючого механізм засувки. Зношується квадрат вкрай рідко, можна сказати, що такі випадки поодинокі. Як правило, засувка перестає відкриватися тільки тоді, коли цей квадрат має свідомо малу довжину – це шлюб установника або його недбале ставлення до справи. У таких ситуаціях квадрат з часом зрушується в бік однієї з ручок, і інша ручка, покинута ним, перестає відкривати засувку. Визначається така поломка просто – як ви вже зрозуміли, з одного боку дверного полотна ручка працює, а з іншого ні. Ремонт ручки вхідних дверей з такою поломкою вирішується дуже просто.
 4. Ручка не повертається у вихідне положення після натискання на неї. Тут причина тільки одна і вона криється в спіральної пружини – вона або лопнула, або просто злетіла зі свого місця. Ремонт такої несправності здійснюється хоч і просто, але повозитися все-таки доведеться.

  Ремонт дверних ручок вхідних дверей: що у них ламається і як це виправити

Зустрічаються й інші типи поломок, але всі вони взаємопов’язані з описаними вище, тому розглядати їх не має сенсу. Зрозумівши і навчившись усувати основні з них, ви легко зможете впоратися і з іншими.

Як відремонтувати дверну ручку, дивіться у відео.

 

Як правильно розібрати дверну ручку: опис процесу

При наявності всіх необхідних інструментів розібрати ручку вхідних дверей не так вже й складно – якщо, звичайно, знати, що робити, то по часу це займе не більше п’яти хвилин. Виглядає цей процес наступним чином.

 1. Знизу ручки, ближче до дверного полотна, розташовується невеликий гвинтик з проточкою під шестигранний ключ. Перше, що потрібно зробити, це відкрутити його – але не повністю, оскільки маленький гвинтик, і якщо він випаде, то може легко загубитися.
 2. Далі свинчиваем декоративну накладку, що закриває основний кріплення рукоятки. Свинчивается вона проти годинникової стрілки – робиться це руками, без використання ключів.
 3. Видаливши декоративну накладку (вона знімається через ручку), з’являється доступ до кріплення – як правило, це або невеликі саморізи, або гвинтові стяжки. Викручуємо вони практично однаково – беремо викрутку та викручуємо кріпильні елементи.
 4. Тепер просто знімаємо ручки з квадрата і, як кажуть, справа з кінцем – ручка демонтована.

Якщо говорити про ручки для вхідних дверей, виготовлених у вигляді однієї великої накладки (такі ручки використовуються на китайських дверях), то вони знімаються трохи інакше. З внутрішньої сторони дверей (вгорі і внизу накладки) ви побачите пару гвинтів – відкручуємо їх і просто знімаємо ручку разом з широкою накладкою. Слід зазначити, що відкрутивши два гвинти з одного боку дверного полотна, можна зняти ручку одночасно з двох сторін.

Як бачите, все досить просто, і варто виконати подібну операцію раз, надалі питання, як зняти ручку з вхідних дверей, вже не виникатиме. До речі, освоївши цю нехитру операцію, також автоматично вирішиться питання, як проводиться заміна ручки вхідних дверей. Після видалення старої, на її місце в зворотній послідовності розбирання проводиться установка нової ручки. Єдиний виникає тут нюанс – це підбір ручки аналогічної конструкції.

Ремонт дверних ручок вхідних дверей: що у них ламається і як це виправити

Як полагодити ручку вхідних дверей: основні види поломок

Отже, з типами аварій трапляються ми визначилися. Також ми розібралися з питанням, як розібрати ручку вхідних дверей, тепер саме час зайнятися вирішенням питання, як усунути поломки. Почнемо по порядку.

 • Відпала ручка, а її основу залишилося на місці. Як і говорилося вище, це явна ознака того, що випало або урвався стопорне кільце. Поставити його назад досить просто, але повозитися доведеться. Питання, як відремонтувати ручку вхідних дверей, в даній ситуації вирішується наступним чином – для початку знімаємо з дверного полотна залишилася на ньому частина ручки. Там же має бути і стопорне кільце. Якщо воно нормальне (а це навряд чи), то просто з’єднуємо дві частини ручки і встановлюємо стопорне кільце на місце, після чого монтуємо на двері і саму ручку. Практично завжди стопорне кільце доводиться купувати нове – якщо воно зігнуте або взагалі лопнула, то доведеться придбати нове.
 • Лопнув внутрішній квадрат в ручці. Найчастіше виробники економлять і роблять саму головну частину дверної ручки з крихкого силуміну – якщо він лопається, то нічого іншого, як повністю міняти рукоятки дверей, не залишається. Вирушаємо на ринок і тепер вже навчені досвідом отримуємо якісну сталеву ручку для вхідних дверей.
 • Ручка працює, але не відкривається засувка. Вище ми вже говорили, що таке відбувається з причини зсуву квадрата – він просто короткий. Саме з цієї причини потрібно буде зняти одну з ручок (з будь-якої сторони дверей), видалити короткий квадрат і на його місце поставити нормальний, після чого повернути все на своє місце. На ринках продаються довгі квадрати, які підійдуть для дверних полотен будь-якої ширини – його, правда, доведеться підігнати по потрібному розміру самостійно. Це не складно, особливо якщо під рукою є болгарка або хоча б ручна ножівка по металу.
 • Ручка не повертається у вихідне положення. Причина – тріснула або зіскочила спіральна пружина. Відновлюється практично так само, як і встановлюється стопорне кільце – ручка знімається, на ній змінюється пружинка, яка підтискається шайбою, а вона, в свою чергу, фіксується все тим же стопорним кільцем. Все б було нічого, якби була можливість придбати цю пружинку на ринку. На жаль, такої можливості немає, і ремонт такий простий неполадки в більшості випадків зводиться до повної заміни дверної ручки вхідних дверей.

  Ремонт дверних ручок вхідних дверей: що у них ламається і як це виправити

Загалом, ремонт дверних ручок вхідних дверей – справа нескладна і цілком доступне практично для кожної людини, яка вміє користуватися елементарним інструментом. Наостанок розповім вам спосіб, який дозволить розібратися, що робити. Зрозуміти, як правильно виконати ремонт взагалі чого-небудь, можна тільки тоді, коли вивчиш конструкцію пристрою і його принцип роботи. Що і потрібно зробити в першу чергу з дверною ручкою – розібрати і зрозуміти, що в її конструкції і для чого призначене.

Главная / Вибір / Ремонт дверних ручок вхідних дверей: що у них ламається і як це виправити
Вверх