Після того, як встановлено нові вхідні двері, виникає необхідність гідним чином оформити та дверний проріз.…
Як відремонтувати дверну ручку вхідних дверей своїми руками
Для того, щоб встановити причини поломки дверних ручок необхідно розібратися з їх основними принциповими механізмами. Існує наступні види пристрої:
- Стаціонарні, які не мають загального механізму з замком. Врізаються в двері окремо, встановлюєюючись на звичайну шпильку. Найчастіше стаціонарні ручки мають форму кулі.
- Натискні. Їх механізм включає систему двох важелів, з’єднаних стрижнем. Функціональність системи відмикання обумовлена градусом повороту ручки. Зазвичай поворот складає не більше 30 градусів.
- Поворотні. Їх механізм ідентичний натискним, однак замість системи важелів у них передбачені кулі.
Також дверні ручки можуть класифікуватися за матеріалом виготовлення:
- сталеві – відрізняються високою механічною міцністю і надійністю. Можуть бути декоровані під дорогоцінні сплави (бронза, золото);
- латунні – мають відмінні експлуатаційні та естетичні властивості;
- алюмінієві – легкі і недостатньо надійні. Застосування таких ручок для вхідних дверей вкрай не рекомендовано. Більше підходить для міжкімнатних дверей, що встановлюються в отворах комор або підсобних приміщень;
- дерев’яні – ідеально підходять до дерев’яного дверному полотну. Можуть виконуватися з цінних порід дерева і бути декоровані різьбленням.
- скляні – досить міцні і довговічні ручки. Застосовуються для скляних вхідних дверей;
- пластикові – легкі ручки середнього класу міцності. Використовують для бюджетних вхідних дверей квартир або для міжкімнатних дверей офісів і муніципальних закладів. Для заміських будинків застосування практично неможливо, пластик під дією негативних температур стає крихким.
Основні причини поломок
Поломки виникають навіть у дверних ручок з самими міцними і надійними механізмами. Для того, щоб зрозуміти, як полагодити ручку, необхідно з’ясувати причину: чому вона зламалася?
- якщо ручка відпала, а її кріплення залишилося на місці, це говорить про придбання неякісного товару.
- в ручці лопається квадрат, і відкрити засувку не представляється можливим. Причина такої поломки полягає у використанні виробником для виготовлення ручки дешевих крихких матеріалів, таких як «силумін».
- відкрити засувку важко, так як сталося западання зовнішнього квадрата, що з’єднує ручки з двох сторін. Причина такої поломки криється в зносі механізму ручки або в наявності заводського браку, якщо довжина квадрата була свідомо менше розрахункової.
- якщо ручка не повертається у вихідне положення після натискання на неї, то причина такої поломки – слетевшая або протікання труб спіральна пружина. Відремонтувати ручку в цьому випадку досить просто, проте часу у вас все-таки піде чимало.
Правила ремонту основних поломок
У загальному плані ремонт дверних ручок зводиться до усунення причин їх поломок. Наведемо деякі з них.
- Якщо зламалася рукоять при цьому кріплення залишилося на місці, для того, щоб полагодити ручку необхідно зняти з дверей частину рукояті і замінити стопорне кільце на нове.
- У разі поломки квадрата відкрити двері буде важко, а полагодити таку поломку, на жаль, неможливо. Тут потрібна повна заміна пристрою.
- Щоб полагодити пошкодження засувки необхідно повністю розібрати пристрій. Короткий квадрат замінюється на більш довгий, який можна придбати в будь-якому спеціалізованому магазині. Далі конструкція встановлюється на місце, якщо все правильно зроблено, відкрити двері можна без зусиль. Міцний квадрат прослужить вам довго і справно.
- Якщо ручка не стає на місце, необхідно розібрати пристрій і поправити або замінити пружину.
- Якщо натискання ручки утруднене і виникає скрип, необхідно змастити металеві деталі, капнувши масло. Дана поломка пов’язана із засміченням замку під час його експлуатації.
Етапи зняття дверної ручки
Практично при будь-яких поломки необхідно зняти дверну ручку. Причому, якщо відкрити двері не представляється можливим, демонтаж здійснюється тільки з одного боку.
- знизу ручки відкручуємо гвинтик з проточкою під шестигранний ключ;
- вручну знімаємо декоративну накладку, що закриває механізм ручки;
- відгвинчуємо болти або саморізи, які є кріпильними елементами механізму дверної ручки;
- знімаємо ручки з квадрата.
Даний алгоритм поширюється на дверні ручки міжкімнатних і вхідних дверей. Іноді конструкція може бути дещо іншою. Гвинт розташований знизу ручки, а з внутрішньої сторони дверей вгорі або внизу накладки. Причому гвинт може бути не одним. При такій конструкції відкрутивши обидва гвинти, можна зняти ручку одночасно з двох сторін.
Поради по ремонту дверних ручок
Якщо ви робите ремонт дверної ручки самостійно, необхідно уважно оглянути стан механізму і самої ручки. В деяких випадках потрібно полагодити не тільки одну річ, а відразу декілька. При сильної зношеності ручки, слід зробити її заміну на нову. Причому конструкція нової повинна бути ідентичною. Якщо відкрити вхідні двері самостійно при защемленні ручки не представляється можливим, варто звернутися до фахівців.