Дверний доводчик – потрібне і корисне винахід. Це механізм, який автоматично закриває двері і сприяє…
Як відремонтувати дверний доводчик самому
Доводчик, як і будь-які інші пристрої, не вічний. Після тривалого терміну роботи або неналежного обслуговування він може зламатися. Нижче описується, які види поломок можуть бути дана інструкція, як відремонтувати доводчик двері своїми руками.
Причини поломок
Причини виходу з ладу дверних доводчиків можуть бути пов’язані з вичерпанням ресурсу роботи, несвоєчасної регулюванням і зовнішнім впливом. У першому випадку поломка пояснюється зносом механізму. Термін служби пристрою обмежений кількома сотнями тисяч закривань. Зовнішні впливи, такі як сильні пориви вітру, дощ або вандальні дії людей, а також відсутність належного догляду та регулювання можуть призвести до передчасної поломки.
Є два основні види несправностей:
- протікання масла;
- поломка важеля.
Розглянемо кожну з них детальніше з описом можливих варіантів вирішення проблем.
Пристрій доводчика
Пам’ятайте, чим раніше здійснювати ремонт дверних доводчиків, тим більше ймовірність успіху. Але для того, щоб приступити до роботи, потрібно знати, як він влаштований.
Всередині пристрою знаходиться пружина, яка акумулює зусилля, що прикладається при відкриванні дверей. Завдяки спеціальної рідини, що знаходиться всередині герметично виконаного доводчика, вона поступово розпрямляється, повертаючись у вихідне стан. Це забезпечує плавний хід дверного полотна при закриванні.
Рух двері забезпечується важільним вузлом, який кріплять з одного боку до панелі механізму, а з іншого – до дверей.
Витікання масла
Ця проблема найчастіше виникає в зимовий час. Низькі температури впливають на консистенцію рідини, роблячи її більш густий, що впливає на роботу механізму. При неналежній регулюванню або її відсутності може порушитися герметичність, і масло витече назовні. Можна перерахувати такі ознаки, що вказують на виникнення проблеми:
- двері закривається різко;
- голосно плескає.
Ремонт доводчика двері в цьому випадку починається з огляду пристрою. При виявленні неполадок треба швидше приступити до їх виправлення. Однак відремонтувати його можна тільки в тому випадку, якщо витік невелика і масло витекло в невеликій кількості. Для усунення протікання своїми руками добре підходять герметики. Якщо ж щілину, через яку просочується рідина, велика або витекло все масло, то відремонтувати пристрій не вдасться. У такій ситуації доведеться купити новий доводчик.
Поломка важеля
Важіль доводчика знаходиться в самому видному місці і найчастіше поломки, пов’язані саме з ним. Цей елемент механізму піддається впливу зовнішнього середовища і дій людей. Оцінити наявність несправностей не становить праці, треба тільки оглянути пристрій. Можна виділити такі несправності:
- деформація штанги;
- корозія металу;
- надлом;
- заїдання механізму.
Ремонт доводчика двері своїми руками в більшості випадків не складає труднощів. Його заміна може знадобитися тільки при сильних дефекти.
При появі іржі потрібно зачистити важіль, а для запобігання появи проблеми його регулярно змащують.
Надлом механізму можна усунути за допомогою зварювання. Після неї шви потрібно зачистити так, щоб поверхня була ідеально рівною.
Деформацію, вигини і викривлення теж можна виправити самостійно. Це робиться з допомогою молотка. Але такі дії роблять навантаження на стійку, тому є ризик її надлому. Вирівнюючи штангу, потрібно бути гранично акуратним.
Заїдання при роботі важеля усувається з допомогою гвинтів регулювання.
Якщо усунути проблему немає можливості, то потрібно замінити деталь, поставивши на її місце нову. Виробники випускають їх у великому асортименті, тому підібрати потрібну за параметрами штангу досить просто. При покупці звертайте увагу на її розмір, спосіб кріплення і форму посадочної частини. Вони повинні відповідати вашої моделі доводчика.
Заходи безпеки
Хоча від поломки доводчика ніхто не застрахований, ви можете максимально продовжити термін його служби, якщо будете не рідше двох разів на рік оглядати пристрій і проводити профілактичні роботи. Крім того, потрібно дотримуватися наступних рекомендацій при щоденній експлуатації:
- не допомагайте доводчику закривати двері;
- не тримайте двері у відкритому стані, для цього є спеціальна функція;
- дотримуйтесь рекомендацій виробника при регулюванні;
- не навішуйте на дверне полотно тяжкості, не дозволяйте дітям кататися на двері.
Якою б не була причина виходу доводчика з ладу, якщо поламаний важіль або витікає масло, проблему можна попередити або усунути самому. Інструкція по ремонту допоможе виправити з’явився дефект.