Як регулювати пластикові двері самостійно

Якість і тривалий термін служби вхідних дверей залежить не тільки від правильного монтажу. Своєчасна регулювання пластикових дверей грає при цьому не останню роль. Виконати її самостійно можна, використовуючи шестигранний ключ і знаючи ознаки, які вказують на необхідність проведення настройки.

Ознаки необхідності установки петель

Спочатку відрегулювати двері повинен монтажник при її установці. Тому при прийманні робіт обов’язково звертайте увагу на те, щоб вона була встановлена рівно, легко відкривалася і закривалася, у відкритому стані не повинно бути мимовільного ходу полотна в ту або іншу сторону. Однак з плином часу може знадобитися додаткова настройка петель для забезпечення правильності роботи вхідних дверей. Для цього можна викликати майстра або виконати її своїми руками.

Як регулювати пластикові двері самостійно

Визначити необхідність регулювання вікон і дверей самостійно можна, провівши такі тести:

 • Закриваючи двері, між полотном і коробкою покласти звичайний аркуш паперу. Після закриття потягнути за нього і витягнути, звернувши увагу на прикладене зусилля. Зробити це для всього периметра, зусилля при цьому повинно бути однаковим скрізь. Якщо папір в якомусь місці витягується легше чи важче, то це буде ознакою необхідності регулювання.
 • Стати з боку, зворотної закриванню та окреслити олівцем двері по периметру, використовую лутку як лінійку. Відкрити і вивчити відстань від лінії до краю полотна. Якщо воно однакове зі всіх сторін, то настройка не потрібна. В іншому випадку потрібно відрегулювати петлі.
 • Відкрити двері і залишити в такому положенні. Вона не повинна мимоволі відкриватися або закриватися. Якщо це відбувається, то необхідна регулювання петель. При проведенні цього тесту обов’язково виключіть вплив вітру і протягів.

Як регулювати пластикові двері самостійно

Є також явні ознаки, які вкажуть на необхідність налаштування роботи дверей і вікон.

 • Полотно чіпляється за коробку, перешкоджаючи вільному ходу двері. Ця проблема вказує на необхідність відрегулювати петлі у вертикальній або горизонтальній площині.
 • Порушення герметичності. Продування холодного повітря при закритому стані стулки говорить про ослаблення притиску і необхідності посилити прилягання її полотна до короба.
 • Люфт ручки. З плином часу болти кріплення може ослабнути, і ручка буде хитатися. Для вирішення проблеми потрібно зняти декоративну планку і підкрутити шурупи.
 • Ручка повертається з зусиллям. Причиною може бути сміття, що потрапило в механізм замку.

Види регулювання

Як регулювати пластикові двері самостійно

Налаштування дверей і вікон відрізняється за напрямом регулювання. Вона може бути:

 • вертикальної;
 • горизонтальної;
 • фронтальної.

При вертикальній налаштуванні петель полотно трохи зміщається нагору або вниз. Її проводять, якщо двері треться об поріг. У такій ситуації говорять, що провисли двері під своєю вагою. При наявності вм’ятин на ущільнювачі також необхідно відрегулювати двері вертикально.

Як регулювати пластикові двері самостійно

Горизонтальна налаштування петель рухає полотно вправо або вліво. Вона потрібна, якщо двері чіпляється за вертикальні стійки по всій висоті або тільки в районі замку.

Як регулювати пластикові двері самостійно

Фронтальна регулювання притиску дверей і вікон налаштує прилягання полотна або стулки до короба. Вона неодмінно проводиться в залежності від часу року. На зиму підсилюють притиск, а навесні його зменшують. Ослаблення прилягання в теплу пору року необхідно проводити обов’язково, тому що ущільнювач може розсихатися і це призведе до порушення роботи дверей.

Як регулювати пластикові двері самостійно

Для установки дверей і вікон своїми руками потрібно спеціальний ключ і розуміння того, що потрібно зробити. При цьому якщо потрібно змістити все полотно рівномірно, то регулюються всі петлі. Якщо ж має місце перекіс, то він усувається налаштуванням однієї з них.

Інструкція по вертикальній регулюванню

Відрегулювати двері по вертикалі можна своїми, використовуючи шестигранний ключ діаметром 4 мм, виконавши такі дії:

 1. Зняти декоративні накладки з петлі.
 2. Відкрити стулку. Так зручніше дістатися до регулювального отвори.
 3. Вставити ключ в спеціально передбачене отвір і повертати. Якщо крутити за годинниковою стрілкою, то полотно буде відпускатися, інакше – підніматися.
  Як регулювати пластикові двері самостійно

Інструкція по горизонтальній регулюванню

Для самостійного регулювання по горизонталі також буде потрібно ключ. Дії, необхідні для налаштування своїми руками:

Як регулювати пластикові двері самостійно

 1. Зняти декоративну накладку з петлі.
 2. Відрегулювати двері, використовуючи шестигранник. Зсув вправо відбувається при повороті проти годинникової стрілки. І навпаки, крутячи ключ за годинниковою стрілкою, полотно зміститься вліво.

Фронтальна регулювання притиску

Для регулювання притиску шестигранний ключ не потрібен. Він налаштовується за допомогою плоскогубців або викрутки шляхом повороту ексцентриків. Розташовані вони на торці по всьому периметру полотна. Відрегулювати притиск можна, повернувши ті ексцентрики, де сила прилягання недостатня або надмірна.

Як регулювати пластикові двері самостійно

Регулювання пластикових дверей, виконана своєчасно своїми руками по горизонталі, вертикалі або налаштування притиску, продовжать термін служби вхідний або балконних дверей, а також пластикових вікон, і позбавить від необхідності ремонту.

Главная / Ремонт / Як регулювати пластикові двері самостійно
Вверх