Як відрегулювати металопластикові двері самому

Металопластикові двері сьогодні дуже популярні завдяки відмінним експлуатаційним показниками. Крім цього вони мають естетичний вигляд, і ідеально вписуються в будь-який інтер’єр.

В основному, двері з металопластикового профілю не вимагають профілактичну регулювання. Тому, якщо ніяких нарікань на роботу двері немає, то викликати майстра можна тільки раз на рік. Необхідність регулювання виникає тоді, коли ви помічаєте, що функціонування двері порушено.

найпоширеніші неполадки

Якщо у вас виникли такі ситуації, то це ознака поломки:

Як відрегулювати металопластикові двері самому

  1. Частина стулки внизу зачіпає край рами, виконує функцію порога. Причиною цього може бути провисання дверцята в результаті власної ваги. Пояснити це можна дуже просто: якщо металопластикові двері має двокамерний склопакет, плюс скло товщиною 6 мм, тоді петлі коли-небудь, та втомляться. Ознакою провисання є щілина у верхньому кутку.
  2. Дверцята зачіпає раму посередині. Це буває через бічного зсуву стулки унаслідок яких-небудь деформацій. Подібне зміщення можна виправити з допомогою регулювання петель.
  3. Стулка слабо притиснута до рами. З цієї причини з-під ущільнювача дме повітря. В основному це можна усунути з допомогою регулювання притиску двері, а саме обертаючи відповідні запірні елементи.
  4. Ручка погано встановлена в гнізді, а також хитається при використанні.

Таким чином, регулювання металопластикових дверей передбачає знання того, що саме потребує корекції, після цього, завдання набагато спроститься.

Порядок регулювання металопластикової двері

Регулювання двері може бути здійснена з економією грошей і якісним результатом в кінці. Для цього необхідно вивчити основні відомості з регулювання, принципи цього типу дверей, можливі поломки, а також способи їх усунення.

Як відрегулювати металопластикові двері самому

Інформація по регулюванню двері

Регулювання передбачає використання шестигранного ключа 4 мм.

Завдяки верхнім і нижнім петель проводиться регулювання металопластикової двері по горизонталі. Для цього в петлях знаходяться отвори спеціально під шестигранник. Для того, щоб регулювати верхню петлю, треба відкрити двері.

Як відрегулювати металопластикові двері самому

При обертанні за годинниковою стрілкою шестикутника, стулка приєднується до петлі. Також піднімається низ дверей. При прокручуванні проти годинникової стрілки, стулка буде віддалятися від петлі, при цьому низ дверей буде опускатися.

Як відрегулювати металопластикові двері самому

Відрегулювати за допомогою нижньої петлі можна з внутрішньої сторони і при відчинених дверях, або з зовнішньої і при закритих дверях.

Ці способи дозволяють прибрати скіс, а також зрушити раму.

Робота по вертикалі

Нижня петля застосовується для того, щоб регулювати по вертикалі, дістатися до шестиграннику можна відкинувши ковпачок нижньої петлі. Обертання за годинниковою стрілкою призводить до підняття дверей, а проти до опускання.

Як відрегулювати металопластикові двері самому

Налагодження притиску стулки

Регулювати рівень притиску стулки треба з використанням запірних елементів, розташованих на стулці. В основному ці елементи йдуть формою ексцентриків, в результаті цього при обертанні регулювальним ключем, можна добитися ідеального притиску.

Як відрегулювати металопластикові двері самому

Поворот ручки призводить до того, що ексцентрики заходять за притискні майданчики по всій рамі.

Обертання за годинниковою стрілкою ексцентрика призводить до натисненню дверей до рами.

Ексцентрики мають ризику, по якій виявляється притиск. Ризику спрямована до ущільнювачу двері означає сильне притискання до рами, а до вулиці – ослаблення притиску.

Для обертання деяких ексцентриків використовуються плоскогубці. Своїми руками відрегулювати притиск металопластикових дверей можна також використовуючи пластини на дверцятах.

Як відрегулювати металопластикові двері самому

Притискний механізм є також з боку петель, налагоджується він завдяки шестиграннику. Чим більше висунення язичка, тим більше ступінь притиску вікна до рами. Щоб висунути язичок, необхідно провернути шестигранник проти годинникової стрілки (це правило актуально для вікна з перебуванням петель ліворуч. Якщо вони праворуч, тоді необхідно провернути за годинниковою стрілкою).

Як відрегулювати металопластикові двері самому

Відрегулювати притиск своїми руками можна по сезону. Таким чином, можна збільшувати притиск взимку і зменшувати влітку. При цьому посилення притиску збільшує ступінь зносу ущільнювача.

Корекція притиску петель

Регулювання притиску можлива для верхньої петлі або для двох відразу. Щоб налагодити притиск нижньої петлі, необхідно зняти ковпачок, обертаннями болта, який знаходиться перпендикулярно двері. У відкидних стулок можна відрегулювати притиск верхньої петлі своїми руками. Для того, щоб здійснити цю регулювання, потрібно відкрити двері і встановити ручку в режим провітрювання. Під час виконання роботи треба притримувати вікно, так як його буде тримати тільки нижня петля.

Як відрегулювати металопластикові двері самому

Це положення дозволяє відрегулювати шестигранник, який регулює верхній притиск дверцята.

Іноді на двері розташований блокіратор, який дозволяє відкинути стулку в стан – закрито.

Як відрегулювати металопластикові двері самому

Блокатор необхідно натиснути для того, щоб відкинути відчинені двері, при цьому самому встановити ручку в режим провітрювання.

Налагодження роботи ручки

Це найбільш проста задача. Характерна проблема ручок – це їх «розбовтування». Для регулювання ручки, потрібно:

Як відрегулювати металопластикові двері самому

Пластиковий ковпачок повернути на 90 градусів. Гвинти, які відкрилися, затягнути з допомогою викрутки. Якщо в результаті затягування люфт залишиться, то, швидше за все, в корпусі з’явилася тріщина.

Таким чином, регулювати металопластикові двері зовсім не складно. Досить трохи розібратися – і бути незалежним від фахівців.

Главная / Ремонт / Як відрегулювати металопластикові двері самому
Вверх