Як відрегулювати двері шафи купе своїми руками

В процесі експлуатації корпусних меблів може знадобитися регулювання дверей шафи купе, наприклад, коли внаслідок перекосу виникли проблеми з їх закриттям. У цьому випадку не обов’язково викликати майстра, оскільки практично завжди можна відрегулювати двері своїми силами.

Наведемо найбільш часто зустрічаються несправності:

  • нещільне закриття дверей;
  • при закритті відбувається перекіс дверей;
  • двері зійшла з направляючою.

Для кожного з перерахованих випадків нижче буде дана відповідна інструкція щодо вирішення цих проблем.

Виправляємо нещільне закриття

Якщо спостерігається нещільне примикання до стінки шафи однієї з дверей, або відбувається її мимовільне відкриття, винен стопор. Він являє собою невелику зігнутої форми пластину, зроблений із сталі. Пристрій дверей шафи купе таке, що стопор, встановлений в паз направляє, забезпечує надійну фіксацію.

Як відрегулювати двері шафи купе своїми руками

В нашому випадку відсутність фіксації двері в закритому положенні говорить про те, що потрібно відрегулювати стопор. Після того, як це зроблено, рекомендуємо приклеїти його до напрямної, скориставшись для цієї мети суперклеєм.

Як відрегулювати двері шафи купе своїми руками

Якщо стопор не виявився, не переживайте, його завжди можна купити в будь-якому магазині, що торгує фурнітурою для корпусних меблів. Для установки буде потрібно зняти двері і провести демонтаж нижньої направляючої, оскільки стопор необхідно ставити через її торець.

Усунення перекосу дверей

В процесі експлуатації корпусних меблів, може виникнути перекіс дверей. Ця несправність порушує естетику зовнішнього вигляду шафи, оскільки в закритому стані двері нещільно примикають до бічних стінок. В результаті вгорі або внизу утворюється зазор.

Як відрегулювати двері шафи купе своїми руками

Усунути таку несправність нескладно. Щоб відрегулювати двері на вертикальному алюмінієвому профілі з торця (як правило, знизу) передбачені два отвори, в яких знаходяться шестигранні гвинти. В більшості випадків їх закриває відбійна стрічка. Обертаючи нижній гвинт, проводиться регулювання дверного ухилу.

Це робиться шестигранною викруткою або ключем для меблів. При зазорі, знизу обертати гвинт необхідно у напрямку руху годинникової стрілки. Обертання слід продовжувати до тих пір, поки краї дверей не вирівняються відносно бічних стінок. Відповідно, якщо зазор зверху, обертання необхідно проводити проти годинникової стрілки.

Як відрегулювати двері шафи купе своїми руками

Гвинти для регулювання є на кожній двері ліворуч і праворуч, за допомогою них також можна відрегулювати зазор, що виникає між рейками і дверима.

Виправлення несправності, коли двері зійшли з направляючою

Якщо недбало виробляти відкриття (закриття) дверей, встановлених на шафа купе, то рано чи пізно вони можуть зійти з рейки (нижня направляюча). Бажано такій ситуації не допускати, але якщо вона трапилася, то усунути її нескладно. Все що потрібно, це акуратно підняти двері і встановити її назад на направляюча рейка. Особливо дбайливо потрібно піднімати дзеркальні двері, щоб не пошкодити їх і не поранити себе.

Як відрегулювати двері шафи купе своїми руками

Проблеми зі сходженням з рейки можна уникнути, якщо при відкритті або закритті шафи купе не прикладати до дверей надмірне зусилля. Значно простіше поправити річ, яка заважає нормальному зачиненню, ніж займатися згодом ремонтом та регулюванням.

Як бачите, регулювання дверей шафи купе може бути виконана самостійно, для цього в більшості випадків не потрібні спеціальні інструменти і навички.

Главная / Ремонт / Як відрегулювати двері шафи купе своїми руками
Вверх