Доводчик, як і будь-які інші пристрої, не вічний. Після тривалого терміну роботи або неналежного обслуговування…
Як регулювати доводчик дверей самому
Дверний доводчик – потрібне і корисне винахід. Це механізм, який автоматично закриває двері і сприяє меншому зносу дверних петель і фурнітури. Правильно виконана установка і своєчасна регулювання доводчика буде гарантувати його хорошу роботу і довгий термін служби.
Функції пристрою
Практично всі дверні доводчики не залежно від фірми виробника мають такі функції:
- Швидкість ковзання дверного полотна.
- Плавність закривання.
- Можливість тримати двері у відкритому стані.
Швидкість ковзання дверного полотна може бути більш швидкої або повільної. Вона регулюється за рахунок ступеня натягу пружини всередині пристрою. Потрібно пам’ятати, що ні в якому разі не можна тягнути двері, допомагаючи доводчику. Це швидко виведе його з ладу.
Дохлоп дозволяє плавно закривати двері, призупиняючи полотно безпосередньо перед самим закриттям. Ця функція забезпечує безшумну роботу двері, виключаючи гучні звуки. Крім того, дохлоп сприяє більш щільного прилягання стулки дверей до коробки. Кут, при якому вона буде пригальмовувати перед повним закриванням, зазвичай лежить в діапазоні 10-15 градусів. Його можна налаштувати при регулюванні доводчика.
Іноді виникає необхідність залишити двері у відкритому положенні. В цьому допомагає функція, звана «hold open». Завдяки їй стулка може залишатися в розхристаному стані тривалий час. При повному відкриванні дверей, пристрій спрацьовує фіксатор, який і буде утримувати полотно в такому положенні. Для закриття дверей потрібно просто трохи потягнути її на себе. Фіксація зніметься, і вона плавно закриється. Якщо двері відкривати не повністю, то вона буде працювати в звичайному режимі.
Як відрегулювати доводчик дверей своїми руками по кожній окремій функції описано нижче.
Коли потрібна регулювання
Регулювання доводчика потрібно проводити при зміні сезонів року. Оскільки це механічний пристрій, то для його правильної роботи використовується масло, яке змінює свої фізичні характеристики в залежності від температури повітря. З її підвищенням в’язкість робочої рідини зменшується, а при зниженні температури масло загусає. Тому в першому випадку двері буде відкриватися надто легко, а в другому буде потрібно докладати значні зусилля. Тому навесні і восени потрібно налаштувати роботу механізму дверного доводчика.
Крім того, регулювання доводчика дверей проводиться в тому випадку, коли виникли неполадки закриванні дверей. Вони можуть виражатися в наступному:
- занадто швидке або повільне закриття;
- двері рухається різко або з ривками;
- полотно довго не притягається до рами.
Як відрегулювати доводчик правильно
Регулювання доводчика двері зводиться до налаштування роботи клапанів всередині пристрою, які виконують функцію термозаслонки. З їх допомогою зміни зовнішньої температури компенсується ступінь збільшення або зменшення в’язкості масла.
Відрегулювати роботу дверного доводчика своїми руками не становить праці. Для цього потрібна тільки викрутка і знання процесу настройки. Перед тим, як приступити до неї, проводиться візуальний огляд двері і перевіряється її робота. Це необхідно для виявлення порушень в роботі та їх подальшого виправлення.
Регулювання проводиться за допомогою гвинтів. В одних моделях пристрою вони заховані під захисною кришкою, яку потрібно відсунути. В інших – вони нічим не приховані і знаходяться на бічній панелі пристрою. Гвинти для зручності налаштування пронумеровані цифрами 1 і 2. Перший впливає на загальну швидкість закривання, другий – на силу бавовни.
Інструкція по регулюванню своїми руками
Швидкість закривання стулки змінюється гвинтом номер один. Поворот проти годинникової стрілки прискорює її. Крутячи гвинт за годинниковою стрілкою, рух стулки сповільнюється.
Сила бавовни, це діапазон, в якому двері починає пригальмовувати перед повним закриттям. Якщо є проблема з дохлопом, то треба крутити гвинт номер два. Повертаючи його за годинниковою стрілкою, можна сповільнити швидкість бавовни. Крутячи гвинт в іншу сторону, проти годинникової стрілки, навпаки, збільшите його силу.
Щоб настроїти функцію, яка утримує двері у відкритому положенні, потрібно повністю відкрити її, після чого затягнути спеціальний фіксатор. Після цього двері залишатиметься відкритою, якщо відчинити її на кут відповідає заданому градусу.
Регулюючи доводчик, дотримуйтеся вказівок, наведених у супровідній інструкції до пристрою. Завжди пам’ятайте, що щоб уникнути поломки пристрою не можна повертати гвинти більше, ніж на два оберти від нульового значення.
Періодично оглядаючи доводчик і регулюючи його при необхідності своїми руками, ви продовжите термін служби пристрою і забезпечите комфорт при використанні двері.