Як самому поміняти замок на металевих вхідних дверях

Навіть самий надійний замок може вийти з ладу з різних причин. Найчастіше це банальний знос яких-небудь рухомих частин. Дверний замок може прийти в непридатність через попадання в них сторонніх частинок, пилу та вологи. Зрештою, до поломки замка вхідних дверей може призвести спроба злому. А якщо виробник дверей за замовчуванням встановив замок без змінного кодового блоку, то заміна може знадобитися в разі простою втрати ключів.

Ті, хто йде в ногу з часом, можуть просто проявити бажання замінити морально застарілий замок в квартирі і поставити новий, з більш досконалим механізмом захисту. У будь-якому випадку, немає необхідності викликати фахівців. При наявності елементарного інструменту і знаючи основні нюанси того, як поміняти замок в металевих дверей, ця процедура в більшості випадків легко виконується своїми силами.

Підбір дверного замка

Для сучасних металевих дверей використовуються накладні і врізні замки. Накладні використовуються досить рідко і їх заміна не викликає особливих труднощів – потрібно просто зняти старий замок і на його місце встановити аналогічний по конфігурації.

Як самому поміняти замок на металевих вхідних дверях

З закладних замків безпеки та експлуатаційним характеристикам найбільш поширені такі різновиди:

 • циліндровий замок. Оснащений основним кодовою циліндром, відмикання проводиться за рахунок системи важелів і штифтів.
  Як самому поміняти замок на металевих вхідних дверях
 • сувальдний замок. Безпека забезпечується набором металевих пластин.
  Як самому поміняти замок на металевих вхідних дверях
 • замки дискового типу. Бувають автоматичні і напівавтоматичні. Забезпечують швидке замикання, але володіють невисокою ступенем захисту.
  Як самому поміняти замок на металевих вхідних дверях

Для спрощення процесу заміни дверного замка в квартирі, можна підібрати аналогічний за принципом дії. Необхідно враховувати основні габарити замку, а саме:

 • висота і товщина корпусу
 • глибина вирізу під замок
 • положення відповідної скоби під ригелі
 • положення замкової щілини

При наявності системи вертикальних ригелів або при використанні систем високого класу захисту з заставними замками, провести заміну без демонтажу і розбирання двері самому, швидше за все не вийде. Кращим варіантом перед заміною буде попередньо проконсультуватися у виробника дверей.

Як самому поміняти замок на металевих вхідних дверях

Замки цього типу мають загальне пристрій. Основними елементами є:

 • захисна накладна панель
 • циліндр, або як його ще називають «личинка»
 • корпус замку з механізмом
 • дверна ручка

У разі втрати ключів немає необхідності міняти замок в квартирі цілком. Можна замінити циліндр, і замок буде відпиратися новим набором ключів. Краще заздалегідь вставити в секретку ключ з внутрішньої сторони, відвернути стопорної гвинт на торці дверей і витягнути личинку за відворот ключа.

Як самому поміняти замок на металевих вхідних дверях

Вибирати нову личинку найкраще взявши з собою старий, як зразок, щоб уникнути покупки невідповідною деталі. Слід враховувати, що самі циліндри розрізняються за ступенем захисту. Різні циліндри для замку в квартирі захищають від злому відмичкою, підбору ключів, вибивання тощо. Тому вибираючи новий циліндр для того, щоб замінити його в замок на вхідних дверях, слід спиратися на ваші потреби.

Установка нового циліндра виконується у зворотному порядку. Перед остаточним затягуванням фіксуючого гвинта переконайтеся, що замок відмикається без зайвий зусиль і сторонніх звуків. Інколи потрібна невелика коректування положення циліндра за місцем.

Заміна корпусу замку

Як самому поміняти замок на металевих вхідних дверях

Якщо необхідно замінити весь механізм циліндрового замку, слід спочатку засунути всі ригелі в замок – відкрити його. Потім, слід зняти, як описано вище личинку, зняти дверну ручку, відвернути гвинти і зняти захисну накладку. Після чого відкрутити фіксуючі гвинти, підчепити і витягнути сам корпус замку. Установка нового замка здійснюється в зворотному порядку.

Заміна замку сувальдного типу

Як самому поміняти замок на металевих вхідних дверях

Тут слід враховувати одну закономірність – імпортні системи передбачають заміну кодової частини і подальшу перекодування встановленої секретки на новий комплект ключів. У випадку ж з вітчизняним виробником не залишається інших варіантів, крім як поміняти дверний замок повністю.

Для заміни сувальдного замка у вхідних дверях, необхідно засунути всі ригелі, іншими словами, просто відкривши замок. Ключ з сувальдного замку необхідно витягнути. Після цього знімається дверна ручка, усі засувки і броненакладка (якщо є). Декоративні елементи з зовнішньої і внутрішньої сторони дверей, при заміні замку в більшості випадків, знімати необов’язково.

Як самому поміняти замок на металевих вхідних дверях

Після цього необхідно викрутити фіксують замок шурупи. В залежності від конструкції замка, їх передбачається 2 або 4. Потім можна підчепити і витягнувши старий, поміняти замок в двері на аналогічний.

Заміна замку дискового типу

Секретна частина цього замку також має форму циліндра, але всередині замість підпружиненим штифтів, розташовується набір циліндрів. Як і у випадку з сувальдним, при визначенні необхідності заміни самого замка вхідних дверей, необхідно враховувати наступні фактори:

Як самому поміняти замок на металевих вхідних дверях

 • у вітчизняних механізмах, при виникненні поломок, необхідно повністю міняти замок вхідних дверей. Це обумовлюється тим, що практично неможливо підібрати якісну заміну секретного циліндра.
 • імпортних механізми можна замінити секретну частину без зміни замку цілком.

Перед початком демонтажу старого замку, необхідно засунути всі ригелі, тобто привести замок у відкрите положення. Наступним дією необхідно зняти секретну частину. Її кріплення іноді здійснюється дещо складніше, ніж у замках циліндричного типу, фіксуючий гвинт може впливати на розпірні елементи або систему штифтів. Після цього знімаються дверні ручки і захисні накладки. А потім на торцевій частині вхідних дверей викручуються кріпильні гвинти самого замку, після чого замок можна підчепити і витягнути. Для установки нового замка до вхідної двері самостійно, необхідно виконати всі вищеописані дії у зворотному порядку.

У будь-якому випадку, при виборі нового замку для установки на вхідні двері в квартирі, слід враховувати, що безпека забезпечується не тільки складністю кодової частини, але і загальною міцністю конструкції і наявності додаткових засобів захисту від бампінгу і висвердлювання. Виходячи з перерахованих вище факторів, перевагу при покупці замку на заміну у вхідних дверей, слід віддавати імпортним пристроїв.

Главная / Ремонт / Як самому поміняти замок на металевих вхідних дверях
Вверх