Ручка грає важливу роль в зручності експлуатації вхідних дверей. Якщо вона перестала працювати правильно -…
Як самому поміняти замок на металевих вхідних дверях
Навіть самий надійний замок може вийти з ладу з різних причин. Найчастіше це банальний знос яких-небудь рухомих частин. Дверний замок може прийти в непридатність через попадання в них сторонніх частинок, пилу та вологи. Зрештою, до поломки замка вхідних дверей може призвести спроба злому. А якщо виробник дверей за замовчуванням встановив замок без змінного кодового блоку, то заміна може знадобитися в разі простою втрати ключів.
Ті, хто йде в ногу з часом, можуть просто проявити бажання замінити морально застарілий замок в квартирі і поставити новий, з більш досконалим механізмом захисту. У будь-якому випадку, немає необхідності викликати фахівців. При наявності елементарного інструменту і знаючи основні нюанси того, як поміняти замок в металевих дверей, ця процедура в більшості випадків легко виконується своїми силами.
Підбір дверного замка
Для сучасних металевих дверей використовуються накладні і врізні замки. Накладні використовуються досить рідко і їх заміна не викликає особливих труднощів – потрібно просто зняти старий замок і на його місце встановити аналогічний по конфігурації.
З закладних замків безпеки та експлуатаційним характеристикам найбільш поширені такі різновиди:
- циліндровий замок. Оснащений основним кодовою циліндром, відмикання проводиться за рахунок системи важелів і штифтів.
- сувальдний замок. Безпека забезпечується набором металевих пластин.
- замки дискового типу. Бувають автоматичні і напівавтоматичні. Забезпечують швидке замикання, але володіють невисокою ступенем захисту.
Для спрощення процесу заміни дверного замка в квартирі, можна підібрати аналогічний за принципом дії. Необхідно враховувати основні габарити замку, а саме:
- висота і товщина корпусу
- глибина вирізу під замок
- положення відповідної скоби під ригелі
- положення замкової щілини
При наявності системи вертикальних ригелів або при використанні систем високого класу захисту з заставними замками, провести заміну без демонтажу і розбирання двері самому, швидше за все не вийде. Кращим варіантом перед заміною буде попередньо проконсультуватися у виробника дверей.
Замки цього типу мають загальне пристрій. Основними елементами є:
- захисна накладна панель
- циліндр, або як його ще називають «личинка»
- корпус замку з механізмом
- дверна ручка
У разі втрати ключів немає необхідності міняти замок в квартирі цілком. Можна замінити циліндр, і замок буде відпиратися новим набором ключів. Краще заздалегідь вставити в секретку ключ з внутрішньої сторони, відвернути стопорної гвинт на торці дверей і витягнути личинку за відворот ключа.
Вибирати нову личинку найкраще взявши з собою старий, як зразок, щоб уникнути покупки невідповідною деталі. Слід враховувати, що самі циліндри розрізняються за ступенем захисту. Різні циліндри для замку в квартирі захищають від злому відмичкою, підбору ключів, вибивання тощо. Тому вибираючи новий циліндр для того, щоб замінити його в замок на вхідних дверях, слід спиратися на ваші потреби.
Установка нового циліндра виконується у зворотному порядку. Перед остаточним затягуванням фіксуючого гвинта переконайтеся, що замок відмикається без зайвий зусиль і сторонніх звуків. Інколи потрібна невелика коректування положення циліндра за місцем.
Заміна корпусу замку
Якщо необхідно замінити весь механізм циліндрового замку, слід спочатку засунути всі ригелі в замок – відкрити його. Потім, слід зняти, як описано вище личинку, зняти дверну ручку, відвернути гвинти і зняти захисну накладку. Після чого відкрутити фіксуючі гвинти, підчепити і витягнути сам корпус замку. Установка нового замка здійснюється в зворотному порядку.
Заміна замку сувальдного типу
Тут слід враховувати одну закономірність – імпортні системи передбачають заміну кодової частини і подальшу перекодування встановленої секретки на новий комплект ключів. У випадку ж з вітчизняним виробником не залишається інших варіантів, крім як поміняти дверний замок повністю.
Для заміни сувальдного замка у вхідних дверях, необхідно засунути всі ригелі, іншими словами, просто відкривши замок. Ключ з сувальдного замку необхідно витягнути. Після цього знімається дверна ручка, усі засувки і броненакладка (якщо є). Декоративні елементи з зовнішньої і внутрішньої сторони дверей, при заміні замку в більшості випадків, знімати необов’язково.
Після цього необхідно викрутити фіксують замок шурупи. В залежності від конструкції замка, їх передбачається 2 або 4. Потім можна підчепити і витягнувши старий, поміняти замок в двері на аналогічний.
Заміна замку дискового типу
Секретна частина цього замку також має форму циліндра, але всередині замість підпружиненим штифтів, розташовується набір циліндрів. Як і у випадку з сувальдним, при визначенні необхідності заміни самого замка вхідних дверей, необхідно враховувати наступні фактори:
- у вітчизняних механізмах, при виникненні поломок, необхідно повністю міняти замок вхідних дверей. Це обумовлюється тим, що практично неможливо підібрати якісну заміну секретного циліндра.
- імпортних механізми можна замінити секретну частину без зміни замку цілком.
Перед початком демонтажу старого замку, необхідно засунути всі ригелі, тобто привести замок у відкрите положення. Наступним дією необхідно зняти секретну частину. Її кріплення іноді здійснюється дещо складніше, ніж у замках циліндричного типу, фіксуючий гвинт може впливати на розпірні елементи або систему штифтів. Після цього знімаються дверні ручки і захисні накладки. А потім на торцевій частині вхідних дверей викручуються кріпильні гвинти самого замку, після чого замок можна підчепити і витягнути. Для установки нового замка до вхідної двері самостійно, необхідно виконати всі вищеописані дії у зворотному порядку.
У будь-якому випадку, при виборі нового замку для установки на вхідні двері в квартирі, слід враховувати, що безпека забезпечується не тільки складністю кодової частини, але і загальною міцністю конструкції і наявності додаткових засобів захисту від бампінгу і висвердлювання. Виходячи з перерахованих вище факторів, перевагу при покупці замку на заміну у вхідних дверей, слід віддавати імпортним пристроїв.