Монтаж міжкімнатних або вхідних дверей в квартиру або приватний будинок своїми руками не такий вже…
Як відкрити двері що замкнулись: поради професіоналів
Звичайна людина, що виявляє проблему з відкриттям власної залізниці або міжкімнатних дверей, відразу починає проявляти масу емоцій гарячково намагаючись виправити становище. Але це неправильні дії. Перше, що необхідно зробити – це перестати хвилюватися і спробувати знайти причину проблеми. Їх може бути кілька:
- Загубився або зламався ключ. Зовсім не обов’язково поломка ключа супроводжується його вигином або більш серйозним пошкодженням. Часто вона практично непомітна. Приміром, втрата невеликої зубця на сувальдном ключі може призвести до того, що він не тільки не повернеться в замковій щілині вхідних дверей, але і застрягне в ній намертво.
- Ключ застряг у замку. При цьому його неможливо ні повернути, ні витягти. Застряглий на півоберті або після повного обороту ключ блокує доступ до замка вхідних дверей квартири.
- Поломка личинки замка. При цьому його циліндр вільно обертається, а ригелі замка двері в кімнату залишаються в колишньому положенні.
- Забрудненість механізму замка. Від несприятливих умов експлуатації може відмовити його секрет, так як чужорідні затверділі частинки здатні заблокувати рух частин механізму.
- Поломка замикаючого пристрою з причини зносу його деталей. Вона виникає після тривалого терміну або неакуратною експлуатації замку.
Нижче ми розглянемо, що можна зробити для відкриття дверей при проблемах з ключем або її замком.
Коли зламався ключ
Серйозна, але виліковна проблема виникає, коли при спробі відкриття вхідних дверей, вставлений в замок ключ просто ламається. В цьому випадку потрібно при яскравому освітленні уважно оглянути щілину замка і якщо уламок ключа, залишився в ній, визирає назовні, відкрити двері квартири можна за допомогою плоскогубців взятих на час у сусідів. Потрібно зачепити інструментом край зламаного в замку ключа і провернути його в бік відкриття дверей. Після спрацьовування замку і виходу його ригелів з дверної коробки уламок ключа потрібно витягти.
Якщо залишилася в свердловині частина зламаного ключа не вдається витягти плоскогубцями через її занадто короткого краю визирає назовні, це можна зробити за допомогою пилочки від лобзика. Її потрібно акуратно вставити в щілину зубцями вгору і повільно повертати, намагаючись зачепити уламок застряглого ключа. Якщо це вдалося, слід не поспішаючи витягнути її з замку разом зі зламаною частиною аксесуара. Після цього металеву або міжкімнатні двері квартири можна відкрити запасним ключем.
Коли ключ застряг у замку
У тому випадку, якщо ключ не зламався, але він не повертається і намертво застряг в свердловині, не слід застосовувати великих зусиль і тим паче бити по ньому якимись важкими предметами. Ключ краще залишити в спокої, а підшукати мастило для замку міжкімнатних або зовнішньої вхідних дверей.
Для цієї мети підійде рідина WD-40 або, якщо її немає, спеціальне мастило для замків або машинне масло. Трохи рідини потрібно спробувати залити в замкову щілину і почекати деякий час, необхідний для розтікання змащення механізму. Після цього потрібно спробувати розгойдати застряг ключ, потім знову почекати і знову проробити ті ж дії. Процедуру доведеться повторити 3-4 рази, і якщо після цього повернути ключ, двері повинна відкритися.
Коли ключ загублений
У разі якщо не відчиняються двері, ключ загублений, а відповідний інструмент відсутній, можна скористатися деякими цілком доступними засобами:
- Дверний замок можна відкрити шпилькою для волосся. Для цього її слід розламати на дві частини, одну з яких потрібно загнути під прямим кутом і використовувати як ключ як важіль для повороту механізму замка міжкімнатних або зовнішньої двері. Інша частина шпильки використовується для заглиблення штифтів циліндрового замку. Природно, таким способом можна відкривати замок, у якого механізмом секрету є личинка.
- У разі якщо не відчиняються двері, але вона має врізний циліндровий хрестоподібний механізм, потрібно дуже акуратно висвердлити невеликий отвір над замкової свердловиною. Далі, підняти стопор відмичкою і зрушити засув
- Якщо замок має язичок, його можна звільнити з приймальні планки косяка за допомогою викрутки, ножі та навіть пластикової картки. Це можна робити при товщині інструменту, що дозволяє йому проникнути між коробкою і дверним полотном для притиснення замкового язичка. Після цього ручка замка повертається, і двері легко відкривається.
- Щоб відкрити замок з сувальд, потрібно наскільки це можливо відтягнути дверне полотно від коробки і відсунути їх за допомогою плоского інструменту, стежачи за тим, щоб він не зламався.
- Якщо не відчиняються двері, а її замок виконаний у вигляді клямки, слід відкрутити гвинти кріплення ручки і видалити її. Потім потрібно зняти панель, яка закриває замковий механізм, і намацати засувку. Натискаючи на неї і, не відпускаючи, слід відкрити двері.
- Багато операцій по відкриттю дверей можна робити відмичками. Користуватися ними зможе будь-який, навіть далекий від такого досвіду людина. Якщо загублений ключ, спеціально підібраною відмичкою нескладно відкрити практично будь-який домашній замок. Магазини, що торгують замковими аксесуарами, в тому числі і простими відмичками, є в будь-якому місті. Правда, губляться такі інструменти не рідше ключів.
- Якщо двері володіє недостатньою міцністю, при відсутності ключа її можна спробувати зламати або зруйнувати замок. Наприклад, вибити його циліндр молотком. Правда, після застосування такого способу доведеться робити серйозний ремонт дверного блока або заміну замикаючого пристрою. Дешеву китайську двері набагато простіше зламати, ніж іншу, виконану з металу більшої товщини. Складність цієї процедури може залежати від того, в який бік відбувається відкриття дверей. При зовнішньому розорювання виробляти її злом буде проблематично. В крайньому випадку, може допомогти в цій справі слюсар з Жеку, якого можна викликати і звільнити себе від неприємної роботи.
Коли поламався замок
Якщо двері зламався замок, то щадні варіанти її відкрити без допомоги ключа, описані вище, навряд чи допоможуть.
При пошкодженні личинки її можна замінити, але при закритому положенні двері це зробити непросто. Цю деталь, яка зламалася в циліндровому замку можна вибити молотком або висвердлити дрилем. Після вилучення личинки запірні ригелі слід відсунути вручну і відкрити двері.
Ускладнити завдання може складна система ригелів спрямованих у різні сторони. Закрите їх положення блокує двері не тільки на стороні відповідної пластини косяка, але і знизу і зверху. Щоб у цьому разі відкрити двері, потрібно розпилювати всю конструкцію. Петлі зрізати вдається теж не завжди. Вони можуть бути прихованого виду та мати додаткові пристрої проти злому.
Коли зачинилися двері
Якщо із-за протягу або з іншої причини раптом зачинилися двері, необхідно знати, як чинити в таких випадках:
- Зазвичай автоматичне замикання дверних замків притаманне ригельним конструкцій. Дріт або пластикова картка допоможе відкрити двері що замкнулись, якщо ними скористатися вищеописаним способом при втраті ключа.
- У разі, коли зачинилися двері, а з її внутрішньої сторони в замковій щілині знаходиться ключ, його можна витягнути з зовнішньої сторони полотна будь-яким підходящим для цієї мети тонким предметом. Після звільнення замкової щілини від ключа, двері що замкнулись можна відкрити стандартним способом або за допомогою відмички.
Щоб уникнути вищеописаних проблем, достатньо мати сучасний замок, у якого немає ні ключів, ні замкової щілини.