Зсувні міжкімнатні двері рухаються в одній площині щодо стіни, що дозволяє створювати цікаві проекти і…
Монтаж міжкімнатних дверей купе своїми руками
Велике значення в кожному будинку відводиться таким елементам, як двері. Вони повинні гармоніювати з ідеєю дизайну, бути оригінальними і одночасно зручними в побуті. А також займати якомога менше місця. Тому все частіше в будинках і квартирах встановлюють не орні двері, а розсувні. Монтаж двері купе воліють через плюсів даної конструкції. А їх чимало:
- Значна економія простору приміщень;
- Можливість зонування кімнати;
- Конструкція має простотою і легкістю відкривання навіть дитиною;
- Зручність користування дверима людиною на інвалідному візку через відсутність порога;
- Сучасний вигляд і гармонійне поєднання із загальним стилем будинку.
Установка міжкімнатних дверей купе може здатися дуже складною справою, що вимагає професійних навичок. Однак на ділі монтаж цілком під силу кожному господарю будинку, який бажає попрацювати своїми руками. Головним є ретельна підготовка і вірне слідування процесу.
Підготовка до монтажу міжкімнатних дверей купе
Спочатку купуються всі витратні матеріали, інструменти, кріплення і комплектуючі. Для установки міжкімнатних дверей купе знадобиться дверне полотно, коробка, добори і лиштви, а також фурнітура – саморізи, металеві напрямні, ручки, ролики, анкера і дерев’яний брус 50х50 міліметрів. З інструментів слід подбати про рулетку, рівні, шуруповерт, отвесе, олівці і стамесці.
Перед покупкою полотна потрібно правильно виміряти проріз. На відміну від орних виробів, полотно двері купе має бути вдвічі ширше отвору. Коробка зазвичай отримується в розбірному вигляді, як і добори з лиштвами. Вся конструкція збирається легко навіть однією людиною.
Якщо доглянути готові комплекти в продажу, то докуповувати кожну складову окремо не знадобиться. Магазини поставляють відразу всі витратні матеріали, починаючи з полотна двері і закінчуючи саморізами. Однак в разі нестандартних варіантів або відсутність потрібних комплектів, доведеться шукати кожен елемент конструкції. Це нескладно, вся фурнітура зазвичай присутній в меблевих салонах-магазинах.
Установка міжкімнатних дверей купе своїми руками
Після придбання всіх матеріалів і підготовки отвору, можна починати роботу. Насамперед встановлюється коробка. Наголос робиться на низ двері – саме з нього починається подібний монтаж. У підлозі акуратно вирізують паз, в який ховається напрямна. До полотну для плавного і тихого ходу кріпляться ролики.
За глибиною і шириною паз повинен трохи перевищувати розміри направляючої, щоб вона повністю сховалася. Поглиблення роблять за допомогою стамески своїми руками. Результат роботи повинен бути акуратним, з рівними і згладженими контурами.
Цей етап в монтажі конструкції може й не бути. Часто механізм розміщують лише зверху, для більш привабливого вигляду дверей. Однак присутність кріплення і внизу, і вгорі значно збільшує надійність фіксації полотна. Багато виключають монтаж нижньої напрямної через утворення порога. Але захований в паз механізм не буде створювати перешкод при русі. У будь-якому випадку, конструкція міжкімнатних дверей завжди обмірковується до дрібниць.
Для кріплення верхньої направляючої, дерев’яний брус заміряють і підганяють під її розмір. Довжина обох напрямних повинна складати рівно дві ширини полотна. Брус кріпиться анкерами над коробкою. Знизу до нього прикручують направляючу, а до верхньої частини полотна – ролики. Відстань від стіни до рейки має забезпечувати її вільний рух, без затримок і гальмування.
Виробляючи установку своїми руками, потрібно акцентувати увагу на процесі правильного розташування механізмів. Головна вимога полягає в тому, що перед виміром відстані до верхньої направляючої, низ конструкції повинен бути повністю підготовлений і відрегульований. Тобто, спочатку полотно встановлюється на готову нижню напрямну, і тільки потім заміряють розміщення верхньої. Точно відрегулювати хід можна, застосувавши рівень і висок.
Після регулювальних робіт, переконавшись в повній готовності встановлених механізмів, дерев’яний брус красиво ховають під лиштва. Слід пам’ятати і про встановлення обмежувачів. Інакше полотно в русі може зісковзнути з направляючої.
Завершення робіт по установці дверей купе своїми руками
Останнім етапом необхідно встановити полотно, тобто навісити її на підготовлену конструкцію. Верхні ролики потрібно акуратно завести в заховану під лиштвою направляючу, після чого підняти двері і поставити нижні ролики.
Закінчується монтаж косметичними роботами. Кріпильні елементи маскуються акуратними добором, вкручуються дверні ручки. До стійок і брусу приклеюються або прибиваються лиштви. Перевіряється наявність усіх обмежувачів і надійність елементів.
Вироблений своїми руками монтаж дверей, завжди повинен відрізняється високою якістю. Адже для себе роботу виконуєш набагато старанніше. Тому кожен штрих ретельно перевіряється, навіть якщо встановлювати двері самостійно довелося вперше.