Заклинило замок вхідних дверей, що робити

Ідеального механізму, який би ніколи не ламався, ще не винайшли. Тому замок на вхідних дверях може зламатися, не залежно від його вартості і конструкції.

Можливі причини поломки

Є ряд причин, які можуть призвести до поломки. З ними варто ознайомитися для того, щоб мати можливість запобігти несправність.

  1. Сторонні предмети в замковій щілині.
  2. Пил і бруд.
  3. Відсутність належного догляду.
  4. Сильний грюкіт дверима.
  5. Перекіс дверного полотна або коробки.
  6. Невиправдане застосування сили при відкриванні і закриванні.
  7. Неправильна установка.
  8. Використання ключа не за призначенням.
  9. Заводський брак.

Які б ні були причини поломки, про заміну замка варто задуматися при появі перших ознак несправності, таких як заїдання механізму і скрип. Ознаки провисання полотна також вимагають негайних дій.

Коли замок заклинило, ні в якому разі не потрібно застосовувати силу, намагаючись відчинити двері. Такі дії тільки посилять проблему. Якщо ж він зламався, і нічого не допомагає, то доведеться демонтувати механізм. Найпростіше це зробити з внутрішньої сторони.

Заклинило замок вхідних дверей, що робити

Що робити, щоб відкрити замок залежить від його виду і типу поломки.

Заїдає замок

Якщо у відкритому положенні стулки замок працює нормально, а в закритому – заїдає, то проблема криється у відповідному пазі під ригель. Швидше за все, поглиблення зроблено не точно і його потрібно розширити.

Часто причиною заїдання ключа буває сміття, яке потрапляє у замкову щілину. При огляді замку підсвітите ліхтариком або телефоном для кращої візуальної оцінки. Для вирішення проблеми потрібно видалити. Пройдіться щілини для ключа жорсткою щіткою або дістаньте його з допомогою пінцета або іншого гострого предмета. Обробіть механізм машинним маслом, спреєм WD-40 або гасом і спробуйте вставити і повернути ключ.

Заклинило замок вхідних дверей, що робити

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Якщо видимих причин заїдання немає, то можлива несправність механізму. У цьому випадку замок доведеться замінити.

Ключ заклинило в замковій щілині або він зламався

Якщо ключ застряг у замковій щілині, то потрібно спробувати його витягнути. Для цього змастіть механізм, скориставшись машинним маслом, спреєм WD-40 або гасом. Після обробки спробуйте витягнути ключ, розгойдуючи його з боку в бік. Робити це потрібно акуратно, без докладання зайвих зусиль.

У тому випадку, якщо ключ зламався, дістати його допоможуть плоскогубці.

Заклинило замок вхідних дверей, що робити

У ситуації, коли замок не відкривається через вставленого в свердловину із зворотного боку ключа, його можна спробувати виштовхнути. Але це вийде зробити, якщо він не був повернутий.

У тому випадку, коли ці спроби не увінчалися успіхом, доведеться висвердлювати личинку і ставити новий замок. Якщо ж ключ вдалося витягнути, то потрібно пам’ятати, що користуватися таким механізмом далі не безпечно – він може заклинити знову.

Що робити при перекосі двері

Якщо механізм заклинило через перекосу вхідних дверей, то потрібно з допомогою клина підняти полотно одночасно повертаючи ключ. Як тільки двері прийме нормальне положення, замок можна буде легко відкрити.

Заклинило замок вхідних дверей, що робити

Заклинило язичок

Іноді язичок при повороті дверної ручки залишається нерухомим, не даючи двері відкритися. У такій ситуації його потрібно чимось зачепити. Робити це можна твердим тонким предметом, наприклад лінійкою або пластиковою карткою. Він вставляється між полотном і коробкою в тому місці, де розташовується язичок, після чого робиться спроба зачепити його та виштовхнути з відповідного паза в коробці. Це вимагає докладання певних зусиль.

Подібна ситуація може бути і з засувкою, яка не до кінця ховається в корпус. При закриванні двері вона входить в паз і не дає їй відкритися. Відсунути її можна за допомогою ножа або викрутки.

Зачинилися балконні двері

Якщо зламався замок на пластиковій балконних дверей або вона зачинилися, а із зворотного боку немає ручки, то можна спробувати вийняти склопакет. Він тримається за рахунок штапиків, які потрібно витягнути і потім вийняти скло. Робити це потрібно акуратно, щоб не пошкодити скла. Таким чином, ви отримаєте доступ до ручки і зможете спокійно відкрити двері.

Заклинило замок вхідних дверей, що робити

Ще один спосіб – спробувати послабити притиск. Це робиться шестигранним ключем. Однак далеко не всі петлі дозволяю це робити при закритому дверній стулці.

Сувальдний замок

Сувальдний замок вважається одним з найнадійніших у відношенні злому. Він часто ставиться на вхідних металевих дверей. Тому якщо він заклинив, то без допомоги фахівця відкрити його не просто.

Причиною несправності можуть бути тупі поздовжні виступи на ключі. Як варіант, можна спробувати змастити механізм, а потім вставити ключ зворотною стороною, злегка віджавши замкову щілину.

Заклинило замок вхідних дверей, що робити

Якщо відкрити двері своїми силами не вдалося, то доведеться звернутися до фахівців, які мають досвід злому пошкодженого замку.

Щоб запобігти ситуацію, коли заклинив замок не дає потрапити в приміщення, звертайтеся з ним дбайливо і своєчасно його змащуйте. Не використовуйте дублікати ключів з неякісного матеріалу і не застосовуйте їх не за призначенням. Тоді ймовірність поломки значно знизиться, і ваш замок прослужить довго.

Главная / Ремонт / Заклинило замок вхідних дверей, що робити
Вверх