Після того, як встановлено нові вхідні двері, виникає необхідність гідним чином оформити та дверний проріз.…
Як заробити дверний проріз після установки дверей
Перед тим, як закрити дверний проріз, необхідно визначити мету такої роботи. Адже від цього буде залежати вибір матеріалів і технологія самого процесу. Можливі такі варіанти:
- Перепланування приміщення. Вона передбачає повну ліквідацію отвору шляхом його глухий закладення з пристроєм входу в іншому місці.
- Заміна вхідних дверей. В цьому випадку закладається порожнину між новою коробкою і стіною отвору, після чого оформляються його укоси.
- Декоративне оформлення отвору. Тут прохід залишається вільним, а в якості двері можуть служити інші пристосування: штори, жалюзі і інші. При цьому декоруються укоси, як і в попередньому випадку.
Закладення отвору при переплануванні
Для усунення непотрібного отвору вхідних дверей при переплануванні приміщення використовуються різні матеріали, найчастіше цегла або гіпсокартонні листи. При цьому місце отвору повністю порівнюється зі стіною або декоративно оформляється. Закладення можна виконувати різними способами.
Закладення цеглою
Це досить радикальний метод, при якому використовується звичайна кладка з цегли або піноблоків в залежності від товщини захисної конструкції. Таким способом найчастіше усувається вхідний отвір, що залишився в несучій стіні. Для його закладення застосовується цементно-піщаний розчин, в який після перемішування сухої суміші можна додати модифікують речовини зміцнюють кладку. Робота виконується в такій послідовності:
- Необхідно підготувати підставу. Для цього видаляється підлогове покриття до оголення поверхні бетонних плит перекриття.
- Якщо стіна цегляна, з бічних сторін отвору потрібно акуратно видалити кілька каменів в різних рядах для забезпечення перев’язки майбутньої кладки з основною конструкцією. В отворі бетонної стіни для такої ж мети використовуються відрізки арматури.
- Далі потрібно замісити розчин, після чого можна починати вести кладку. Її ряди повинні бути зміщені по висоті на ½ цегли. При роботі не слід забувати про їх перев’язці з існуючою стіною.
- Розчин потрібно накладати на кожен ряд цегли, а після цього розрівнювати його по поверхні за допомогою будівельної кельми. Товщина вертикальних і горизонтальних швів кладки повинна складати 10-12мм, після установки 2-3 рядів їх горизонтальність необхідно контролювати рівнем.
Заповнений цегляною кладкою вхідний отвір буде мати високу міцність і звукоізоляцію аналогічну основній конструкції.
Закладення гіпсокартоном
Найпростіше закрити вхідний отвір гіпсокартонними листами. Працювати з цим матеріалом дуже зручно через його малої ваги, низьким трудовитрат і невеликій вартості. Крім ГКЛ для установки в стіні, що закриває отвір конструкції, знадобляться алюмінієві профілі або дерев’яні бруски. З профілями працювати зручніше, так як вони дозволяють створювати короба будь-якої форми. Процес виглядає так:
- За допомогою перфоратора, дюбелів і саморізів в отворі за його периметру потрібно виконати об’ємний каркас, після цього конструкцію потрібно посилити поперечними планками, які встановлюються в ній з кроком 20-40см.
- Далі після установки каркаса слід нарізати з гіпсокартонних листів відповідні йому за розмірами фрагменти.
- Після цього їх слід зафіксувати на профілях або брусках каркаса за допомогою саморезов.
- Стики між ГКЛ потрібно проклеїти стрічкою-серпянкой для армування і заповнити гіпсовою шпаклівкою.
- На остаточному етапі вже закритий вхідний отвір потрібно повністю зашпаклювати для створення з основною стіною єдиній площині і обробити будь-яким фінішним матеріалом.
Закладення отвору при заміні двері
Після демонтажу старого дверного блоку і установки нової коробки потрібно красиво оформити отвір. На початковому етапі слід заповнити вільні порожнини між її елементами і стіною монтажною піною, попередньо оклеївши лицьову частину нової конструкції малярським скотчем, щоб уникнути пошкоджень виробу при подальшій роботі. Надалі закладення отвору зводиться до приведення дверних укосів в належний вигляд. Способів для цього не так вже й багато.
Установка обробки на розчин
Щоб обробити укоси прорізу таким способом, потрібно закріпити облицювальні матеріали на спеціальному клеї або цементному розчині. Для виведення загального рівня потрібно вкрутити шурупи в матеріал так, щоб всі їх капелюшки виступали однаково. У зв’язку з тим, що на них буде спиратися облицювання, слід враховувати товщину полотна обробки. Вільні порожнини укосів потім потрібно заповнити розчином і підібрати надійний клей, який для кращої фіксації наноситься на обидві скріплюються поверхні. Після цього залишається тільки докласти оздоблювальний матеріал і злегка придавити його, перевіряючи установку будівельним рівнем. На заключному етапі встановлюються лиштви.
Установка обробки на каркас
Для монтажу каркасу на схилах отвору підійдуть дерев’яні рейки або профіль. Каркас повинен щільно прилягати до стіни, при необхідності її потрібно вирівняти. Монтаж підстави каркаса починається з двох рейок і кріпленням до них перемичок. Облицювальні матеріали кріпляться до обрешітки за допомогою шурупів. Залежно від виду матеріалів їх взаємне кріплення може бути різним. Ламінат, наприклад, може укладатися в будь-яких напрямках, при цьому всі його елементи замикаються.
Оштукатурювання укосів прорізу
Щоб обробити вхідний отвір штукатуркою, необхідно на загрунтовану поверхню укосів встановити маячки. З їх допомогою вирівнювання площин буде відбуватися набагато ефективніше. Маячки встановлюються на гіпсовому розчині за допомогою рівня. Отримане таким чином простір потрібно заповнити будівельним розчином і вирівняти його по маяках. Після висихання розчину укоси слід зашпаклювати стартовою, а потім фінішної гіпсової сумішшю, відшліфувати за допомогою абразивної сітки і пофарбувати.