Якщо установка порогу на міжкімнатні двері проводиться за бажанням, то вхідні двері без нього немислимі.…
Регулювання металевих вхідних дверей самостійно
Вхідні двері з металу давно зарекомендували себе в якості надійного захисту квартири або будинку і характеризуються високою міцністю і зносостійкістю. Купуючи металеві вхідні двері, краще взяти більш якісний примірник, щоб не було проблем у майбутньому з функціональністю вироби. Але з часом навіть в самих якісних вхідних металевих дверей можуть виникнути неполадки в експлуатації, не кажучи вже про дешевих китайських аналогів.
У тих випадках, коли вхідні двері погано зачиняються, заїдає замок, скриплять завіси або виникають інші проблеми, то це не означає, що двері треба міняти її потрібно просто відрегулювати. Це можна зробити своїми руками, не вдаючись до виклику фахівців.
Як відрегулювати вхідні залізні двері своїми руками
Самостійна регулювання залізних або алюмінієвих дверей не повинна викликати труднощів навіть у початківця майстра, якщо скористатися відеоуроками або покроковими інструкціями.
Проблеми, які можуть виникнути:
- Неприємний скрегіт, який виникає при відкритті-закритті вхідних дверей;
- Люфт дверного полотна (прикривається не щільно);
- Тугий хід дверної стулки (доводиться прикладати зусилля для закриття).
Усунення скрипу дверного полотна
Частими причинами скрипу або скреготу дверей є розхитаність або забруднення петель. Погано регульовані зношені петлі також можуть бути причиною не тільки різких скрипучих звуків, але і просідання дверного полотна. Регулювання полягає в наступних діях:
- Чищення і змазування засорившихся петель.
- Ослаблення кріплення петель.
Чистити петлі від пилу і бруду слід за допомогою направлених струменів повітря. Підійде звичайний побутовий фен для сушіння волосся. В якості оптимального засоби для змащування найкраще підійде звичайне машинне масло.
Якщо процедури чищення і змащення не вирішили проблему, і двері по-раніше скрипить – потрібно послабити кріплення петель. Регулювання відбувається наступним чином:
- Середні петлі послаблюють за допомогою торцевого ключа.
- Послабити верхню або нижню петлю, яка створює скрип.
- Акуратно потягнути на себе полотно і знову присунути його до дверної коробки, підтягнувши на петлі крайню гайку.
- Обережно покачати дверне полотно таким чином, щоб петлі знову опинилися на своїх місцях.
- Петлі, обережно підтягують.
- Щоб перевірити результат, необхідно відкрити-закрити дверну стулку кілька разів і переконатися, що скрип зник. Дверна ручка повинна бути опущена вниз. Якщо двері ще поскрипує, то можна ще кілька разів спробувати регулювати петлі таким чином, домагаючись безшумного ходу дверного полотна. У процесі регулювання може з’явитися щілина невеликих розмірів між торцем полотна і дверною коробкою. В такому випадку поверхня торця треба змастити мастилом на основі графіту.
- Якщо всі заходи щодо усунення скрипу були марні, можливо петлі зносилися і потребують заміни.
Для регулювання прихованих петель будуть потрібні спеціальні інструменти. Але і регулювати приховані петлі доводиться набагато рідше, ніж звичайні.
Як відрегулювати притвор
Якщо двері занадто туго входить в коробку, то причин може бути декілька:
- Новий ущільнювач. Якщо двері зовсім нові і недавно встановлені, то можливі тимчасові проблеми в ході дверного полотна: дверна стулка занадто щільно входить в коробку і ручка з працею провертається. У цьому випадку регулювати нічого не треба — новий ущільнювач з часом прийме потрібні форми і двері буде без зусиль закриватися.
- Неточне попадання замкового язичка на своє місце в дверній коробці. Часто така проблема властива китайським металевим виробам. Щоб вирішити цю проблему, потрібно відшукати спеціальну пластинку в отворі, куди заходить язичок. Платівку слід відігнути таким чином, щоб домогтися безперешкодного входження язичка.
- Невідповідність розмірів язичка і відповідного поглиблення на притвору дверної коробки. Бувають випадки, можливо брак виробництва, коли язичок не може увійти в отвір із-за того, що планка невірно розташована або не відповідає габаритам язичка. Проблему можна вирішити за допомогою напилка, розширивши отвір до потрібних розмірів.
Виправлення вільного притвору
Протяг, гуляє під дверима, свідчить про те, що вона не щільно закривається і є проблема люфту дверного полотна. Щоб усунути цей недолік, потрібно зробити наступне:
- Перевірити ущільнювач. Можлива причина надто вільного зачинення дверей криється в зношеності ущільнювача. Вихід із ситуації – замінити ущільнювальну стрічку.
- Відрегулювати планку, яка розташована на пластині дверної коробки.
Всі способи регулювання вхідних дверей своїми руками тільки в тому випадку дадуть результат, якщо спочатку двері була правильно встановлена, без перекосів. В іншому випадку, потрібна переустановка двері або навіть її заміна.