Якість і тривалий термін служби вхідних дверей залежить не тільки від правильного монтажу. Своєчасна регулювання…
Як регулювати пластикові двері балкона
На встановлені пластикові конструкції балконних блоків надається гарантія. Після закінчення такого строку виклик майстра стає платним. Тому можна самому з’ясувати причину несправності і усунути її.
Якість встановленої двері і необхідність її регулювання
Вікна та двері житлової квартири, офісу або технічного приміщення повинні бути герметичні, забезпечувати гарний притиск, захищати від шуму і холоду. Якщо порушується якась з цих функцій, то варто оглянути конструкцію на предмет поломки.
Якщо балконні двері встановлена правильно, то вона прослужить довше і буде відповідати наступним вимогам:
- відсутність зазорів між полотном і профілем по всьому периметру в закритому стані конструкції;
- стулка після притиску не зміщується по вертикалі вправо або вліво;
- у відкритому положенні залишається на місці, а не відкривається і закривається тому.
Зверніть увагу! В сучасних житлових комплексах нові балконні блоки та пластикові вікна можуть перестати справно функціонувати через усадки будинку. Виробники металопластикових конструкцій радять мешканцям новобудов частіше звертати увагу навіть на крейді неполадки в таких системах.
Якщо робота конструкції або її комплектуючих викликає питання, то переконатися в справності системи можна кількома способами. Для цього відкривають двері на балкон, прикладають до рами паперовий лист і щільно закривають стулку. Лист витягають на себе. Такі дії повторюють по всьому периметру полотна. Папір має з однаковою силою витягатися в будь-якій точці притиску. У місці, де було потрібно менше зусиль, утворений більший зазор з рамою.
Вертикальне положення полотна щодо встановленого профілю можна перевірити з допомогою простого олівця. Для цього графітом окреслюють закриту стулку. Якщо відкрити двері, то після притиску можна відразу помітити відхилення контуру від паралельного положення щодо рами. Такими способами можна заздалегідь виявити неполадки і попередити серйозну поломку.
Види регулювань і необхідні інструменти
Вся фурнітура та кріплення балконних конструкцій виготовлені в декількох різновидах і характеризуються однаковим пристроєм. Тому регулювання пластикової балконних дверей виконується з використанням однакових інструментів:
- молоток та плоскогубці;
- набір викруток з плоским і хрестоподібним краєм;
- шестигранні Г-образні ключі;
- ключ «зірочка»;
- будівельна рулетка;
- пластикові ущільнювачі.
Після визначення несправностей пластикової балконних дверей, вибирають спосіб її регулювання. Робота може виконуватися своїми руками в різних напрямках площин: в режимі вертикального ходу стулки, налагодження горизонтального положення полотна, у фронтальному напрямку або виконання додаткової профілактики елементів.
Горизонтальна налагодження
Для регулювання ходу дверей її відкривають «до упору», щоб одержати вільний доступ до петель. Під їх накладками розташовуються регулювальні гвинти з головками шестигранної форми. У ці отвори вставляється Г-подібний ключ №4 і обертається по ходу або проти годинникової стрілки:
- виконуючи обороти вправо, двері притягається до петель;
- у разі зворотного ходу полотно віддаляється від навісу.
Таке регулювання своїми руками дозволяє отримати додаткові 2 мм на усунення перекосу або протирання конструкції. У деяких блоках доступ до верхніх петлях відкривається тільки при виведенні стулки в положення «провітрювання». Завдяки цьому методу можна відрегулювати пластикову балконні двері, так і виконати профілактику роботи фіксаторів. Закінчивши маніпуляції, полотно спочатку потрібно повернути в початкову позицію, а потім перевіряти роботу.
Рада майстра! Якщо прибрати зовнішню декорацію з петель, то можна отримати більш зручний доступ до шестигранним фіксаторів. В цьому випадку виконують регулювання середньої і верхньої петлі, щоб підняти дальній кут. Нижня і середня петлі виставляються для регулювання ближнього краю.
Вертикальна налагодження
Нижній навіс відповідає за вертикальне функціонування конструкції. Для цього знімається з петель зовнішня декорація і виконується регулювання вертикального шестигранного гвинта. Обертанням вправо можна підняти полотно, а повороти вліво допоможуть опустити елемент на кілька міліметрів.
Відхилення двері регулюється своїми руками за допомогою виставлення верхніх і нижніх навісів. Для цього її повністю відкривають. З торця знаходиться фіксуючий «язичок», що відповідає за положення стулки. На нього натискають пальцем і повертають ручку на провітрювання. В кінці роботи виконується щільний притиск двері, і ручка повертається у вихідне «відкрите положення.
Фронтальна налагодження
Цей вид роботи проводиться для відновлення потрібного зазору між стулкою і рамою. Виконувати регулювання можна двома способами:
- з допомогою ексцентриків (цапфи);
- за допомогою механізму притиску двері.
У першому випадку змінюють положення ексцентриків з допомогою поворотів. Якщо провертати елемент до зовнішньої сторони приміщення, то двері переведеться в «зимовий режим» і буде щільніше прилягати до рами. У разі зворотного руху забезпечується «літній» положення дверей з менш сильним ущільненням на основі і великими зазорами.
Будьте уважні! Всі цапфи повинні перебувати в однаковому становищі. В іншому випадку вийде перекіс пристрою.
Самостійно ці маніпуляції можна провести вручну, відтягуючи на себе і провертаючи механізм. Або користуються плоскогубцями і спеціальним ключем. У результаті двері може переміститися майже на 1 см у фронтальному напрямку. Це збереже теплоізоляційні властивості конструкції у випадку усадки ущільнювача.
Додаткове обслуговування працюючих механізмів
Для забезпечення комфортного використання всієї конструкції проводять огляд фурнітури та механізмів. Якщо ручка розбовталася, то працюють у такій послідовності:
- можна провернути самостійно декоративну накладку;
- викрутити гвинти і вийняти ручку;
- відновити зламані елементи;
- виконати зворотну збірку.
Періодично змащують фурнітуру і рухливі елементи, підтягують своїми руками ослаблені кріплення, регулюють рухаються частини конструкції.
Наявність здавленого ущільнювача свідчить про провисанні двері. Те місце, де прокладка просіла, вказує на зміщення полотна в певну сторону. Причиною для ремонту є і щільний хід поворотної ручки. Регулювання дверей буде потрібно навіть у тому випадку, якщо ручка чіпляє елементи фурнітури.