Інструкція по регулюванню дверей шафи

Облаштування приміщення полягає не тільки в ремонті і обробці. Потрібної атмосфери допоможуть добитися столи, шафи, стільці та інші елементи інтер’єру. Однак складанням та встановленням меблів справа не обмежується. Регулювання дверей шафи дозволить навести лоск на меблеві фасади, вирівнявши їх відносно один одного.

Коли потрібна регулювання

Відрегулювати дверцята кухонного, платтяної або будь-якого іншого шафи потрібно в тому випадку, коли ви купуєте нову або перевозите старі меблі на нове місце. Крім того, меблеві петлі можуть розхитатися з часом від інтенсивного використання або неякісної первинної регулювання.

Інструкція по регулюванню дверей шафи

Для самостійної роботи не потрібно ніяких спеціальних інструментів і навичок. Все, що потрібно, це фігурна викрутка, знання устрою петель і трохи терпіння.

Важливий момент: для того, щоб правильно та надійно відрегулювати дверцята, шафа повинен стояти ідеально рівно. Перевірте та відрегулюйте його установку з допомогою рівня, якщо це необхідно.

Види регулювання

Відрегулювати дверцята шафи налаштовуючи петлі можна:

  • по глибині;
  • по висоті;
  • по ширині.

Перед тим, як приступити до роботи, потрібно визначитися з необхідним видом регулювання. Для цього потрібно оглянути шафа, відзначаючи всі ті недоліки, які потрібно виправити. У закритому положенні дверцята повинні бути в одній площині. Звертайте увагу на ширину щілин між дверними полотнами і стінками шафи, вони повинні бути однакові.

Інструкція по регулюванню дверей шафи

Після того, як виявлені недоліки, можна приступити до їх усунення.

Регулювання по висоті

Перш ніж почати регулювання, потрібно відкрити дверцята шафи, щоб отримати доступ до механізму петель.

Інструкція по регулюванню дверей шафи

Відрегулювати дверцята по висоті потрібно для того, щоб виставити їх на одному рівні відносно один одного, запобігаючи таким чином тертя про горизонтальні планки вгорі або внизу шафки. Це робиться за допомогою гвинтів, що кріплять меблеві петлі до стінки шафи. Отвори для кріплення мають не круглу, а довгасту форму, яка дає можливість переміщати фурнітуру вгору або вниз, опускаючи чи піднімаючи тим самим дверцята.

Таке регулювання здійснюється відразу для всіх петель, які утримують дверцята на своєму місці.

Регулювання по глибині і ширині

Для регулювання по глибині, петлі меблевих шкафів мають спеціально призначений гвинтик, який завжди знаходиться ближче до задньої стінки шафи. З його допомогою можна трохи висунути або поглибити дверне полотно. Таке регулювання петель потрібно в тому випадку, коли дверцята забезпечені магнітами, які утримують їх у закритому положенні.

Ширина зазору між дверцятами і бічною стінкою шафи регулюється гвинтом, який знаходиться ближче до вас у порівнянні з тим, який відповідає за глибину. Закручуючи його, ви збільшуєте відстань між дверним полотном і стінкою шафи, а викручуючи – зменшіть.

Регулюючи дверцята по глибині і ширині, домогтися потрібного положення можна, якщо крутити два гвинти петлі одночасно. Постійно закривайте дверцята, щоб оцінити наскільки правильно вам вдається їх відрегулювати. Закінчивши роботу, добре затягніть гвинти, щоб уникнути їх швидкого розхитування.

Регулювання двері шафи купе

Відрегулювати двері шафи купе також просто, як і звичайні меблеві дверцята. Регулювання допомагає домогтися щільного прилягання дверей до вертикальної стінки, що забезпечує захист від пилу і красивий зовнішній вигляд.

У випадку з шафою купе регулювати доведеться не петлі, а роликовий механізм, який забезпечує рух дверного полотна. Робота проводиться за допомогою шестигранного ключа на 4 міліметри.

Інструкція по регулюванню дверей шафи

У самому низу дверей шафи купе є спеціально передбачене для налаштування отвір, в який вставляється шестигранник. Якщо крутити його проти годинникової стрілки, то двері буде опускатися вниз. Поворот за годинниковою стрілкою навпаки забезпечить підйом двері шафи купе вгору. Опускання або піднімання двері призводить до її відхилення вправо або вліво відповідно. Таким способом регулюється дверне так щільно, щоб прибрати щілину по лінії дотику полотна з вертикальною стінкою.

Ще одна проблема, з якою стикаються власники шаф купе – нещільне прилягання дверей до стінки. У цьому випадку проблема в стопорі, який знаходиться в нижній напрямній рейці. Для того, щоб виправити ситуацію, його потрібно відрегулювати, трохи посунувши ближче до стінки.

Регулювання дверей шафи – завдання зовсім не складна. З нею самостійно впорається кожен бажаючий.

Главная / Ремонт / Інструкція по регулюванню дверей шафи
Вверх