Який потрібен зазор між дверима, підлогою і коробкою

Монтаж дверей для новачків завжди пов’язаний з деякими труднощами. Найголовніші етапи установки дверей – це кріплення коробки і монтаж полотна. Протягом цього процесу багато хто не може розібратися з питанням, який потрібно залишати зазор між дверима і коробкою. Як же розібратися в тонкощах установки?

Норми і правила формування зазорів між дверима і коробкою

Від того, наскільки правильно будуть розраховані і виставлені зазори, залежить подальша експлуатація дверної конструкції. Під впливом волоГОСТі двері може розширитися і тоді проблем з її функціоналом не уникнути. Крім того, занадто великий зазор заважає надійної фіксації двері в закритому положенні.

Який потрібен зазор між дверима, підлогою і коробкою

Існують ГОСТи і БНіП, що регламентують це питання. Згідно з правилами, зазори завжди вираховуються індивідуально і залежать від геометричних параметрів конструкції: ваги, висоти і ширини двері. Допустима похибка при цьому становить ± 1мм. Тобто якщо відповідно до своїх габаритах, двері повинні мати зазори між полотном і коробкою в 5 мм, то, з огляду на можливу похибку, вони можуть бути від 4 до 6 мм.

Зазори між полотном і коробкою стандартних дверей

Який зазор слід залишити, якщо мова йде про стандартний дверному полотні заввишки близько 200 см і шириною від 60 до 90 см? У таких випадках загальноприйнято залишати обов’язкові зазори шириною до 5 мм. Причому зазвичай досить 3 мм зазорів. Залишити 4 мм і більше доцільно тільки для приміщень з підвищеною вологістю і для дверей, виготовлених з матеріалів, свідомо добре всмоктують вологу.

Між полотном міжкімнатних дверей і підлогою належить залишати зазор не менше ніж 2 – 2.5 см для забезпечення природної вентиляції. Допускається зазор до 4 см для зручного і безпечного розорювання двері.

Як сформувати зазори при монтажі міжкімнатних дверей

  • При установці коробки і первісному формуванні зазорів 1-2 см потрібно залишити «на піну». Це вкрай важливо, тому що в процесі затвердіння піна істотно збільшується в об’ємі і створює тиск на коробку. Коли це відбувається, мови про правильних зазорах між коробкою і полотном йти не може – коробка прогинається дугою і двері втрачає можливість закриватися.
    Який потрібен зазор між дверима, підлогою і коробкою
  • При закритих дверях між поверхнями коробки і полотна слід встановити смужку будь-якого матеріалу товщиною від 3 до 3,5 мм. Як правило, в якості такого матеріалу найбільш вдало виступає картон від дверної упаковки.
    Який потрібен зазор між дверима, підлогою і коробкою
  • Щоб коробка з дверима не зміщувалася в отворі, її заклинивают за допомогою дерев’яних клинів.
    Який потрібен зазор між дверима, підлогою і коробкою
  • Після цього слід ще раз уважно провести регулювання будівельним рівнем. Правильно збалансована двері повинні міцно триматися на клинах незважаючи на свою вагу. У відкритому положенні несуча конструкція повинна залишатися нерухомою.
  • Якщо після застигання піни і зняття розпірок конструкція не піддалася спотворення, має рівну геометрію і зазори планованої ширини з усіх боків (крім низу), значить робота була виконана правильно.
  • Після перевірки можна обережно запінювати коробку, з огляду на, що монтажна піна п’ятикратно збільшується в об’ємі.
    Який потрібен зазор між дверима, підлогою і коробкою

Як усунути занадто великий або занадто маленький зазор

Іноді при закритті дверей (особливо старих дерев’яних) виявляється, що зазор занадто вузький або відсутній зовсім. Для початку слід переконатися, що справа не в деформації: коробка повинна стояти строго за рівнем і зберігати конфігурацію кутів і діагоналей. В такому випадку можна:

  • зчистити фарбу;
  • зняти полотно з петель і стесати рубанком контури до освіти необхідного зазору.

Якщо двері, навпаки, протягом терміну експлуатації висохла і скоротилася в розмірах, між коробкою і полотном напевно з’явилися занадто широкі щілини (більше 6 мм). В такому випадку, ймовірно, двері бовтається на петлях або язичок ручки не потрапляє в роз’єм. Ситуацію можна виправити, якщо:

  • перемістити двері вгору, переставивши петлі, щоб прибрати зайву верхній зазор;
  • прикріпити дерев’яну планку до торця дверей з боку петель, щоб усунути занадто широкі бічні зазори.

Зазори між вхідними дверима і коробкою

На відміну від міжкімнатних дверей, зазори між вхідними дверима і коробкою повинні відповідати нормативам не так через можливе розширення полотна, скільки через небезпеку проникнення холодного повітря і сторонніх звуків ззовні. Таких неприємностей можна уникнути за допомогою установки ущільнювача, а це завдання заводу-виготовлювача. Якщо двері сертифікувалася по ГОСТу – ніяких проблем не виникне. А ось в тому випадку, коли конструкція виготовлена ​​за ТУ або взагалі не сертифікована, зазори можуть бути будь-якими і приклеювати ущільнювач доведеться самостійно.

Таким чином, в більшості випадків зазори міжкімнатних дверей зверху і з боків дорівнюють 3 мм, зазори внизу не повинні бути менше 2 см. Якщо дотримуватися цих нехитрих правил спочатку, то в майбутньому ви зможете уникнути багатьох проблем і можливого переустановлення дверей.

Главная / Монтаж / Який потрібен зазор між дверима, підлогою і коробкою
Вверх