Як самостійно замінити міжкімнатну двері

Готову міжкімнатні двері можна купити як окреме полотно або в комплекті з дверною коробкою, яка зібрана з бруса і складається з притолоки і двох стійок. Така конструкція має розмітку розташування петель і П-подібну форму. Асортимент міжкімнатних дверей величезний. Можна купити високі двері, подвійні або одинарні, оснащені фігурними склом, виготовлені з різних порід деревини і мають найрізноманітніші відтінки.

Надійні і красиві двері відіграють важливу роль при створенні комфорту в квартирі або будинку. Зручності при експлуатації міжкімнатних дверей покликані забезпечити якісні матеріали для їх виготовлення, а також практичні замки, петлі дверні ручки. При виборі дверей потрібно враховувати їх розміри. При заміні дверей в хрущовці їх ширина повинна становити 55см, а висота 1,9-2,3 м, в звичайних будинках і квартирах ширина дверей для санвузлів – 60см, для кухонь – 70см, а для кімнат – 80см при висоті полотен 1,9–2,3 м залежить від рівня стелі. Товщина дверей, що забезпечує їм міцність і ізоляцію від шуму, приймається 35-45мм.

міжкімнатні

В хрущовці висота прорізів дуже велика. Тому для тих хто хоче замінити двері, є два варіанти:

  • Купити високі двері, оснащені фрамугами;
  • Підвести висоту прорізу до стандартного розміру за допомогою монтажу каркасної конструкції в його верхній частині. Після цього габарити двері в хрущовці можуть не відрізнятися від стандартних розмірів.

Двері з фрамугою, встановлена в хрущовці візуально збільшує відстань від підлоги до стелі приміщення.

Двері з фрамугою

При виборі міжкімнатних дверей потрібно звертати особливу увагу на однакову ширину полотна по всій його довжині. Похибка в розмірах навіть 1-3мм може призвести в майбутньому до скрипам, порушення роботи двері, її замку і ручок.

Підготовка до роботи

В умовах квартирного ремонту заміна міжкімнатних дверей своїми руками повинна проводитися тільки після закінчення «мокрих» робіт, до яких відносяться, наприклад штукатурка стін або заливка стяжки підлоги. Це пов’язано з тим, що у вологому середовищі дерев’яні двері здатні змінювати свою правильну форму. В такому випадку ніхто не зможе гарантувати якісну роботу з полотен, замків і ручок.

Наступне, що потрібно врахувати – це пил, що неминуче утворюється при демонтажі старого дверного блоку. Вона може грунтовно зіпсувати свіжі лакофарбові покриття і забруднити меблі. Тому перед роботою все це потрібно своїми руками акуратно накрити плівкою, або винести що можливо з приміщення.

плівка

Щоб замінити міжкімнатну двері, необхідно мати рулетку, олівець або ручку, схил і будівельний рівень, дриль і шуруповерт, лобзик, обценьки, стамеску і молоток, болгарку та перфоратор, долото і ножівку по дереву. Крім дверної коробки, полотна і лиштви заміна дверей в квартирі вимагає наявності витратних матеріалів: дюбелів, цвяхів, монтажної піни, розпірок, клинів і герметика.

інструмент

Для монтажу дорогий масивної двері потрібна допомога досвідченого спеціаліста. Більш дешеві двері, виготовлені з МДФ або шпону можна встановити в квартирі своїми руками.

Демонтаж старих дверей

Щоб демонтувати міжкімнатні двері, в першу чергу необхідно прибрати все, що заважає або може пошкодитися в процесі роботи. При цьому варто звернути особливу увагу на силові кабелі, а також проводи телефонного зв’язку, інтернету й радіо. Також варто врахувати те, що деякі предмети інтер’єру можуть мати кріплення на дверній коробці.

Потім слід відірвати наличники з допомогою молотка і зубила, так як вони є частою перешкодою при знятті дверного полотна з петель.

Після цього можна знімати двері. Таку роботу треба виконувати, використовуючи ломик або звичайну дошку. Один кінець інструменту, використовуваного в якості важеля, слід розташувати під дверним полотном, а на інший кінець дошки або ломика потрібно натиснути вниз. В результаті цієї процедури двері підніметься і звільниться від петель. При виникненні будь-яких труднощів при виконанні такої роботи, дверні петлі можна просто зрізати болгаркою, зняти своїми руками полотно, звільнити його від замку і ручок.

демонтаж

Потім потрібно зняти дверну коробку. Для цього її стійку слід розпиляти посередині за допомогою ножівки і демонтувати, використовуючи палицю. При порушенні таким способом замкнутого контуру коробки, подальша робота по зняттю буде набагато легше. Тим же ломиком потрібно зірвати дві горизонтальні перемички, а потім видалити другу стійку рами.

Після закінчення роботи можна прибрати сміття. Дерев’яні бруски, які при розбиранні коробки залишилися цілими викидати не варто. Вони можуть стати в нагоді для подальшої роботи. Старі петлі, замки і ручки можуть знадобитися в господарстві.

Установка міжкімнатних дверей

Після очищення від прорізу залишків утеплювача і штукатурки в нього потрібно встановити куплену двері своїми руками. Щоб вірно визначити зазор від підлоги до низу полотна потрібно відчинити двері 3-4 рази в різні сторони. Стандартна висота від підлоги до основи двері – 4-10мм. Цю величину можна змінювати за допомогою клинів, які підкладаються під косяки коробки.

Установку потрібно виконувати за будівельним рівнем. Залишені з боків зазори фіксуються клинами. Після цього полотно потрібно зняти, а дрилем виконати отвори в дверній коробці і через них намітити точки для отворів в прорізі. Потім двері потрібно прибрати, зробити отвори в отворі і вставити в них дюбелі. Потім коробку потрібно встановити на місце, в її отвори вставляти саморізи і вкрутити їх в дюбелі.

Регулювання положення коробки потрібно проводити з використанням рівня. Потім блок слід знову своїми руками встановити полотно і провести повторну регулювання та вимірювання. Ця робота проводиться шляхом підкладки клинів, ослаблення або підкручування саморізів.

регулювання

Після установки міжкімнатних дверей потрібно закріпити наличники з боку відкривання полотна. Він лиштв слід відпиляти їх частина потрібної довжини, залишаючи кут 45 градусів і прибити до дверної коробки.

піна

Остаточно закріпити коробку в прорізі допоможе монтажна піна. Щоб при розширенні піна не покоробила полотно, між ним і коробкою слід укласти прокладки з картону або фанери. Для захисту дверей її периметр потрібно обклеїти малярською стрічкою. Після підготовки вільні порожнини між прорізом і коробкою слід заповнити піною і дати їй добре застигнути.

Установка ручок

Установка ручок в нових дверях не вимагає великих зусиль:

  • Необхідно придбати нову ручку;
  • Потім в полотно дверей потрібно встановити механізм ручки. Він кріпиться двома саморізами у торці полотна дверей.
  • Після цього саму ручку потрібно прикрутити до полотна гвинтами.
  • Потім зверху слід закріпити декоративний елемент.

ручки

Багатий асортимент замків і ручок мають багато магазинів торгують дверний фурнітурою. Для міжкімнатних дверей частіше використовуються кнопкові і натискні ручки. Матеріалом виготовлення ручок можуть служити алюмінієві, цинкові сплави і латунь. Крім цього поверхні дверних ручок, вкриті способом напилення, можуть імітувати різні метали: бронзу, золото, нікель та інші. Тому при бажанні до нової міжкімнатних дверей завжди можна знайти підходящу фурнітуру.

Главная / Монтаж / Як самостійно замінити міжкімнатну двері