Як самостійно замінити міжкімнатну двері

Готову міжкімнатні двері можна купити як окреме полотно або в комплекті з дверною коробкою, яка зібрана з бруса і складається з притолоки і двох стійок. Така конструкція має розмітку розташування петель і П-подібну форму. Асортимент міжкімнатних дверей величезний. Можна купити високі двері, подвійні або одинарні, оснащені фігурними склом, виготовлені з різних порід деревини і мають найрізноманітніші відтінки.

Надійні і красиві двері відіграють важливу роль при створенні комфорту в квартирі або будинку. Зручності при експлуатації міжкімнатних дверей покликані забезпечити якісні матеріали для їх виготовлення, а також практичні замки, петлі дверні ручки. При виборі дверей потрібно враховувати їх розміри. При заміні дверей в хрущовці їх ширина повинна становити 55см, а висота 1,9-2,3 м, в звичайних будинках і квартирах ширина дверей для санвузлів – 60см, для кухонь – 70см, а для кімнат – 80см при висоті полотен 1,9–2,3 м залежить від рівня стелі. Товщина дверей, що забезпечує їм міцність і ізоляцію від шуму, приймається 35-45мм.

Як самостійно замінити міжкімнатну двері

В хрущовці висота прорізів дуже велика. Тому для тих хто хоче замінити двері, є два варіанти:

  • Купити високі двері, оснащені фрамугами;
  • Підвести висоту прорізу до стандартного розміру за допомогою монтажу каркасної конструкції в його верхній частині. Після цього габарити двері в хрущовці можуть не відрізнятися від стандартних розмірів.

Двері з фрамугою, встановлена в хрущовці візуально збільшує відстань від підлоги до стелі приміщення.

Як самостійно замінити міжкімнатну двері

При виборі міжкімнатних дверей потрібно звертати особливу увагу на однакову ширину полотна по всій його довжині. Похибка в розмірах навіть 1-3мм може призвести в майбутньому до скрипам, порушення роботи двері, її замку і ручок.

Підготовка до роботи

В умовах квартирного ремонту заміна міжкімнатних дверей своїми руками повинна проводитися тільки після закінчення «мокрих» робіт, до яких відносяться, наприклад штукатурка стін або заливка стяжки підлоги. Це пов’язано з тим, що у вологому середовищі дерев’яні двері здатні змінювати свою правильну форму. В такому випадку ніхто не зможе гарантувати якісну роботу з полотен, замків і ручок.

Наступне, що потрібно врахувати – це пил, що неминуче утворюється при демонтажі старого дверного блоку. Вона може грунтовно зіпсувати свіжі лакофарбові покриття і забруднити меблі. Тому перед роботою все це потрібно своїми руками акуратно накрити плівкою, або винести що можливо з приміщення.

Як самостійно замінити міжкімнатну двері

Щоб замінити міжкімнатну двері, необхідно мати рулетку, олівець або ручку, схил і будівельний рівень, дриль і шуруповерт, лобзик, обценьки, стамеску і молоток, болгарку та перфоратор, долото і ножівку по дереву. Крім дверної коробки, полотна і лиштви заміна дверей в квартирі вимагає наявності витратних матеріалів: дюбелів, цвяхів, монтажної піни, розпірок, клинів і герметика.

Як самостійно замінити міжкімнатну двері

Для монтажу дорогий масивної двері потрібна допомога досвідченого спеціаліста. Більш дешеві двері, виготовлені з МДФ або шпону можна встановити в квартирі своїми руками.

Демонтаж старих дверей

Щоб демонтувати міжкімнатні двері, в першу чергу необхідно прибрати все, що заважає або може пошкодитися в процесі роботи. При цьому варто звернути особливу увагу на силові кабелі, а також проводи телефонного зв’язку, інтернету й радіо. Також варто врахувати те, що деякі предмети інтер’єру можуть мати кріплення на дверній коробці.

Потім слід відірвати наличники з допомогою молотка і зубила, так як вони є частою перешкодою при знятті дверного полотна з петель.

Після цього можна знімати двері. Таку роботу треба виконувати, використовуючи ломик або звичайну дошку. Один кінець інструменту, використовуваного в якості важеля, слід розташувати під дверним полотном, а на інший кінець дошки або ломика потрібно натиснути вниз. В результаті цієї процедури двері підніметься і звільниться від петель. При виникненні будь-яких труднощів при виконанні такої роботи, дверні петлі можна просто зрізати болгаркою, зняти своїми руками полотно, звільнити його від замку і ручок.

Як самостійно замінити міжкімнатну двері

Потім потрібно зняти дверну коробку. Для цього її стійку слід розпиляти посередині за допомогою ножівки і демонтувати, використовуючи палицю. При порушенні таким способом замкнутого контуру коробки, подальша робота по зняттю буде набагато легше. Тим же ломиком потрібно зірвати дві горизонтальні перемички, а потім видалити другу стійку рами.

Після закінчення роботи можна прибрати сміття. Дерев’яні бруски, які при розбиранні коробки залишилися цілими викидати не варто. Вони можуть стати в нагоді для подальшої роботи. Старі петлі, замки і ручки можуть знадобитися в господарстві.

Установка міжкімнатних дверей

Після очищення від прорізу залишків утеплювача і штукатурки в нього потрібно встановити куплену двері своїми руками. Щоб вірно визначити зазор від підлоги до низу полотна потрібно відчинити двері 3-4 рази в різні сторони. Стандартна висота від підлоги до основи двері – 4-10мм. Цю величину можна змінювати за допомогою клинів, які підкладаються під косяки коробки.

Установку потрібно виконувати за будівельним рівнем. Залишені з боків зазори фіксуються клинами. Після цього полотно потрібно зняти, а дрилем виконати отвори в дверній коробці і через них намітити точки для отворів в прорізі. Потім двері потрібно прибрати, зробити отвори в отворі і вставити в них дюбелі. Потім коробку потрібно встановити на місце, в її отвори вставляти саморізи і вкрутити їх в дюбелі.

Регулювання положення коробки потрібно проводити з використанням рівня. Потім блок слід знову своїми руками встановити полотно і провести повторну регулювання та вимірювання. Ця робота проводиться шляхом підкладки клинів, ослаблення або підкручування саморізів.

Як самостійно замінити міжкімнатну двері

Після установки міжкімнатних дверей потрібно закріпити наличники з боку відкривання полотна. Він лиштв слід відпиляти їх частина потрібної довжини, залишаючи кут 45 градусів і прибити до дверної коробки.

Як самостійно замінити міжкімнатну двері

Остаточно закріпити коробку в прорізі допоможе монтажна піна. Щоб при розширенні піна не покоробила полотно, між ним і коробкою слід укласти прокладки з картону або фанери. Для захисту дверей її периметр потрібно обклеїти малярською стрічкою. Після підготовки вільні порожнини між прорізом і коробкою слід заповнити піною і дати їй добре застигнути.

Установка ручок

Установка ручок в нових дверях не вимагає великих зусиль:

  • Необхідно придбати нову ручку;
  • Потім в полотно дверей потрібно встановити механізм ручки. Він кріпиться двома саморізами у торці полотна дверей.
  • Після цього саму ручку потрібно прикрутити до полотна гвинтами.
  • Потім зверху слід закріпити декоративний елемент.

Як самостійно замінити міжкімнатну двері

Багатий асортимент замків і ручок мають багато магазинів торгують дверний фурнітурою. Для міжкімнатних дверей частіше використовуються кнопкові і натискні ручки. Матеріалом виготовлення ручок можуть служити алюмінієві, цинкові сплави і латунь. Крім цього поверхні дверних ручок, вкриті способом напилення, можуть імітувати різні метали: бронзу, золото, нікель та інші. Тому при бажанні до нової міжкімнатних дверей завжди можна знайти підходящу фурнітуру.

Главная / Монтаж / Як самостійно замінити міжкімнатну двері
Вверх