Дрібниці важливі в будь-якій справі. Вибір якісної і красивої фурнітури надає будь-якому виробу завершений вигляд.…
Як правильно зібрати коробку для міжкімнатних дверей самостійно
Дверна коробка кріпиться у вхідному отворі стіни і є частиною дверної конструкції, на яку за допомогою петель навішується стулка, що служить перешкодою для проникнення в приміщення або виходом з нього. Коробка виготовляється з МДФ, ДСП або дерев’яного бруса товщиною 75-85мм. При товщині стіни більше 85мм використовуються планки доборів, які встановлюються в спеціальні пази брусів. Дверна коробка має виріз 1/4 глибиною рівній товщині полотна.
Для монтажу петель в коробці виконуються вибірки матеріалу на величину рівну товщині петлевий стулки. Це необхідно для щільного прилягання дверного полотна до косяків коробки. Дверні петлі-метелики встановлюються без врізки.
Дверна коробка є рамною конструкцією. Її вертикальні складові називаються косяками, один з яких – петлевий, інший – удаваний. Петлевий брус несе основне навантаження дверного полотна. Верхня горизонтальна коробкова перемичка має назву «одвірок», а нижня – «поріг». Поріг в коробці не є обов’язковим елементом. Він встановлюється при необхідності усунення протягів, перекриваючи щілину під дверним полотном. Часто двері з порогами встановлюються з метою стримування пролитої води від потрапляння в суміжні приміщення. Щілину між підлогою і порогом приховує товщина покриття. Тому збірка дверної коробки з порогом здійснюється до укладання лінолеуму, ламінату та інших матеріалів, що служать для обробки підлоги.
Види з’єднань елементів дверної коробки
Вся процедура виготовлення рамної конструкції міжкімнатних дверей складається із з’єднання окремих елементів коробки між собою в одне виріб, що має вигляд замкнутого або розімкнутого контуру в залежності від наявності порогу. Видів з’єднання брусів коробки три:
- Шипове з’єднання – досить міцне, але трудомістка. Без певних навичок і наявності спеціальних інструментів виконати його самостійно досить складно.
- Багетное з’єднання виконується підрізуванням деталей під кутом в 45° і їх з’єднанням за допомогою шпильок або шурупів. При складанні коробки з ламінованих елементів МДФ такий спосіб може призвести до сколам матеріалу і недобросовісному зовнішнім виглядом швів.
- З’єднання під прямим кутом зі зрізом частини чверті – самий надійний, простий і результативний спосіб з’єднання.
Інструменти та матеріали
Акуратна збірка дверної коробки вимагає наявності інструментів і допоміжних матеріалів. Знадобиться наступне:
- Рулетка, олівець, малярний скотч;
- Стусло – пристосування для різання бруса під різним кутом. Потрібно для багетних з’єднань і підготовки наличників.
- Ручна ножівка, дриль зі свердлами по дереву, будівельний ніж;
- Перфоратор – він необхідний для кріплення коробки міжкімнатних дверей до цегляній або бетонній стіні;
- Стамеска – знадобиться для вирізки місць коробки для кріплення петель;
- Монтажна піна – необхідна для герметизації простору між дверною коробкою і отвором.
- Акрилова фарба для дерев’яних поверхонь.
Збірка дверної коробки
Більшість домашніх умільців вибирає просту схему складання, яка передбачає стикування елементів коробки під кутом 90 градусів. Щоб зібрати дверну коробку для зручності роботи рекомендується розкласти всі деталі майбутньої конструкції в одному горизонтальному рівні. Це можна зробити на застеленому картоном підлозі, парі зсунутих разом столів або чотирьох табуретах. Правильна збірка дверної коробки передбачає такий порядок виконання роботи:
- На підготовленому майданчику потрібно розкласти брус «обличчям» вгору. Якщо коробковий брус ширше дверного полотна, слід вирівняти площини дверей і майбутнього короби з допомогою книжок, підкладених під полотно. На початку роботи по кожному з варіантів з’єднання повинні бути задіяні три елементи коробки: петельний, удаваний косяк і притолочный брус.
- Притолочную поперечину каркаса, який встановлюється в пінобетонному або цегляному вхідному отворі, рекомендується виконувати ширше коробки. Це збільшить її несучу здатність. Для визначення місць кріплення косяків до притолочному брусу, від його центру потрібно відкласти по обидва боки однакові відстані.
- Однаковий зазор між брусом коробки і дверним полотном по периметру конструкції можна правильно сформувати прокладками з картону або шматочки лінолеуму.
- Після позначення зазорів потрібно зробити розмітку точок розпилу.
- Потім потрібно відпиляти поперечину.
- Після цього за допомогою шила або скальпеля слід зазначити частина профілю притвору, що підлягає видаленню для освіти площині в точці з’єднання. Зазначену ділянку потрібно акуратно зрізати стамескою чи правильно відпиляти. На цьому етапі збірка дверної коробки вимагає особливої уваги і помилок допускати не можна. Незначні похибки по довжині брусків можуть замаскувати наличники, а неякісно виконані виступи удаваного бруса будуть помітні. Розпил виконується на глибину виступу, а потім стамескою видаляються надлишки матеріалу.
- На наступному етапі запиляні бруски потрібно розкласти навколо полотна з зазором, позначеному шматками картону. Потім слід зазначити точне розташування петель. Відступ по 200мм від низу і верху полотна для установки петель вважається стандартним. Враховуючи розмір верхнього зазору, на петельним брусі потрібно відзначити точку, що лежить на відстані 200,3 мм від місця перетину косяка і притолоки.
- Потім потрібно наживити на пару шурупів стулку петлі до відповідного брусу та відзначити шилом форму вибірки і точки кріпильних отворів. По розмітці потрібно зробити вибірку в масиві бруса на глибину товщини петельної стулки.
- Після цього стулки петель слід посадити в підготовлені гнізда і закріпити в них шурупами.
- На останньому етапі робіт петельний брус потрібно правильно укласти на місце і ретельно перевірити перпендикулярність розташування елементів коробки міжкімнатних дверей по відношенню один до одного. Потім слід закріпити стійки і поперечину шурупами, розподіливши їх по дві штуки на з’єднання. Поріжок виготовляється аналогічно одвірку.
З усього вищесказаного видно, що збірка дверної коробки своїми руками особливої складності не представляє. Позитивний результат роботи завжди можна отримати при дотриманні правил точної послідовності дій.