Установка вхідних металевих дверей своїми руками: фото та відео

Перед тим як встановити вхідні металеві двері в квартиру, потрібно провести демонтаж старої дверної коробки. А те місце, де вона раніше стояла – очистити від залишків старої монтажної піни, штукатурки, фарби і шпаклівки. Це краще зробити відразу, оскільки, коли буде встановлено нові двері, махати поруч з нею ломом буде не дуже здорово. Тому майстер зобов’язаний зробити підготовчу роботу заздалегідь.

Технологія того, як правильно встановити вхідні двері складається з декількох важливих етапів.

Предустановочный етап

Установка вхідних дверей своїми руками починається з того, що нову дверну коробку потрібно попередньо прикласти до дверного отвору. Це робиться для того, щоб підготувати місце під її установку. Для цього майстер перфоратором збиває всю стару шпаклівку, штукатурку, і якщо є, фарбу, з того місця де буде встановлена нова коробка. Збивається все аж до бетону або цегли.

Установка вхідних металевих дверей своїми руками: фото та відео

Сама надійна технологія монтажу сталевої коробки до дверного отвору – зварювання. Для цього використовуються спеціальні монтажні вуха, які йдуть в комплекті з дверима і приварюються до сталевій коробці. Всього шість вух – по три на кожну сторону. Їх розміри однакові. Відстані між трьома вухами на кожній із сторін має бути однаковим. Одне з них кріпиться посередині, і рівновіддалено від неї кріпляться два інших, на відстані 10 – 15 см від кутів.

Установка вхідних металевих дверей своїми руками: фото та відео

У процесі зварювання майстер в обов’язковому порядку користується спеціальною захисною зварювальної маскою, щоб не пошкодити очі.

Замір рівня двері

Щоб встановити залізну коробку необхідно виставити її чітко по рівню. Майстер повинен перевірити, щоб стіна не була завалена. Спочатку перевіряється петльові сторона, потім – сторона з зовнішньої сторони наличника. Найчастіше петльові сторона не завалена, а ось стіна з зовнішньої сторони наличника може відхилятися від норми в межах 10 мм. Відповідно, майстру потрібно буде висувати коробку на те відстань, яку показав рівень. Запорукою якісного монтажу дверей є суворе виставлення дверної коробки по рівню.

Установка вхідних металевих дверей своїми руками: фото та відео

Початок установки вхідних дверей

Сталева коробка дверного отвору встановлюється з кріплення нижньої точки:

  • Коробка щільно присувається до стіни, через отвір монтажного вуха за допомогою перфоратора просвердлюється отвір в стіні;
  • Потім береться шматок арматури. Її розміри – довжина – 150 мм, діаметр – 12 мм. Вона заганяється кувалдою не до кінця, оскільки можна пошкодити коробку.

Краще візьміть на замітку «хитрість» професіоналів: вони беруть перфоратор і заганяють залишок арматури, виставивши перфоратор в режим «довбання».

Після того, як сталева арматура забита в стіну, саме час зайнятися її приварюванням до монтажного вуха.

Як тільки нижня точка кріплення готова, береться будівельний рівень і ще раз перевіряється вертикаль. Це дуже важливий момент, щоб коробка була закріплена вертикально. Після перевірки через монтажне вухо перфоратором просвердлюється отвір вгорі дверної коробки. Арматура, яка буде забита в цей отвір має розміри – довжину 150 мм і діаметр 12 мм Забиваємо арматуру кувалдою у даному випадку до кінця без використання перфоратора в режимі «довбання». Але це може зробити тільки справжній майстер, з добре поставленим ударом. Потім монтажне вухо приварюється до шматка арматури.

Установка вхідних металевих дверей своїми руками: фото та відео

Після того, як приварені дві точки кріплення – верхня і нижня, залишається зробити лише центральну. Тут вже не потрібно виставляти рівень. Просто просвердлюється отвір за допомогою перфоратора, береться шматок арматури і також заганяється кувалдою. І аналогічним чином береться зварювальний апарат та приварюється вже третя крапка кріплення – арматура до монтажного вуха.

Установка вхідних металевих дверей своїми руками: фото та відео

Перед цим петлі ретельно змащуються, щоб зменшити тертя і забезпечити більш плавний хід дверей під час експлуатації. Потім проводиться установка двері на петлі. Самому тут не впоратися, тому знадобитися допомога друга тому, як розміри і вага двері не дозволять провести роботу одному. Якщо ваша двері на петлях і виставлена чітко по рівню по вертикалі, то з цього моменту починається монтаж відповідної частини дверної коробки.

Необхідно правильно виставити прихлопную частина притвору дверей. Після перевірки майстром прилягання дверного полотна до коробки, починається монтаж відповідної частини коробки.

Установка вхідних металевих дверей своїми руками: фото та відео

Монтаж починається з кріплення нижньої точки, аналогічно, як це робилося раніше.

Отже, майстер забиває шматок сталевої арматури в стіну за допомогою кувалди, а наступною дією буде приварювання виступає шматка арматури із стіни з монтажним вухом відповідної частини дверної коробки. Нижня точка кріплення встановлена.

Останні заміри

Зараз належить остаточна фіксація отриманого положення. Зверніть увагу, що коробка приварена тільки знизу. Середина і верх не приварені. Це як раз і дозволяє правильно виставити прихлопную частина притвору дверей і перевірити прилягання дверного полотна до коробки. Воно повинно бути максимальним. Майстер повинен простежити за відсутністю будь-яких зазорів, все повинно бути чітко – це забезпечить надалі тепло – і звукоізоляцію дверей.

Після того, як виставлена прихлопная частина притвору дверей, перевірено максимальне прилягання частин, починається висвердлювання в стіні отвори через монтажне вухо для кріплення верхньої і центральної (6-й) точки.

Зрозуміло, що процедура висвердлювання отворів в стіні, подальшого забивання шматка арматури у стіну і приварювання до монтажного вуха повторюється. Однак, сама послідовність монтажу всіх точок кріплення дверної коробки до стіни строго визначена. І тільки така послідовність дозволяє правильно встановлювати дверну коробку, а з нею і двері. Після завершення регулювання майстер приступає до наклеювання контури ущільнення, що забезпечує додаткову тепло – і звукоізоляцію.Наступний етап – установка по всьому периметру квадратних накладок, які закривають отвори, куди заходять противосъемы і ригелі.

Етап установки наличника
Установка вхідних металевих дверей своїми руками: фото та відео

Наличник по лівій і правій стороні металевої двері випилювати не потрібно – він вже зроблений під розміри дверей. А от верх наличника доведеться відпиляти, оскільки ширина дверей може бути різна. Кріплення наличника проводиться зверху і знизу. Коли ліва і права частина лиштви встановлено, майстер відміряє верхню частина, яку потрібно відпиляти по ширині дверей. Готову деталь також прикручуємо.

Закінчення робіт

Завершальний етап базується на запенивании професійною монтажною піною. Воно проводиться в квартирі і з боку коридору. При запенивании потрібен певний навик, оскільки потрібно рівномірно натискати пістолет і, не відпускаючи важеля, плавно видавлювати піну, щоб її вистачило на всю довжину дверей.

Установка вхідних металевих дверей своїми руками: фото та відео

В процесі установки дверей, краще виробляти монтаж всієї необхідної фурнітури.

Главная / Монтаж / Установка вхідних металевих дверей своїми руками: фото та відео
Вверх