Затіваючи ремонт у квартирі, багато хто замислюються про зміну меблів. Заміна старої шафи на новий…
Установка дверного дзвінка в квартирі
Дверний дзвінок – дуже зручний пристрій. Їм обладнуються всі квартири і будинки за дуже рідкісним винятком. Вибираючи цей прилад, потрібно знати, які види підключення існують і як правильно їх приєднати.
Види та типи пристроїв
В залежності від способу підключення, дверні дзвінки діляться на два виду:
Дротяні вироби на двері працюють як від електрики, так і від автономного джерела живлення. Кнопку і звукову панель таких пристроїв потрібно з’єднувати між собою за допомогою проводів. Бездротові ж не потребують фізичного з’єднання елементів.
За типом механізму дзвінки бувають:
- молоточкові;
- зумер;
- дзвіночок.
Вони відрізняються між собою по внутрішньому устрою і принципу дії. Але можуть працювати як від мережі, так і від батарейки.
На що потрібно звернути увагу
Вибираючи дверний дзвінок, краще віддати перевагу пристрою, в якому є можливість регулювання гучності. Ще одна корисна функція – це підсвітка кнопки в темний час доби. Вона реалізовується з допомогою невеликого світлодіода, або матеріалів, що світяться. Що стосується зовнішнього вигляду корпусу та звукового звучання, то пропонованих варіантів тут безліч. Все буде залежати тільки від ваших смаків та уподобань.
Вибір електричного виробу залежить від того в квартиру або будинок ви його будете ставити. Вони можуть бути двох та чотирьох дротовими. На кнопку 2-х проводового подається напруга 220В, а на кнопку 4-х проводового – 5В. Обидва види можна встановлювати в квартирі. А в будинку, де кнопка і провід піддаються впливу погодних умов (дощ, сніг, висока вологість), ставлять тільки 4-х провідні прилади.
Електричний провідний дзвінок працює від мережі. Це одночасно його плюс і мінус. З одного боку, не потрібно постійно стежити за зарядом батарей, як в бездротових приладах. З іншого – пристрій не буде функціонувати, якщо немає світла. Ще один мінус – небезпечний струм, тому при установці важливо бути гранично акуратними.
Інструменти для підключення
Підключити дверний дзвінок самостійно зовсім не складно. Потрібно тільки знати, як це зробити і мати необхідні інструменти.
- дриль, дюбеля;
- будівельний ніж, ізолента;
- викрутка-індикатор;
- саморізи.
Проводка і схема підключення
Робота електричного дзвінка не можлива без електрики. Тому до місця, де буде кріпитися пристрій, повинна бути підведена проводка. Як правило, провідні вироби працюють від мережі змінного струму з напругою 220в. Можна використовувати один двожильний кабель або два одножильних. Перетин дроту може бути 0,5 квадратних міліметра або більше. Однак більш товсті дроти використовувати не обов’язково, оскільки потужність, яку споживає провідний дзвінок, невелика. Єдине, що потрібно врахувати, це їх матеріал. Він повинен бути таким же, який використовувався для проведення у всьому домі або квартирі.
Схема підключення в різних виробів різна. Як правило, у всіх новобудовах при будівництві проводка прокладається під стандартний дверний прилад. Якщо ж ви займаєтеся будівництвом самі або проводового підключення електричного дзвінка не передбачено яких-небудь причин, то ви можете вибирати виріб з будь-якою можливою схемою підключення, прокладаючи до нього проводку.
Стандартна схема підключення дверного дзвінка в точності копіює схему звичайного вимикача, а вона, як відомо, найпростіша серед всіх наявних електричних схем. Тільки замість лампочки використовується звуковий механізм, а замість вимикача – кнопка. Нуль підключається до звукової панелі, а фаза – до кнопки. При цьому обидва елемента також з’єднані між собою. При натисканні на кнопку фаза замикається і лунає звуковий сигнал.
Установка звукового механізму
Якщо всі дроти в квартирі вже прокладені, то установка дверного дзвінка не займе багато часу. Пристрій працює від струму, тому потрібно дотримуватися правил безпеки при роботі з електричними приладами. Підключення електричного виробу проводиться тільки після того, як було відключено харчування у всій квартирі.
Підключення дверного дзвінка до струму здійснюється шляхом з’єднання його контактів з проведенням квартири. Якщо вони занадто довгі, то їх потрібно підрізати і зачистити будівельним ножем. Електрики рекомендують вже сполучені проводу злегка здавити плоскогубцями, щоб з’єднання було надійніше, а контакт краще. З’єднання ізолюємо і перевіряємо, чи все працює. Якщо чотирьох провідний механізм підключають до двопровідної проводці, то визначається фаза і нуль, які будуть брати участь в підключенні. Інші проводи з’єднуються між собою і ретельно ізолюються.
Якщо провідний дзвінок успішно працює, то саме час приступити до його кріплення до стіни.
Місце установки, як правило, знаходиться в коридорі або передпокою. При цьому в радіусі півтора метрів від пристрою не повинно знаходитися радіаторів або інших опалювальних приладів. У місці установки в стіні, дрилем робиться отвір і за допомогою дюбелів і саморезов кріпиться панель звукового механізму. Приховані отвори для кріплення передбачають всі виробники приладів. У рамці двері свердлиться отвір для з’єднання проводами звуковий панелі і кнопки.
Установка кнопки
Кнопка дзвінка складається з двох контактів, один з яких подпружинен. При натисканні на неї він стосується другого, ланцюг замикається і механізм дзвенить. При відпусканні відбувається розмикання контактів.
Для встановлення кнопки повинно бути підведено два дроти, які потрібно під’єднати до двох її контактам. Сполуки добре обмотуються ізолентою або надійно кріпиться клемами в залежності від того, як це передбачено у вашому приладі. А сама кнопка кріпиться до стіни за допомогою дерев’яної панельки.
Дротовий дзвінок з двома кнопками
Не рідко зустрічається ситуація, коли потрібно підключити до одного дзвінку дві кнопки. Це необхідно, наприклад, коли є один спільний тамбур для кількох квартир. Одну в такому випадку ставлять в тамбурі, а другу на майданчику перед дверима. Схема підключення пристрою тоді буде мати дві паралельні кнопки. При натисканні на будь-яку з них ланцюг замкнеться і механізм спрацює.
Підключити дверний дзвінок самостійно цілком можливо. Вся процедура займе не більш півгодини за умови наявності проводки.