Зсувні міжкімнатні двері рухаються в одній площині щодо стіни, що дозволяє створювати цікаві проекти і…
Установка дверей в шафу купе своїми руками
Затіваючи ремонт у квартирі, багато хто замислюються про зміну меблів. Заміна старої шафи на новий – бажання багатьох. Здійснюючи її, більшість людей воліють купувати розсувні системи. Вони зручні, економлять простір, добре вписуються в будь-який інтер’єр. Такі конструкції завоювали величезну популярність відразу ж після своєї появи на ринку меблів і продовжують утримувати лідируючі позиції. Складання шафи купе та його ремонт можна довірити фахівцеві або виконати своїми руками.
Інструкція по установці
Найбільш відповідальна частина роботи – установка дверей. Ставити на місце їх можна тільки після повної збірки шафи. Його дверцята повинні розташовуватися ідеально рівно. Від цього залежить вся працездатність конструкції. Тому перед монтажем розсувної системи своїми руками вирівняйте поверхню підлоги і стеля.
Для установки дверей шафи купе потрібно виконати певну послідовність дій.
- Установка верхньої направляючої.
- Кріплення нижньої направляючої.
- Установка фіксатора.
- Регулювання полотен.
- Наклейка буферної стрічки.
Установка верхньої направляючої своїми руками
Верхня напрямна являє собою металевий профіль Ш-подібної форми. Він кріпиться врівень саморізами на відстані 450-600 міліметрів паралельно один одному, тобто в кожному поглибленні профілю. Якщо цього не робити, то профіль незначно перекручується, що позначається на роботі системи. Для кріплення попередньо заміряємо ширину шафи вгорі, віднімаємо 1-2 міліметра і відрізаємо напрямну. Під саморізи дрилем і свердлом проробляємо отвори, які потім шліфуються.
Кріплення нижньої направляючої
Для кріплення нижньої направляючої своїми руками також заміряється ширина шафи внизу, потім на профілі робляться отвори. Установка має одну особливість. Профіль повинен бути закріплений зі зміщенням всередину конструкції. Поглиблення становить 20 +/- 2 міліметра. Точне відстань визначається наступним чином.
Просто покладіть напрямну в шафу. Потім потрібно встановити стулки. Тут не обійтися без помічника. Першою ставиться заднє, а потім переднє полотно. Одна людина вставить його у верхній профіль, а другий – в нижній, піднявши при цьому коліщатка. Переміщенням профілю вирівняйте двері строго по вертикалі за допомогою рівня. Визначивши ідеальне положення полотен, фіксуємо напрямну.
Установка фіксатора
Фіксатор необхідний для того, щоб дверне полотно не ковзало, а залишалося в закритому положенні, щільно прилягаючи до бічної стінки шафи. Його потрібно вставити в нижній паз профілю до того, як він прикріплений до дна. Регулювання фіксатора проводиться плоскою викруткою. Його треба поставити в таке положення, щоб середина стопора знаходилася там, де знаходиться середина коліщатка при закритому положенні полотна. Для цього до установки стопора полотно закривається і на профілі зазначається місце середини колеса.
Регулювання полотен
Після установки дверей на місце, потрібно провести регулювання, щоб двері рівномірно прилягала до боковині і не утворювала щілин. Для цього нижні коліщатка мають регулювальні отвори. Настройка проводиться шестигранним ключем. Поворот за годинниковою стрілкою піднімає полотно, проти – опускає.
Наклейка буферної стрічки
Функція буферної стрічки – захист вміст шафи від пилу. Тому без неї ніяк не обійтися. Крім того, вона пом’якшує удар полотна про боковину при відкриванні, збільшуючи термін служби розсувної системи.
Буферна стрічка може мати два значення по довжині ворсу:
- 6 мм – короткий;
- 12 мм – довгий.
Стрічка з довгим ворсом використовується не часто, але забезпечить комфортне використання шафи. Її колір підбирається під колір всієї системи. Клеїться вона своїми руками просто. Потрібно зняти захисний шар із зворотного боку і прикласти її до торця дверного полотна.
Ремонт дверей
Через деякий проміжок часу після початку використання, розсувні двері можуть почати погано закриватися. Це часто пов’язано з попаданням пилу, пуху та іншого сміття у робочий механізм. Ремонт в такому випадку полягає в тому, щоб підняти максимально полотно вгору і оцінити стан ролика, який приводить його в рух. Механізм очищається від сміття, а при необхідності проводиться заміна ролика на новий.
При заклинюванні дверцята в якомусь одному положенні можна зробити висновок про деформації профілю. Ремонт у такій ситуації зводиться до того, щоб вирівняти напрямні. Якщо зробити це неможливо з якої-небудь причини, то здійснюється його заміна.
При більш серйозної поломки, наприклад треснувшем дзеркалі або погнутий рамці, допоможе заміна зламаного елемента системи. Такий ремонт можна виконати своїми руками, купивши заздалегідь всі необхідні деталі. Для цього потрібно зняти дверцята і розібрати її, після чого робиться заміна. Помінявши деталь на нову, двері потрібно поставити на місце.
Знаючи як навісити двері на шафу купе своїми руками, а також як виконати ремонт, коли він знадобиться, ви отримаєте радість від роботи та заощадите сімейний бюджет.