Технологія установки двері гармошка

Міжкімнатні двері – це важливий елемент в будь-якому інтер’єрі. Вони не тільки повинні добре виконувати свої прямі функції, але і гармонійно поєднуватися з оформленням приміщення. Міжкімнатні двері-гармошка є цікавим дизайнерським рішенням. Такі двері практичні і здатні вирішити деякі недоліки в інтер’єрі.

Технологія установки двері гармошка

Якщо ви вибрали такий вид дверей, то цей інформаційний матеріал допоможе зробити монтаж і роз’яснить, як встановити двері гармошку своїми руками. Вони продаються в наборі, який укомплектований запчастинами для складання, направляючі і підвіски складається полотна. Як правило, їх висота фіксована, але деякі вироби можна підганяти по висоті. Також в деяких моделях можна встановлювати додаткові панелі, щоб збільшити ширину.

Процес установки двері гармошка

Технологія установки двері гармошка

 1. Комплект повинен мати докладну інструкцію з кресленнями та схемою складання всіх вузлів своїми руками. Після вивчення інструкції можна починати установку дверей гармошки. Попередньо потрібно приготувати наступні інструменти:
 • пила по дереву;
 • дриль;
 • рівень;
 • ножівка по металу;
 • кут;
 • схил;
 • стусло;
 • рулетка, набір викруток;
 • монтажна піна.
 • Також знадобляться дерев’яні бруски.
 1. Технологія установки дверей гармошки не так вже й складна. Монтаж дверей гармошки своїми руками можна проводити у вже наявну дверну коробку лише в тому випадку, якщо вона у відмінному стані. Такий монтаж може спричинити такі неприємності: по-перше, стара конструкція може виявитися не настільки надійною, по-друге, зменшиться дверний проріз. Тому краще почати з повного демонтажу існуючого дверного короба і встановлення нового. При складанні рами враховуються габарити отвору і розміри дверей. Для скріплення використовують гвинти, що фіксують анкера, які встановлюються в трьох точках з кожної сторони. Якщо ширина прорізу більше 1 метра, то варто додати верхнє кріплення в декількох місцях своїми руками. Між стіною і коробом встановлюються бруски, а утворилися порожнечі заповнюються монтажною піною.

 1. Коли піна висохне можна проводити монтаж верхньої напрямної в наступній послідовності:
 • Ножівкою відрізається профільний рейку за розміром, який повинен відповідати ширині прорізу мінус 4 мм;
 • Далі потрібно закріпити напрямні для дверей гармошка. Для кріплення напрямної потрібно користуватися рівнем. Вона повинна розташовуватися строго горизонтально. По краях потрібно залишити зазори 2 мм;
 • Далі своїми руками намітити місця для кріплення і просвердлити монтажні отвори;
 • Кріпимо планку на один саморіз з будь-якого кінця, щоб залишити напрямну рухомий;
 • Далі потрібно визначити висоту двері з урахуванням роликової системи і 10 мм зазору до підлоги. Після всіх обчислень можна обрізати деталі по довжині.
  Технологія установки двері гармошка
 1. Монтаж дверного полотна своїми руками. Обрізані панелі з’єднуються на підлозі між собою методом, який детально відображений в інструкції. Елементи з пластику, як правило, скріплюються спеціальними пазами або прокладок. За допомогою довгої осі через петлі або вушка з’єднуються вироби за типом МДФ. Цей спосіб з’єднання часто використовують в комбінованих і складних дерев’яних дверях. Коли все правильно зібрано, встановлюються ролики на верхню частину панелі, попередньо змазані литолом.
  Технологія установки двері гармошка
 2. Установка і підвішування дверного полотна своїми руками. Направляюча, яка закріплена на одному кріпленні, відводиться в сторону. Далі всередину неї монтуються опорні пластини.

Зібрані панелі складаємо гармошкою і піднімаємо вгору каретками. Притримуючи направляючий профіль, панелі вставляються в паз. Далі відсуває напрямну на місце і прикручуємо остаточно саморізами до дверного короба. На цьому завершується монтаж панелей.

Технологія установки двері гармошка

Якщо система передбачає додаткові вузли, то потрібно своїми руками відрегулювати положення панелей.

Після монтажу перевіряємо роботу петельних механізмів і плавність ходу панелей.

 1. Монтаж бічних планок своїми руками. На провідній (крайній) панелі розмічається місце магнітного замку і встановлюється засувка. Ручки слід встановлювати в саму останню чергу. Коли монтаж дверей практично завершено і всі елементи на місці, можна приступати до кріплення наличників по периметру. Тут знадобиться стусло. Відрізані лиштви кріпляться за допомогою рідких цвяхів або потайних капелюшків.
  Технологія установки двері гармошка

Деякі недоліки двері-гармошки

Поряд зі своєю практичністю і незвичайного виду, двері такого типу мають свої недоліки. В конструкції дверей є безліч рухомих частин, шарнірів, підшипників і т. п., тому знижується довговічність і надійність. Якщо ви купуєте недорогу модель, то слід використовувати тільки якісну фурнітуру. Адже від надійності кріплення і матеріалів залежить довговічність використання таких незвичайних дверей.

Технологія установки двері гармошка

Самим явним недоліком є також їх дуже низька тепло – і звукоізоляція. Вони спочатку не передбачають щільне закривання. Якщо ви великий любитель тиші і спокою, то, напевно, варто придивитися до іншого варіанту.

Переваги двері-гармошки

Міжкімнатні двері-гармошки дуже часто вибирають для приміщень невеликого розміру. Вони стануть не тільки родзинкою інтер’єру, але і заощадять і без того малу площу кімнати.

Технологія установки двері гармошка

На завершення варто сказати, що якщо технологія складання дотримана, і ви зрозуміли як встановити двері гармошку, вони прослужать вам довгий час і прекрасно впишуться практично в будь-який інтер’єр.

Главная / Монтаж / Технологія установки двері гармошка
Вверх