Розсувні конструкції набувають все більшу популярність завдяки своєму зовнішньому вигляду і можливості економії місця в…
Технологія установки двері гармошка
Міжкімнатні двері – це важливий елемент в будь-якому інтер’єрі. Вони не тільки повинні добре виконувати свої прямі функції, але і гармонійно поєднуватися з оформленням приміщення. Міжкімнатні двері-гармошка є цікавим дизайнерським рішенням. Такі двері практичні і здатні вирішити деякі недоліки в інтер’єрі.
Якщо ви вибрали такий вид дверей, то цей інформаційний матеріал допоможе зробити монтаж і роз’яснить, як встановити двері гармошку своїми руками. Вони продаються в наборі, який укомплектований запчастинами для складання, направляючі і підвіски складається полотна. Як правило, їх висота фіксована, але деякі вироби можна підганяти по висоті. Також в деяких моделях можна встановлювати додаткові панелі, щоб збільшити ширину.
Процес установки двері гармошка
- Комплект повинен мати докладну інструкцію з кресленнями та схемою складання всіх вузлів своїми руками. Після вивчення інструкції можна починати установку дверей гармошки. Попередньо потрібно приготувати наступні інструменти:
- пила по дереву;
- дриль;
- рівень;
- ножівка по металу;
- кут;
- схил;
- стусло;
- рулетка, набір викруток;
- монтажна піна.
- Також знадобляться дерев’яні бруски.
- Технологія установки дверей гармошки не так вже й складна. Монтаж дверей гармошки своїми руками можна проводити у вже наявну дверну коробку лише в тому випадку, якщо вона у відмінному стані. Такий монтаж може спричинити такі неприємності: по-перше, стара конструкція може виявитися не настільки надійною, по-друге, зменшиться дверний проріз. Тому краще почати з повного демонтажу існуючого дверного короба і встановлення нового. При складанні рами враховуються габарити отвору і розміри дверей. Для скріплення використовують гвинти, що фіксують анкера, які встановлюються в трьох точках з кожної сторони. Якщо ширина прорізу більше 1 метра, то варто додати верхнє кріплення в декількох місцях своїми руками. Між стіною і коробом встановлюються бруски, а утворилися порожнечі заповнюються монтажною піною.
- Коли піна висохне можна проводити монтаж верхньої напрямної в наступній послідовності:
- Ножівкою відрізається профільний рейку за розміром, який повинен відповідати ширині прорізу мінус 4 мм;
- Далі потрібно закріпити напрямні для дверей гармошка. Для кріплення напрямної потрібно користуватися рівнем. Вона повинна розташовуватися строго горизонтально. По краях потрібно залишити зазори 2 мм;
- Далі своїми руками намітити місця для кріплення і просвердлити монтажні отвори;
- Кріпимо планку на один саморіз з будь-якого кінця, щоб залишити напрямну рухомий;
- Далі потрібно визначити висоту двері з урахуванням роликової системи і 10 мм зазору до підлоги. Після всіх обчислень можна обрізати деталі по довжині.
- Монтаж дверного полотна своїми руками. Обрізані панелі з’єднуються на підлозі між собою методом, який детально відображений в інструкції. Елементи з пластику, як правило, скріплюються спеціальними пазами або прокладок. За допомогою довгої осі через петлі або вушка з’єднуються вироби за типом МДФ. Цей спосіб з’єднання часто використовують в комбінованих і складних дерев’яних дверях. Коли все правильно зібрано, встановлюються ролики на верхню частину панелі, попередньо змазані литолом.
- Установка і підвішування дверного полотна своїми руками. Направляюча, яка закріплена на одному кріпленні, відводиться в сторону. Далі всередину неї монтуються опорні пластини.
Зібрані панелі складаємо гармошкою і піднімаємо вгору каретками. Притримуючи направляючий профіль, панелі вставляються в паз. Далі відсуває напрямну на місце і прикручуємо остаточно саморізами до дверного короба. На цьому завершується монтаж панелей.
Якщо система передбачає додаткові вузли, то потрібно своїми руками відрегулювати положення панелей.
Після монтажу перевіряємо роботу петельних механізмів і плавність ходу панелей.
- Монтаж бічних планок своїми руками. На провідній (крайній) панелі розмічається місце магнітного замку і встановлюється засувка. Ручки слід встановлювати в саму останню чергу. Коли монтаж дверей практично завершено і всі елементи на місці, можна приступати до кріплення наличників по периметру. Тут знадобиться стусло. Відрізані лиштви кріпляться за допомогою рідких цвяхів або потайних капелюшків.
Деякі недоліки двері-гармошки
Поряд зі своєю практичністю і незвичайного виду, двері такого типу мають свої недоліки. В конструкції дверей є безліч рухомих частин, шарнірів, підшипників і т. п., тому знижується довговічність і надійність. Якщо ви купуєте недорогу модель, то слід використовувати тільки якісну фурнітуру. Адже від надійності кріплення і матеріалів залежить довговічність використання таких незвичайних дверей.
Самим явним недоліком є також їх дуже низька тепло – і звукоізоляція. Вони спочатку не передбачають щільне закривання. Якщо ви великий любитель тиші і спокою, то, напевно, варто придивитися до іншого варіанту.
Переваги двері-гармошки
Міжкімнатні двері-гармошки дуже часто вибирають для приміщень невеликого розміру. Вони стануть не тільки родзинкою інтер’єру, але і заощадять і без того малу площу кімнати.
На завершення варто сказати, що якщо технологія складання дотримана, і ви зрозуміли як встановити двері гармошку, вони прослужать вам довгий час і прекрасно впишуться практично в будь-який інтер’єр.