Добори і наличники на вхідні двері: особливості монтажу

Неоднакові розміри стін і криві укоси – одвічна проблема багатьох квартир. Нарощування та декоративне розширення отвору не тільки суттєво віддаляє наступні його переоформлення, але і робить двері більш масивною і розкішною. що таке добір? Добори для дверей – це декоративні елементи, які використовують для приховування недоліків стіни і розбіжності її з дверною коробкою. Дверні добори являють собою планку довжиною трохи більше двох метрів, товщиною 6-30 мм і шириною 5-25 див.

Плюси добірних панелей

 • Покращують тепло – і звукоізоляцію;
 • Легко монтуються;
 • Мають зручні розміри, великий асортимент кольорової гами;
 • Не дають дверної конструкції осідати.
  Добори і наличники на вхідні двері: особливості монтажу

Матеріали добірних панелей

Добори і наличники на вхідні двері: особливості монтажу

Купуються дверні добори, як правило, окремо. Хоча нерідко додаткова дошка, наличники і добірна планка входять в комплект дверей. Безліч варіантів цих елементів бувають:

 • з ДСП;
 • з МДФ;
 • з ПВХ;
 • з ламінату;
 • дерев’яні.

Інструменти та пристосування для монтажу доборів

Щоб зробити добір своїми руками, нам знадобляться:

 • дриль;
 • саморізи;
 • будівельний рівень;
 • монтажну піну;
 • картон;
 • ножівку;
 • рулетку.

Добори і наличники на вхідні двері: особливості монтажу

Щоб полегшити завдання, можна додатково знайти дискову пилу, струбцину і фрезерну машинку по дереву.

Етапи установки дверних доборів

Багато хто, не знаючи як кріпити добори, думають, що монтаж доборів для вхідних дверей передбачає наявність особливих умінь. Насправді, озброївшись певними теоретичними знаннями, своїми руками їх зможе поставити кожен. Особливо це стосується випадків, коли дверні коробки мають особливі пази для кріплення підготовлених елементів. Набагато зручніше, коли установка дверних доборів здійснюється до установки дверей, шляхом їх прикручування до звороті коробки.

 • Розрахувати розміри можна за допомогою рулетки. Виміри здійснюються в декількох точках лівої, правої і верхньої частин дверного отвору. Це потрібно робити уважно, враховуючи такі нюанси, як наявність або відсутність пазів, адже прорахунок в 1 см зробить розміри невірними, а подальший процес установки елементів – безглуздим.
  Добори і наличники на вхідні двері: особливості монтажу
 • Визначивши необхідну ширину добору, краще зробити розміри планки з деяким запасом, а в подальшому прибрати зайве. Нарізування дошки відбувається звичайною ножівкою для робіт по дереву. Орієнтуватися слід на максимальні показники вимірів. Якщо стіни нерівні, добірну планку можна зробити клином, але це не найкращий спосіб. Краще спорудити рівну ширину добірних елементів, а потім запінити зазори і ставити наличники.
  Добори і наличники на вхідні двері: особливості монтажу
 • Далі складається П-подібна конструкція з нарізаних елементів.
 • Виготовлений дверної добір акуратно підтискається з допомогою розпірок або, наприклад, звичайного пакувального картону. Це дозволить запобігти деформації дверної конструкції під дією монтажної піни.
  Добори і наличники на вхідні двері: особливості монтажу
 • Утворилися порожнечі акуратно наповнюються монтажною піною з урахуванням того, що добірна планка не розрахована на серйозні навантаження і не потребує дуже надійному кріпленні.
 • В інструкції до монтажній піні, як правило, вказується час застигання 2-3 години. На практиці цього часу буває недостатньо і краще перестрахуватися, залишивши двері в спокої на більш тривалий термін. Після повного висихання піни слід братися за зрізання її надлишок і прибивання наличників своїми руками.
 • Лиштви – Останній етап робіт по оформленню отвору своїми руками. Вони не тільки естетично виглядають, але і надійно фіксують дверні добори на стіні. Ставити наличники своїми руками дуже просто: потрібні тільки клей і цвяхи. Монтажну піну, до речі, теж можна використовувати в якості фіксуючого матеріалу.
  Добори і наличники на вхідні двері: особливості монтажу

Що робити, якщо немає паза

Бувають випадки, коли паз для установки додаткових дверних елементів відсутній. Не варто впадати у відчай, просто в даній ситуації потрібно провести монтаж доборів дещо іншим способом:

 • Всі виміри проводяться аналогічним чином, що й при наявності пазів: потрібно уважно розрахувати розміри в декількох місцях за допомогою рулетки;
 • Отримані планки акуратно обрабатывыются торцювальною пилою або ножівкою;
  Добори і наличники на вхідні двері: особливості монтажу
 • Можна вирізати паз за допомогою фрезера і встановити дверні добори шляхом «підгону». Інший спосіб: окреслити і просвердлити отвори, закріпити планки звичайними саморізами через 20 см по висоті дверей. Потім отвори баньки і з лицьового боку їх закриває наличник.

Добори на металеві двері

Установка доборів на вхідні двері має ряд тонкощів. Одна з особливостей металевих дверей полягає в тому, що вони не мають заводських пазів для доборів. Більш того, їх зовсім не просто встановити, тому що метал погано поєднується з матеріалами доборів будь то дерево, пластик або ДСП. І все ж, існує непоганий спосіб установки дверних елементів своїми руками: зробити додаткову гіпсокартонну планку.

Добори і наличники на вхідні двері: особливості монтажу

Планки скріплюються з отвором і між собою по периметру, одночасно приклеюються і по вертикалі притягуються саморізами через кожні 25-30 см. Зверху накладається горизонтальна планка з гіпсокартону і монтується шурупами. Порожнечі між планкою і отвором заповнюються монтажною піною і фіксуються. Добори для вхідних дверей встановлюються з обох сторін.

Добори і наличники на вхідні двері: особливості монтажу

Дверні добори не можна назвати окремим, дуже яскравим елементом дизайну, але, як ні дивно, вони можуть сприяти створенню унікального інтер’єру в передпокої. Час, коли добірна планка повинна була відповідати кольору двері і наличники не повинні були відрізнятися від неї за кольором, пішло в минуле. Можна дозволити собі встановити добори, що контрастують за кольором з дверним полотном і відрізняються від нього фактурою. Наприклад, дверна конструкція може бути світлою, а добори – темними, або навпаки. Таке рішення дозволяє ефектно підкреслити контур отвору. Більш того, можна використовувати добори і зовсім без дверей: замість обридлих арок відкриті прорізи можна обрамити доборами, створивши стильний отвір класичної форми.

Які б добори на вхідні двері ви не встановили, вони не будуть зайвими, адже двері прослужить не один рік і її конструкцію корисно буде посилити, а простір навколо – зробити практичніше.

Главная / Монтаж / Добори і наличники на вхідні двері: особливості монтажу
Вверх