Як поміняти скло у міжкімнатних дверях

Двері зі скляними вставками приваблюють покупців завдяки оригінальному дизайну і можливості внести додаткове джерело світла там, де це потрібно. Дійсно, двері з вітражами і скляними орнаментами додають легкості і витонченості в інтер’єр будинку, ніж глухі дерев’яні затвори. Проблеми починаються, коли вся ця тендітна краса руйнується від невмілих дитячих ігор, протягу або зносу.

Оцінюємо складність монтажу

Для початку визначитеся, чи заміна скла власними силами вашого часу та грошей. Якщо ж ви не знайомі зі склорізом і насилу уявляєте процес заміни розбитого скла, то вигода від такої власноручного роботи сумнівна. Травматизм гострих сколів очевидний. Власне безсилля перед неякісним монтажем скла розчарує куди більше, ніж додаткова трата грошей на повторний ремонт. Намагаючись додати родзинку інтер’єру, покупці вибирають двері з вигадливим фігурним візерунком зі скла. Ох, ця «родзинка» доставить чимало клопотів при зміні тріснутого скла. Більш товсте скло (триплекс) кріпляться в заводських умовах. Триплекс підлягає повній заміні, так як обробляється на спеціальних верстатах. Монтаж простого за формою скла цілком можна здійснити власними силами.

Як поміняти скло у міжкімнатних дверях

Доцільніше викликати майстрів, якщо:

 • пошкоджена дорога елітна модель міжкімнатних дверей;
 • є складні конструкції (триплекс);
 • належить заміна дизайнерських аксесуарів (вітражі, дзеркала, багети);
 • тріснуте скло має складну геометричну форму (вигини, плавні лінії, виступи).

Як поміняти скло у міжкімнатних дверях

Поміняти розбите скло під силу своїми руками, якщо:

 • у вас звичайна двері щитова;
 • вітраж простої форми;
 • ви впевнені у своїй майстерності.

Як вставити скло в двері

 • Приступаємо до роботи

Найчастіше міжкімнатні двері зустрічаються двох типів: стандартна фіксація скла штапиками і прихована фіксація. У будь-якому випадку спочатку необхідно отримати лопнула скло.

 • Як зняти штапики

Стамеску акуратно вставити між склом і штапиком, для надійності можна підкласти шматочок тонкої тканини, потім злегка розхитуйте штапик. Коли капелюшок гвоздика вилізе назовні, підніміть її плоскогубцями. Вийміть всі гвоздики, штапик зніметься без проблем.

Як поміняти скло у міжкімнатних дверях

Заміна скла в міжкімнатних дверей з прихованою фіксацією відбуватися трохи по-іншому. В порожнину двері вставляємо дріт і з її допомогою витягаємо клини. Ці клини фіксують скло. Після того, як скла звільнені, їх обережно витягають по напряму вгору.

 • Як прибрати осколки

Як поміняти скло у міжкімнатних дверях
Прибирайте осколки розбитого скла тільки в рукавичках. Особливу увагу приділіть перевірці отвору на дрібні частинки. Непомітні оку вони можуть створити додаткові труднощі при монтажі нового скла. Не нехтуйте безпекою! Великі елементи складіть у картонну коробку (звичайний сміттєвий пакет може порватися), обробіть поверхню пилососом

 • Допоміжний етап

Рекомендуємо зняти міжкімнатні двері з петель. В горизонтальному положенні з нею буде зручніше працювати. Хоч це і займе час, зате заміри та монтаж пройдуть набагато легше.

Чіткі виміри – половина справи

Як поміняти скло у міжкімнатних дверях

 1. Виміри необхідного скла повинні бути максимально точними. Помилка в більшу сторону – це проблема, але виліковна. Ви зможете підігнати під скло потрібні габарити, прибираючи зайве. Недомер розчарує вас зовсім: доведеться заново замовити дублікат, інакше скло просто випаде з отвору.
 2. Для заміни скла неправильної форми скористайтеся шаблоном, який виготовити з підручних матеріалів: ДВП, картону, ватману або відрізу старих щільних шпалер. Будьте гранично акуратні, допустима похибка не більше 5 мм
 3. Врахуйте, що потрібно з кожної сторони прибрати за 1-2 мм на усадку, щоб після деформації дерев’яного каркаса скло щільно трималося в прорізі.
 4. Вибираючи скло, враховуйте його технічні характеристики. Зупиніться на загартованому склі: воно міцніше.

Йдемо в майстерню або вирізаємо самі

Якісну і безпечну нарізку фігурного скла без праці виконають професіонали в спеціальних майстернях. Господарю-любителю під силу стандартні роботи по нарізці скла. Покладіть скло на рівну поверхню. Проведіть по лінійці надріз, злегка придавлюючи склоріз до скла. Робити це можна один раз, тому дотримуйтесь точність. Надломите скло, приклавши його на край столу. Працюйте в рукавичках.

Заміна нового скла

Як поміняти скло у міжкімнатних дверях

Готовий фрагмент вставляємо на місце. Перевірити на відповідність розміри. Якщо необхідно, краю скла обклейте смужками пористої гуми. Використовуйте силікон при монтажі, щоб виключити дрібні зазори. Забивайте штапики на місце. Через пару днів залишки подсохшего силікону зіскобліть гострим ножичком.

Працюйте зі склом акуратно

Ретельна підготовка, гранична точність і вправність допоможуть вставити скло в двері самостійно. Справа не терпить поспіху. Слідуйте рекомендаціям, і результат власноручного монтажу скла в міжкімнатні двері порадує вас.

Главная / Монтаж / Як поміняти скло у міжкімнатних дверях
Вверх