Замки прийнято класифікувати за способом установки наступним чином: Навісні Накладні Врізні. Легше за все встановити…
Як вставити замок в міжкімнатні двері самостійно
З величезного асортименту замків можна виділити чотири основних види:
- Врізний замок з фіксатором. У комплект такого замку часто входить кругла ручка. Фіксатор служить для замикання замка зсередини. Замикаючий виразний механізм має з іншого свого боку відмичку у вигляді гвинта під звичайну плоску викрутку, за допомогою якої можна виконати аварійне відкриття дверей в непередбаченому випадку.
- Замок-клямка. Він відноситься до типу найпростіших міжкімнатних замків і являє собою циліндр, оснащений «язичком». При натисканні на ручку дверей його становище змінюється. Такі замки служать не для надійного замикання дверей, а для їх щільного прикриття. Замками-засувками часто оснащуються двері дитячих кімнат або кухонь.
- Замки під ключ. Ці пристрої схожі по конструкції і зовнішньому вигляду на замки з фіксатором. Тільки роль фіксатора в цьому замку грає ключ, який можна вставляти зовні і зсередини двері. Замки під ключ встановлюються в дверях тих приміщень, в які небажаний доступ сторонніх людей, наприклад – робочого кабінету.
- Магнітний замок. Його можна назвати сучасним замком-клямкою. Функцію язичка в такому замку виконує потужний магніт, який притягаючи до іншого магніту, встановленому на дверній коробці, прикриває двері. Магнітний замок має важливі переваги: він працює безшумно і не заклинює. Для щільного притвору дверей він є найнадійнішим пристроєм.
При виборі будь-якого з перерахованих вище замків необхідно враховувати три основних критерії:
- Тип приміщення. Наприклад, для двері ванної кімнати більше підходить замок з фіксатором, а для дверей спальні – безшумний магнітний замок.
- Матеріал виготовлення запору. Не варто купувати замок, виготовлений з силуміну. Цей матеріал крихкий і ненадійний. Ідеальним матеріалом для замку служить латунь. Замки, виготовлені з неї, не іржавіють і добре виглядають.
- Популярність виробника. Вироби іменитих брендів завжди мають сертифікати, що підтверджують їх високу якість і відповідність прийнятим стандартам.
Як замінити замок
Причин, коли потрібна заміна замку, може бути безліч. Перше, що необхідно при цьому зробити – виконати своїми руками необхідні заміри. Кращим варіантом буде зняти старий замок і взяти його з собою в магазин. У разі проблем з циліндровим замком буває досить поміняти в ньому личинку.
Якщо потрібно купити замок подібний до того, який стоїть в двері, слід встановити його технічні характеристики і вибрати їм відповідне запірний пристрій.
Після покупки замка, заміна старого пристрою повинна проводитися шляхом його демонтажу з подальшою приміркою і установкою нового запору своїми руками. Його потрібно закріпити і перевірити роботу системи. Якщо вона працює ідеально, можна вважати, що заміна замку пройшла успішно.
Як врізати замок
Самостійна установка замку в міжкімнатні двері вимагає наявності таких інструментів: стамески і молотка, рулетки і олівця, шуруповерта і викрутки, коронок по дереву або свердла.
Розмітка
Звичайна висота монтажу замка або дверної ручки становить 1-1,1м і залежить від зручного користування ними. Розмітку їх розташування на полотні можна виконати своїми руками, приклавши замок до його поверхні і обвівши корпус пристрою олівцем. Від центру отриманого малюнка до торця дверей потрібно провести лінію. Її кінцева точка буде служити орієнтиром для виконання сверлений і вирізання порожнини під замок. Стандартні параметри установки замку такі: від отвори ручки до торця полотна -6см, на торці полотна до країв засувки – по 0,5 см при товщині полотна – 3,5 см.
Підготовка отворів
Щоб встановити замок в міжкімнатні двері, необхідно підготувати для нього посадкові отвори. Це можна виконати за допомогою коронок по дереву. Коронкою більшого діаметра слід вирізати в полотні по розмітці наскрізний отвір під замок, а по його центру, перенесеному на торець дверей – малий отвір. Після цього слід приміряти засувку на превеликий отвору і за допомогою долота і молотка розробити торець до отримання порожнини.
Установка замка
Після підготовки отворів установка замку в міжкімнатні двері виконується дуже просто. Для того, щоб правильно його вставити можна скористатися інструкцією, яка зазвичай входить в комплект нового замка.
Для установки торцевої планки замка своїми руками необхідно попередньо підготувати в ній за допомогою свердла монтажні отвори, а потім вкручувати саморізи.
Якщо ручка в замку виконана для роботи правобічної або лівосторонньої двері, поміняти її положення можна за допомогою перевстановлення. Для цього в замку потрібно відвести фіксуючу ручки пружину, поміняти їх місцями, а пружину встановити на своє місце.
Після установки основної частини замку необхідно в коробці дверей виконати прийомний отвір. Для цього в місці розташування запірного пристрою до неї потрібно докласти копіювальний папір, закрити двері і повернути замок. Від клямки залишиться відбиток на одвірку. У місці його розташування необхідно зробити отвір свердлом і двухміліметрову вибірку для фіксатора двері. Після правильно виконаної своїми руками роботи залишається тільки закріпити відповідну планку шурупами.