Особливості установки розсувних дверей

Традиційно розсувні міжкімнатні споруди використовують в малогабаритних квартирах, де на рахунку кожен зайвий сантиметр. Однак їх використання є так само актуальним і в просторих квартирах, де необхідно чітко розділити цільові зони. Для того, щоб встановити розсувні двері необов’язково викликати фахівців-установників. Вивчивши необхідний матеріал, перегородку можна встановити своїми руками.

Особливості комплектації

Стандартна комплектація міжкімнатних конструкцій складається з таких елементів:

 • дверне полотно;
 • декоративна панель;
 • наличники;
 • добори;
 • фурнітура (замки, ручки);
 • комплекти роликів, обмежувачів і направляючих;
 • комплект кріпильних матеріалів (цвяхи, саморізи, болти і заглушки).

При купівлі конструкції обов’язково звертайте увагу на її комплектацію. Як правило, всі перераховані вище позиції входять в комплект, проте деякі виробники не передбачають наявність кріпильних або інших допоміжних елементів.

Особливості установки розсувних дверей

Різновиди конструкцій

Всі розсувні перегородки класифікують за такими принципами:

 1. За матеріалом дверного полотна. Полотна бувають з ДСП, ДВП, скло, металеві, класичні дерев’яні, пластикові, бамбукові або комбіновані.
 2. За кількістю полотен. Деякі моделі виготовляють з двох полотен.
 3. За типом руху стулок. Дверцята можуть заїжджати в спеціальну нішу, а можуть рухатися уздовж стіни.
 4. За кількістю роликів. Ролики можуть бути встановлені тільки внизу, або тільки вгорі. Часто трапляються моделі з роликами, встановленими і зверху, і знизу.

Особливості та аспекти вибору

Для початку, варто визначитися, чи дійсно вам потрібні саме розсувні моделі. Дані конструкції по багатьом пунктам поступаються традиційні моделям. Стулки-купе не зможуть захистити кімнату від сторонніх шумів і запахів, а про герметичності не може бути й мови. Проте у них є і ряд позитивних сторін:

 • економія простору (особливо актуально для малогабаритних квартир використання одностулкових виробів);
 • стулки не відкриються під впливом протягу;
 • перегородку можна використовувати для поділу цільових зон квартири;
 • безпека (дверима неможливо прищемити палець);
 • замовник може самостійно вибрати варіанти декоративного оформлення, використовувані матеріали і розміри конструкції;
 • перегородку можна встановити самостійно;
 • різні розміри конструкції;
 • здійснення сучасних дизайнерських рішень.

Особливості установки розсувних дверей

Для того, щоб куплена міжкімнатна перегородка виконувала максимальну кількість функцій і природно вписалася в інтер’єр, слід ретельно обдумати всі нюанси. Головним критерієм при виборі моделі виробу є наявність вільного простору для ковзання стулки уздовж стіни. Якщо ж стіна кімнати зайнята чимось іншим або її розміри дуже малі, необхідно буде купувати виріб, що має спеціальну нішу.

Наступним критерієм вибору є матеріал. Проаналізуйте свій інтер’єр, його особливості і варіанти розташування майбутньої двері. Наприклад, для кухні доцільніше буде вибрати конструкцію з ударостійкого скла. Такий матеріал стійкий до вологості, легко миється і не боїться різких перепадів температур.

Необхідні матеріали для встановлення своїми руками

Перед тим як почати установку дверей, розсувних дверей, слід перевірити наявність всіх необхідних матеріалів та інструментів. Вам знадобляться:

 • комплект встановлюваної конструкції;
 • олівець;
 • будівельна рулетка;
 • дриль;
 • перфоратор;
 • шуруповерт або хрестова викрутка;
 • будівельний висок;
 • дерев’яні клини;
 • дерев’яні бруси (розміри повинні бути підібрані з урахуванням товщини полотна і припуску)
 • молоток;
 • монтажна піна;
 • будівельний рівень.

Перший спосіб монтажу своїми руками

Даний спосіб підходить для установки розсувних дверей, полотно яких рухається уздовж стіни. Важливим моментом, що визначає можливість установки даного виробу, є розмір полотна. Він повинен бути рівний дверного отвору. Бажано, щоб конструкція була одностулкової. Якщо умова дотримується, необхідно приступити до підготовчих робіт. Для того, щоб встановлене виріб правильно функціонувало, а коліщатка не заїдали, отвір повинен бути ідеально рівним.

Монтаж одностулкових виробів своїми руками:

 1. Збірка функціонального короби. Деталі для короби повинні знаходитися в загальному комплекті придбаної конструкції. При збірці необхідно перевіряти будівельним рівнем і схилом коректність його форм.
 2. Монтаж функціонального короби. Установка виконується в дверний проріз. Після того як короб вставлений, його необхідно зафіксувати за допомогою дерев’яних клинів. Забивати клини потрібно в утворені отвори між коробом і дверним отвором.Особливості установки розсувних дверей
 3. Перевірка. Після того, як короб закріплений, обов’язково перевірте його розташування за допомогою будівельного рівня й схилу. Кути повинні бути прямими, інакше конструкція буде неправильно функціонувати і швидко вийде з ладу.
 4. Монтаж роликів. На полотні олівцем відзначаємо місця, де будуть кріпитися ролики. Використовуючи дриль, просвердлюємо в зазначених місцях отвори під кріплення. Закріплюємо в отворах власники і кріпимо до них ролики.Особливості установки розсувних дверей
 5. Монтаж ручки. У зазначеному на полотні місці встановлюємо ручку.
 6. Монтаж верхньої направляючої. На дерев’яному бруску відповідного розміру монтуємо напрямну за допомогою саморізів. Вставляємо в неї полотно з роликовою системою, і з допомогою рівня перевіряємо правильність установки. Після, знову знімаємо полотно.Особливості установки розсувних дверей
 7. Кріплення бруска. Дерев’яний брусок із вмонтованою направляючої кріпимо над отвором. З допомогою виска проводимо лінію вниз, щоб визначити місце нижньої направляючої.
 8. Кріпимо нижню напрямну.Особливості установки розсувних дверей
 9. Вставляємо в нижню напрямну обмежувач (додається в комплекті).
 10. Вставляємо дверне полотно, а потім встановлюємо обмежувач і на нижній рейок. Якщо конструкція не передбачає наявність нижніх роликів, спосіб встановлення обмежувача дещо змінюється. Внизу полотна робиться невеликий надріз для установки стопорного елемент, інакше стулка буде злітати з рейок направляючої.Особливості установки розсувних дверей
 11. Перевірка похибок. Кілька разів тестуємо розсувну конструкцію, перевіряємо функціональність кожної направляючої і, якщо недоліків немає, переходимо до облицювання.
 12. Заповнюємо простір між отвором і коробом спеціальною будівельною піною, а після прикріплюємо декоративні панелі.

Підготовчі роботи для встановлення ніші розсувний конструкції своїми руками

Щоб можна було встановити таку модель, слід пам’ятати про обов’язкову умову: стіна повинна являти собою гіпсокартонну коробку на металевому каркасі. Такі стіни звичайно монтують у просторих кімнатах, щоб розмежувати простір. Якщо ж такої стіни немає, то необхідно вивчити спосіб її монтажу. Для цього необхідно збільшити дверний проріз як мінімум на довжину майбутньої перегородки. Після змонтувати металевий каркас, використовуючи алюмінієві профілі і з допомогою саморізів прикріпити гіпсокартон з обох сторін.

Якщо в комплекті з дверима йде спеціальна касета, то її необхідно встановлювати в простір між листами гіпсокартону.

Другий спосіб монтажу своїми руками

Даний спосіб підходить для установки дверей, стулка яких заїжджає в нішу. Монтаж даних міжкімнатних дверей своїми руками практично нічим не відрізняється від вищеописаного алгоритму. Розглянемо відмінні нюанси:

 • напрямні монтуються безпосередньо до дверної касеті. У разі її відсутності прикріплюємо дерев’яні бруски гіпсокартонну нішу;
 • при виборі дверної ручки пам’ятайте, що її розміри не повинні перешкоджати спокійному ковзанню всередині касети (ніші).

Експлуатація розсувних дверей

Для того, щоб міжкімнатна перегородка служила довгі роки необхідно регулярно перевіряти чистоту направляючих. Вчасно видаляйте сміття, інакше стулки перестануть закриватися.

За станом роликів слід регулярно стежити. Якщо їх поверхня деформувалася, їх необхідно відразу замінити, інакше з часом конструкція буде розхитана.

Закривати і відкривати двері потрібно плавно і акуратно. Ні в якому разі не прикладайте до руху чинності, це може вибити обмежувач з місця.

Придбання розсувних міжкімнатних дверей є досить вигідним і естетично привабливим рішенням, особливо з метою економії простору. Її так само можна використовувати як перегородку в просторій кімнаті. Спосіб установки даних міжкімнатних дверей своїми руками є досить простим і не вимагає залучення до роботи фахівців. А правильна експлуатація і своєчасний догляд допоможуть вашому виробу служити десятиліттями.

Главная / Монтаж / Особливості установки розсувних дверей
Вверх