Як встановити розсувні міжкімнатні двері

Розсувні міжкімнатні двері – найбільш відповідний елемент обрамлення дверного отвору в малогабаритних квартирах, вдале декоративне рішення і стильне доповнення сучасної обстановки. Монтаж розсувних міжкімнатних дверей повинен бути здійснений з урахуванням матеріалів, використовуваних при виробництві виробів і в залежності від виду моделей.

Матеріали, використовувані при виробництві міжкімнатних розсувних дверей:

 • масив дерева;
 • загартоване скло;
 • МДФ;
 • ДСП;
 • комбінований варіант з використанням зазначених матеріалів.

Кожен з матеріалів відрізняється як експлуатаційні, так і технічними характеристиками. Сильно відрізняється в ціновому діапазоні і вибирається в залежності від стилю приміщення, фінансових можливостей власників житла. Але, незважаючи на всі відмінності, двері можна встановити самому.

Як встановити розсувні міжкімнатні двері

Як встановити розсувні міжкімнатні двері своїми руками

Процес монтажу дверей включає кілька етапів, однак варто відзначити, що система може кріпитися тільки вгорі, тільки внизу і вгорі, і внизу в отвір. Останній варіант є кращим, так як в цьому випадку користуватися конструкцією більш зручно.

Як встановити розсувні міжкімнатні двері

Підготовчі роботи

Установка розсувних міжкімнатних дверей передбачає визначення з необхідними розмірами полотна виходячи з варіанта раздвигания стулок (уздовж, всередині стін або в спеціальній ніші). Щоб правильно розрахувати розмір необхідної конструкції, необхідно пам’ятати, що розміри повинні бути на 2 см ширини полотна, а висота – на 2 см вище. Наприклад, для стандартної одностулкової розсувних дверей при розмірі полотна 600х2000 мм, необхідно підготувати дверний отвір розміром 580х2020 мм. Далі слід демонтувати старе полотно, вирівняти підлогу, стіни. Важливо, щоб всі поверхні були рівні і не заважали руху стулок.

Монтаж коробки своїми руками

Якщо стара коробка була демонтована, необхідно встановити нову конструкцію. Для цього самому, а краще за допомогою напарника, потрібно зібрати конструкцію методом шип/паз. Або змонтувати за допомогою запиливания елементів під кутом в 90 або 45 градусів (до потрібного розміру), з’єднуючи деталі саморізами. В деяких випадках можна скористатися цвяхами. Встановити конструкцію у проріз за допомогою лазерного або звичайного будівельного рівня, при необхідності скоригувати або вирівняти розташування коробки, зафіксувати конструкцію за допомогою підвісів, раструбок, клинів (залежить від варіації дверної коробки). Важливо зробити все правильно і послідовно.

Як встановити розсувні міжкімнатні двері

Монтаж направляючих

Варто пам’ятати, що в залежності від типу розсувних дверей, варто розрізняти наступні варіанти:

 • накладні моделі (напрямні, розташовані уздовж стіни);
 • вбудовувані вироби (напрямні вдвигаются у «фальш-стіну»).
 1. Проте, особливості установки всіх видів розсувних дверей ідентичні, тому дану інструкцію можна вважати універсальною. Монтаж верхньої направляючої починається з розмітки. Для цього слід виміряти дверне полотно, додати до отриманого розрахунку 7 сантиметрів і відкласти отриману висоту над дверним прорізом. Провести довгу лінію (покажчик) на рівні отриманої оцінки, використовуючи при цьому будівельний рівень.
 2. До отриманої лінії прикручуємо анкерами або саморізами брус (50 на 50), на який згодом буде кріпитися верхня напрямна.
 3. Далі до нижнього торця дерев’яного бруса кріпиться рейок. Спочатку необхідно нещільно монтувати напрямну з одного боку. Щоб точно визначити місце розташування саморіза, необхідно товщину двері розділити навпіл і додати не більше 0,5 см, потрібних для вільного ходу. Аналогічно розраховуємо відстань для кріплення наступного самореза. Перед монтажем необхідно переконатися в наявності вільного простору між стіною і полотном.

Як встановити розсувні міжкімнатні двері

Монтаж кареток і обмежувачів своїми руками

 1. Виберіть скоби (для подальшої фіксації кареток), відступивши від краю мінімум 1 сантиметр. Кількість скоб повинно бути ідентично числа кареток.
 2. Скляні моделі передбачають дещо іншу технологію систему кріплення – на таких моделях кріплення має вигляд струбцини, куди згодом затискається скляне полотно.
 3. Змонтуйте кріплення на нижній стороні.
 4. Виберіть каретки і обмежувачі.
Як встановити розсувні міжкімнатні двері

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Нижня частина конструкції. Оформлення паза

Нижня частина конструкції повинна мати паз. Для цього відступаємо 15 мм від краю стулки і свердлимо два отвори з кожного боку діаметром 0,7 см і глибиною 2 см, між якими строго посередині вирізаємо паз, призначений для нижньої направляючої.

Як встановити розсувні міжкімнатні двері

Правильно встановлюємо стулки своїми руками

Самостійно, своїми руками встановити стулки досить проблематично, тому рекомендується залучити для цього сторонню допомогу.

 1. Дверне полотно прикладається до коробки
 2. Болти кареток фіксуються з вирізом на скобі.
 3. Кріпимо скоби на болтах кареток.
 4. Правильно заводимо своїми руками нижню частину полотна в паз.

В самому кінці виробляємо монтаж ручок і замків.

Як встановити розсувні міжкімнатні двері

Перевіряємо хід дверного полотна, регулюючи несправності.

Поради:

 1. Вирізи на скобах повинні бути повернені до стіни.
 2. Напрямна повинна встановлюватися ідеально рівно без вигинів.
 3. Не потрібно змащувати напрямну рейку для кращої роботи.
 4. Між стіною і дверним полотном має бути простір не менше 0,5 див.
 5. Паз необхідно робити за допомогою фрезерного верстата. За відсутності необхідного обладнання можна скористатися стамескою або монтувати декоративний профіль.
 6. Варто пам’ятати, про розмір, що підтверджує сенс однієї дуже старої прислів’я.
 7. Обов’язково використовуйте будівельний рівень.
 8. Пам’ятайте про техніку безпеки.

Інструменти, які можуть знадобитися:

 • рулетка;
 • молоток;
 • углорез;
 • будівельний рівень;
 • набір стамесок;
 • шуруповерт;
 • перфоратор;
 • бур, набір свердел, саморізи, цвяхи, анкера.

При правильній організації роботи, встановити міжкімнатні двері самостійно, без залучення допомоги можна за кілька годин. Ця робота не складе великої праці, якщо строго слідувати докладної інструкції. Перш ніж вибрати необхідну модель, обов’язково проконсультуйтеся з продавцями з приводу розмірів, форми конструкції, способу кріплення. Обов’язково зробіть виміри дверного отвору. Якщо дверний проріз має особливі розміри, то рекомендується замовити міжкімнатні розсувні двері на замовлення.

Не забувайте про техніку безпеки при використанні електроінструменту.

Главная / Монтаж / Як встановити розсувні міжкімнатні двері
Вверх