Залежно від застосовуваного матеріалу навісні двері бувають: Дерев’яні – дверне полотно, так само як і…
Як встановити петлі метелики на міжкімнатні двері
Фурнітура – невід’ємна частина дверей. Без неї неможливе нормальне функціонування, відкривання і закривання дверного полотна. Технічні досягнення дають можливість виробляти різні по конструкції петлі, в тому числі і накладні у вигляді метелика.
Особливості конструкції
Петлі метелики відносять до розряду карткових петель. Зовні вони нагадують крила метелика, за що і отримали свою назву.
Петлі метелики влаштовані так, що при закриванні дверей одна їх частина вбудовується в іншу. У закритому положенні обидві частини фурнітури можуть бути в одній площині або розведеними на 1 мм відносно один одного. Фахівці рекомендують вибирати другий вид конструкції, оскільки вони зручніші у використанні та монтажі.
Петлі метелики можуть бути двох видів: для дверей з притвором і без нього. У першому випадку вони мають додатковий вигин.
Купуючи петлі, звертайте увагу на фірму виробника. Перевагу краще віддавати тим маркам, які добре зарекомендували себе на ринку дверної фурнітури. Дешеві петлі можуть бути виконані з неякісних матеріалів. Це приведе до їх деформації в процесі установки і експлуатації.
Переваги та недоліки
Петлі-метелики монтуються легше, ніж будь-які інші види петель. В цьому їх основна перевага. Під них не потрібно робити поглиблення, зрізуючи стамескою матеріал. Крім того, в їх користь говорять невисока вартість, привабливий зовнішній вигляд і можливість встановити на міжкімнатні двері, що відкриваються як вправо, так і вліво.
Але, незважаючи на легкість монтажу і інші достоїнства, вони мають ряд недоліків. Варто виділити наступні з них:
- в силу конструкційних особливостей підходять тільки для установки на легкі по вазі міжкімнатні двері;
- у ході використання можливі деформації, які зроблять відкривання і закривання дверей скрутним або неможливим;
- петлі не знімаються з шарнірів, тому для зняття двері їх потрібно викручувати;
- поверхня, на яку кріпиться фурнітура, повинна бути ідеально рівною.
Після установки, зазор між полотном і коробом може бути дещо більше, ніж потрібно. Це пов’язано з тим, що вони накладаються на полотно, а не врізаються у нього.
Установка петель метеликів
Правильна установка мінімізує недоліки і збереже гідності петель. Вона повинна бути виконана ідеально рівно. Недоліки, допущені при розмітці, виправити складно. Фіксувати петлі потрібно надійно, без выглядывания капелюшків саморізів і нахилів при кріпленні.
Щоб встановити петлі, не потрібно робити заглиблення в полотні та коробці. Це значно спрощує процес монтажу і суттєво економить час. Тому ця робота під силу навіть тим, у кого немає досвіду. В іншому ж монтаж не відрізняється від кріплення звичайних петель.
Щоб встановити фурнітуру знадобиться мінімальний набір інструментів, який є в будь-якому будинку:
- рулетка, олівець;
- викрутка або шуруповерт;
- дриль, свердло.
До торця полотна знизу і зверху на відстані 20 см від краю прикладається петля, і відзначаються місця для отворів під шурупи. Дрилем і свердлом на відмітках робляться поглиблення. Вони необхідні для того, щоб уникнути розтріскування матеріалу при укрученні шурупів. Крім того, поглиблення зададуть напрямки для їх руху, щоб саморізи були вкручені рівно під кутом 90 градусів. До полотна бажано кріпити внутрішню частину петлі метелики, інакше потім буде важко відзначати на коробковому брусі місце розташування фурнітури.
На коробці також лінійкою відміряють потрібну відстань і олівцем наносять позначки для поглиблень під саморізи. При цьому потрібно врахувати ширину зазору між полотном і коробкою, полотном і підлогою або порогом.
Петлі метелики мають нерозбірну конструкцію. Тому їх монтують на полотно і коробку, після чого готову конструкцію встановлюють на місце.
Можливі проблеми при установці
При встановленні петель метеликів часто виникає така проблема, коли планка лягає на двері не повністю. Якщо залишити їх у такому стані, то в результаті при експлуатації петлі будуть складатися не повністю, і полотно буде пружинити, або, як кажуть фахівці, грати. Виправити недолік можна, якщо підкласти під планку тонкі смужки картону або гумку.
Підкладати картон потрібно там, де петля щільно прилягає до дверей. Таким образів вона трохи підніметься з одного боку, і ляже рівно з іншого.
Якщо у вас немає досвіду в роботі з дверними петлями, але ви хочете зайнятися їх кріпленням самостійно, то петлі метелики відмінно підійдуть для першого знайомства з процесом монтажу фурнітури. Але варто звернути увагу, що досвідчені майстри воліють їм врізні петлі.