Установка натяжних стель: підготовка, комплектуючі, відео інструкція

Навіть якщо у вашому будинку зроблений бездоганний ремонт з урахуванням всіх модних тенденцій, а стеля так і залишився викривленим і покореженным з нерівномірною побілкою, весь естетичний вигляд приміщення наблизиться до оцінки «нуль». Встановивши натяжні стелі, ви позбудетеся від щорічної обов’язки їх білити, також вони можуть стати тимчасової страховкою від невеликої повені, влаштованого сусідами зверху. Монтаж натяжних стель своїми руками цілком реально втілити в життя, не наймаючи для цього фахівців.

Підготовчий етап перед установкою натяжних стель

Перш ніж приступити до роботи, необхідно ретельно обстежувати стелю. Все, що з нього сиплеться або може обсипатися, відвалитися, має бути усунуто, щоб в майбутньому уникнути деформації нового покриття. На відміну від кріплення стель у квартирі, їх встановлення в приватних будинках може бути ускладнена наявністю дерев’яних перекриттів, з-за яких утворюються деякі нерівності. Щоб натяжна стеля не надувалася, і в ньому не гуляв вітер, слід за допомогою монтажної піни заліпити усі дірки та щілини. Уважно також прослідкуйте за тим, чи немає порожніх просторів між стелею і стінами, якщо вони все-таки присутні, їх теж необхідно ліквідувати.

Ідеальні умови для монтажу натяжних стель – порожня кімната без меблів. Якщо можливості повністю звільнити приміщення немає, то необхідно винести хоча б дрібні предмети вжитку та побутову техніку. Зробити доступ до стін максимально вільним, підсунувши меблі ближче до центру. Все, що залишилося, треба накрити захисною плівкою. На підлогу кладемо листи картону, щоб уникнути появи подряпин.

Проводку необхідно прикріпити до вже існуючої стелі, щоб вона не стосувалася нового.

Перед тим, як прогріти кімнату (необхідний при установці стелі з ПВХ), бажано зняти з пластикових вікон (якщо такі встановлені) откосные куточки.

Відео: поради по натяжним стелям від «Першого каналу»

Необхідні інструменти та комплектуючі для монтажу стельового покриття

До таких відносяться:

  • шуруповерт;
  • перфоратор;
  • вимірювальний прилад (рулетка);
  • рівень (лазерний або водяній);
  • нагрівальний прилад (теплова гармата або спеціальний фен, призначений для будівельних робіт);
  • лопатки (кутова і пряма);
  • полотно стелі і профілі (пластикові або алюмінієві).

Додаткові комплектуючі для натяжних стель: декоративні вставки (можуть бути різного кольору); спеціальні прищіпки-затискачі; клей, пластикові кільця під світильники, різні фіксатори.

Отже, переходимо безпосередньо до питання: «як зробити натяжну стелю».

Технологія установки натяжних плівкових стель

За допомогою рівня робимо розмітку, тут же прикладаючи спеціальну нитку. Таким чином, повинні сформуватися рівні лінії по периметру, до яких прикладаються профілі, попередньо просвердлені. При виборі матеріалу для профілів, слід віддати перевагу алюмінієвим, так як вони прослужать довше.

Далі робимо позначки на стіні, орієнтуючись на просвердлені отвори в прикладених профілях. За відмітками починаємо свердлити отвори перфоратором (діаметр бура дорівнює 6 мм). Потім прикріплюємо профілі за допомогою шуруповерта та шурупів.

Установка натяжних стель: підготовка, комплектуючі, відео інструкція

базові кроки монтажу

Потім акуратно розпаковується плівка для натяжних стель в попередньо прогрітій кімнаті (40-50 градусів). При цьому прослідкуйте, щоб поруч не було ніяких гострих предметів, які могли б її пошкодити. Не треба панікувати, якщо ви побачили на плівці заломи, максимум через півроку вони розпрямляться і зникнуть. Замовлене полотно вже повинно бути підігнано під розміри кімнати, в ньому має бути так званий базовий кут, з якого і починається установка стелі. Розвішуємо полотно на заздалегідь встановлених по кутах підвісних прищіпках-затискачах. Важливо зробити так, щоб затискачі не пошкодили плівку, наприклад, можна обернути їх у який-небудь м’який матеріал.

Установка натяжних стель: підготовка, комплектуючі, відео інструкціярозвішаний На стелю направляємо тепле повітря з газової гармати, прогріваючи його до 70-80 градусів, щоб зробити вінілову плівку більш еластичною. Потім по черзі, знімаючи прищіпки, фіксуємо полотно в профілях по кутах кімнати за допомогою спеціальної лопатки. Лише після вищеописаної процедури приступаємо до закріплення прямих ділянок уздовж стін. Щоб процес установки йшов рівномірно, рекомендується кріпити спочатку місця зі швами, далі поділити залишилися незафіксовані ділянки навпіл і знову ж таки їх прикріпити до профілів. Залишилося тільки натягнути і зафіксувати всі інші шматки. Завершуємо процес кріпленням в профіль спеціальної декорованою гумової вставки або приклеюванням пенопластового багета до стіни.

Коли стеля встановлено, наклеюємо на місце для встановлення люстри (або інших видів світильників) пластикове кільце і акуратно вирізаємо в ньому отвір.

Особливості монтажу безшовних тканинних стель

Безшовні стелі, як ви вже зрозуміли, характеризується відсутністю швів на полотні при установці. Величезний плюс такого виду установки в тому, що не потрібно прогрівати приміщення. При монтажі безшовної стелі використовуються профілі з високою міцністю, які установлюються точно так само, як і для стелі з плівки.

Монтаж тканинного стелі трохи відрізняється від установки плівкового покриття. Якщо стеля з ПВХ бажано починати натягувати з кутів, то, безшовні стелі, навпаки – з середини стіни. Таким чином, спочатку повинен утворитися деякого роду хрест, орієнтуючись по якому необхідно натягувати інші шматки – від центру до кутів. При натяжці потрібно використовувати спеціальний шпатель. Звисаючі краї зрізаємо ножем.

Порада: Якщо на полотні утворилися складки, їх легко можна розгладити будівельним феном.

Відео: інструкція по монтажу натяжної стелі в квартирі

Порядок дій при демонтажі натяжної стелі

Вагомими причинами для тимчасового зняття стельового покриття може послужити несправна проводка, скупчення великого об’єму рідини в результаті потопу «зверху», пошкодження полотна.

Демонтаж стелі своїми руками не складе особливої праці. Потрібно лише бути гранично акуратним, якщо хочете використовувати матеріал повторно. Перед видаленням самої стелі необхідно усунути декоративний плінтус.

Для зняття стелі з ПВХ знадобиться вже знайоме пристрій – теплова гармата. З її допомогою, знову ж таки, прогріваємо плівку. Потім обережно і не поспішаючи плоскогубцями витягуємо гарпуни з профілів, починаючи з кута. Прогрівати плівкове покриття доведеться весь час на різних ділянках, поки триватиме процес демонтажу, щоб вона не втратила еластичність та не порвалася.

Демонтаж стелі на тканинній основі спрощується тим, що не потрібно підтримувати високу температуру в приміщенні. Зате можуть виникнути складнощі з безпосереднім «витягуванням» полотна з профілів. Так як зчеплення пластикових штапиків з профілем буде набагато міцніше, ніж в стелі з ПВХ.

При правильному догляді натяжні стелі будуть служити дуже довго, задовольняючи всі естетичні примхи господаря будинку.

Відео: монтаж натяжної стелі складної форми

Главная / Монтаж / Установка натяжних стель: підготовка, комплектуючі, відео інструкція
Вверх