Ручку в міжкімнатні двері легше встановити на знятому полотні. Двері на завісах рухлива і кожний…
Як кріпити наличники на міжкімнатні двері самому
Лиштва – це елемент двері, який виконує декоративну функцію, закриваючи шов між дверним прорізом і коробкою. Від якості його установки залежить зовнішній вигляд дверей, тому підходити до цього процесу потрібно відповідально.
Види наличників
Лиштви розрізняються між собою залежно від матеріалу, з якого вони виготовлені. Вони можуть бути зроблені з:
- дерева;
- МДФ;
- пластика;
- металу.
Кожен з використовуваних матеріалів має свої особливості. Металеві лиштви виготовляють з алюмінію або сталі.
Пластикові відрізняються великим вибором колірних рішень. Вони коштують дешево, їх монтаж виконують за допомогою рідких цвяхів. Пластикова переведення в готівку гнучка, тому її успішно застосовують на нерівних стінах.
Лиштви з МДФ мають свої нюанси при кріпленні. При використанні цвяхів, під них потрібно зробити непрямі отвори, щоб не пошкодити матеріал в процесі прибивання.
Форма наличників може бути:
- плоскою;
- фігурної;
- округленої.
Плоскі і округлені можна придбати в будь-якому магазині. Фігурні, як правило, виготовляються на замовлення.
Залежно від способу монтажу виділяють такі види:
Способи кріплення
Кріплення лиштв своїми руками може здійснюватися двома способами:
Як встановити наличники залежить від їх виду і матеріалу виготовлення. Так, телескопічні кріплять тільки на рідкі цвяхи. Встановлювати інші можна як одним, так і іншим способом.
Особливості монтажу
Монтаж обналички проводиться після установки двері і оздоблення стін кімнати, але до установки плінтуса. Якщо коробка поставлена правильно і знаходиться врівень зі стіною, то прибити наличники своїми руками не складе труднощів.
Якщо переведення в готівку потрібно кріпити по обидва боки дверей, то починають з тієї, де знаходяться петлі. При цьому при кріпленні потрібно враховувати одну особливість. Монтаж лиштви неможливий врівень з дверним коробом, тому що буде заважати фурнітура. Тому від кута дверної коробки роблять відступ в кілька міліметрів. Таку відстань зберігається при кріпленні горизонтальній і другий вертикальної планки. Установка наличників на двері із зворотного боку проводиться без цього відступу.
Стикування наличників
Вертикальні і горизонтальна планка повинні правильно прилягати одне до одного для забезпечення привабливості дверного проходу. Кріпити наличники можна зістиковуючи їх між собою під кутом 90 або 45 градусів.
Запив кута під 90 градусів застосовують, коли форма переведення в готівку міжкімнатних дверей плоска, тобто являє собою прямокутник в зрізі. Горизонтально або вертикально будуть розташовуватися шви стикування при цьому, не має значення. Після розпилювання зрізи обробляються акриловою фарбою або лаком. Кут 90 градусів підходить також при оздобленні капітеллю – декоративним елементом, що надає розкішний вигляд дверей.
Кут 45 градусів застосовується при монтажі фігурних і заокруглених наличників. Він забезпечує бездоганну стикування горизонтальної і вертикальних планок. Зробити такий кут можна за допомогою стусла, електролобзика або звичайної ножівки, накресливши лінію зрізу.
Інструменти для роботи
Монтаж лиштви проводиться з використанням таких інструментів:
- олівець, кутник;
- рулетка;
- стусло;
- молоток, цвяхи.
Замість стусла цілком підійде електролобзик або ножівка.
Процес монтажу
Установка наличників своїми руками починається з замірів. Потрібно правильно і точно виміряти висоту отвору. Це можна зробити рулеткою, після чого перенести завмер на планку або докласти обналичку до отвору і по факту відзначити місце, де потрібно зробити запив внутрішньої сторони кута. Зовнішній кут визначається наступним чином. До внутрішньої сторони додають ширину лиштви і відзначають місце на зовнішньої його стороні.
З другої вертикальної планкою надходять таким же чином. Не варто сліпо переносити значення висоти отвору, отримані при вимірюванні першого лиштви. Відстань від підлоги до верхньої точки отвору може відрізнятися.
Для того, щоб правильно своїми руками розмітити горизонтальну планку, вертикальні наживляють на два гвоздика: один прибивають біля підлоги, а другий – на відстані метра від першого. Вертикальну планку попередньо готують, роблячи запив під 45 градусів з одного боку. Її прикладають до місця установки, заводячи за вертикальну планку там, де немає спилювання і за фактом відзначають кут, який потрібно зробити.
Після розмітки і спилювання кутів планки, потрібно прибити її за допомогою цвяхів або приклеїти по периметру дверного отвору. Крок для кріплення 15-20 сантиметрів використовується для дверей, якими часто користуються. На балконні або комори двері досить буде 50 сантиметрів між гвоздиками.
Усунення недоліків
Якщо ви вперше виконуєте монтаж лиштви своїми руками, то не всі може бути ідеально. Щілини, що утворилися внаслідок неправильного запила можна приховати шпаклівкою по дереву або восковим коректором, підібравши необхідний колір.
Телескопічні наличники
Телескопічні наличники встановлюються на міжкімнатні двері за допомогою спеціальних шліц і пазів, які передбачені на етапі виготовлення. Їх особливість полягає в тому, що кріплення можливо тільки на ідеально рівну поверхню. В іншому випадку будуть помітні щілини, і зовнішній вигляд дверного отвору залишить бажати кращого.
Монтаж телескопічних наличників своїми руками можливий на двері з різною шириною прорізу. Це досягається завдяки тому, що шліцу можна вставити в паз в повному обсязі, якщо отвір більше передбаченого стандартного розміру. Якщо він менше, то виступ можна підпиляти.
Для прорізів з дуже товстими стінами ширина незакритий ділянки ховається за допомогою телескопічних доборов.
Установка наличників на міжкімнатні двері своїми руками – процес не складний. Знаючи процес монтажу і види переведення в готівку, можна підібрати підходящий варіант в кожному конкретному випадку.