Роблячи ремонт в будинку або квартирі, варто задуматися про реставрацію старих дверей. Особливо це стосується…
Як встановити міжкімнатні двері своїми руками
[List]
Установка міжкімнатних дверей – робота складна і відповідальна. Для її виконання можна запросити фахівця, який зробить все на вищому рівні. Або ви можете зробити її монтаж самостійно. Для цього потрібні інструменти, покрокова технологія і маленькі секрети, якими діляться фахівці.
Схема установки міжкімнатних дверей
Знання основних етапів процесу допоможе виконати установку своїми руками правильно. Порядок роботи наступний:
- Збірка коробки.
- Навішування петель.
- Монтаж короба.
- Навішування полотна і регулювання
Інструменти для роботи
Для того щоб поставити двері самостійно, знадобляться такі інструменти:
- рівень, рулетка, олівець, кутник;
- шуруповерт, саморізи;
- торцева пила, ножівка;
- стамеска, молоток.
Підготовчі роботи
Монтаж двері з дерева або МДФ своїми руками з нуля має на увазі не тільки установку коробки і полотна, а й підготовку отвору. Можливо, його доведеться розширити або звузити. Для звуження використовують дерев’яний брус, який кріпиться в отворі з однієї або двох сторін. Також необхідно вирівняти проріз по ширині і висоті для того, щоб готова система працювала правильно.
Фахівці рекомендують встановлювати двері після завершення всіх підготовчих робіт в приміщенні, таких як шпаклівка і зачистка стін, але до чистової обробки. Крім того, їх краще і простіше ставити на готову підлогу, тому що стик коробки і підлогового покриття так буде краще виглядати.
Якщо в двері є скла, то шорсткою поверхнею, наклейками і камінчиками її повертають назовні. Усередині кімнати повинно бути гладке скло.
Збірка коробки
Збірка дверного короба з дерева або МДФ своїми руками може бути виконана двома способами:
- під 45 градусів;
- в торець.
У першому випадку стики елементів запилюються за допомогою пили торцювання під кутом 45 градусів і з’єднуються. Саморізи закручуються під кутом для того, щоб запобігти зсув планок відносно один одного.
Схема з’єднання в торець наступна. В одній з планок потрібно вибрати так звану чверть – виступ дверної коробки. Для цього вертикальну і горизонтальну планку прикладають під кутом 90 градусів один до одного і олівцем відзначають лінію стику. З цієї лінії робиться пропив і матеріал зрізається стамескою. Після цього здійснюється складання.
Зібрати короб своїми руками можна самому або за сприяння помічника. Робити це зручніше в горизонтальній площині навколо дверного полотна. При цьому враховуються зазори між полотном і коробкою, а також полотном і підлогою.
[Embed] https://www.youtube.com/watch?v=N8ONx0gaZJY [/embed]
Навішування петель
- Прикручення петель до дверного полотна. Перед навішуванням петель своїми руками, потрібно визначитися, як буде стояти двері і в який бік відкриватися. Кріпляться петлі на дверне полотно вгорі і внизу на відстані 20 см від краю. Виставляються вони так, щоб край планки петлі виступав за край торця на 1-2 мм. При цьому планка монтується не рівно, а з невеликим ухилом, щоб при закриванні двері, її не вело і не затискало петлі. Порядок навішування наступний:
- планка обводиться олівцем по периметру;
- стамескою зрізається матеріал, щоб втопити планку в полотні;
- петля кріпиться саморізами, під які попередньо зроблені отвори.
- Прикручення петель до коробки. Для цього потрібно самостійно перенести середину обох петель двері на вертикальну стійку за допомогою олівця. Зробити це простіше в горизонтальній площині, коли короб вже зібрано. Полотно потрібно вставити в коробку і нанести потрібні позначки. Після цього вона забирається і проводиться монтаж відповідної петлі в тому ж порядку, що і для полотна. Для зручності роботи коробку розбирають. Зовнішній край планки петлі повинен виступати за площину короба на 1-2 мм для того, щоб при закриванні двері в чверті залишався невеликий зазор, куди в наслідок можна приклеїти ущільнювач.
Фахівці рекомендують фіксувати петлі спочатку на 2х саморезах. Це полегшить процес регулювання двері. Потрібно враховувати, що в дерево вони входять легше, ніж в МДФ. Тому попередньо під них свердлом робляться отвори.
- Контур намічається легкими рухами.
- Вибірка виробляється уздовж волокон.
- Якщо стамеска швидко поглиблюється в полотно, то потрібно працювати зворотною стороною інструменту.
- Якщо матеріал коробки – дерево, і ви потрапили на сук, то вибірка звичайними рухами буде важким. Для полегшення роботи на ньому робляться насічки, і потроху знімається матеріал.
Монтаж короба
Схема установки своїми руками припускає монтаж коробки з дерева або МДФ в отвір, а після задування щілин піною. Способи кріплення можуть проводитися за допомогою:
- підвісів для металопрофілю;
- дюбелів;
- анкерів.
Поверхня, до якої буде прилягати піна, повинна бути вологою і чистою. Тому монтажу передує зволоження отвору. Правильно розташований короб повинен бути ідеально рівним, без нахилів і перекосів.
Навішування двері і регулювання
Після кріплення коробки навішується двері і перевіряється вся система на працездатність. Вона повинна працювати легко, не тертися об лутка, мимоволі не відкриватися і не закриватися.
Недоліки в роботі двері усуваються за допомогою регулювання петель своїми руками. Вони знімаються, і проводиться додаткове поглиблення і розширення ніші або підкладається під планку наждачний папір.
Завершальні штрихи
Монтаж завершується такими діями:
При установці наличників своїми руками площину дверної коробки повинна збігатися з площиною стіни. Виходить це не завжди, тому що стіни можуть бути кривими, з легким нахилом або нерівності. Тому після установки двері ділянку стіни шпаклюється по дверній коробці. Завдяки цьому досягається щільне прилягання лиштви до коробки і до стіни. При оштукатурюванні двері потрібно упакувати, обернувши плівкою.
Наведена вище покрокова інструкція та рекомендації максимально полегшать монтаж міжкімнатних дверей з дерева або МДФ. Зібрана самостійно система буде працювати правильно і довго.