Ручку в міжкімнатні двері легше встановити на знятому полотні. Двері на завісах рухлива і кожний…
Установка дверної ручки на міжкімнатні двері
Міжкімнатні двері продаються без фурнітури. Тому покупка і установка дверних ручок проводиться окремо. Для цього можна скористатися послугами тесляра або вставити її самостійно.
Види дверних ручок
Вибираючи фурнітуру, потрібно знати які є види ручок, і чим вони один від одного відрізняються. Пропоноване в магазинах різноманітність дозволяє підібрати їх під стиль приміщення і забезпечує ергономічність у використанні. Залежно від способу встановлення, вироби діляться на два класу:
- накладні;
- врізні.
Накладні кріпляться до поверхні і, як правило, труднощів з ними не виникає. А врізні вимагають попередньої підготовки отвори в дверному полотні.
Врізні вироби можуть бути двох видів:
- Поворотні, їх ще називають ручки-кноби, які при повороті рукоятки відкривають або закривають засувку, яка утримує міжкімнатну двері в закритому стані. У більшості випадків вони виконані у формі кулі або диска.
- Натискні працюють за тим же принципом, що і поворотні, тільки механізм приводиться в дію при натисканні на рукоятку. Як правило, вони продаються разом із замком або засувкою, звідки виникає ще одна їхня назва – натискні ручки-засувки. Фурнітура з натискним механізмом широко застосовується як для міжкімнатних, так і для вхідних дверей.
Який вид вироби краще вибрати, залежить тільки від ваших уподобань. Слід також враховувати стиль приміщення. Дизайнери радять купувати їх для усіх дверей в одній кімнаті однаковими.
Рекомендації по висоті установки ручки
Висота, на якій повинна знаходитися дверна ручка, чітко не закріплена ніякими стандартами. В середньому її розташовують на відстані 1 метра від підлоги. Це значення може коливатися в більшу або меншу сторону в залежності від ваших уподобань. Воно також може залежати від росту тих, хто постійно буде користуватися дверима. При установці можна відштовхуватися від того, на якому рівні знаходяться інші ручки в приміщенні, щоб висота їх розташування була однаковою.
Інструменти
Для того, щоб вставити ручку в міжкімнатні двері, потрібно мати певний набір інструментів. У нього входять:
- рулетка, косинець і олівець;
- стамеска;
- шуруповерт, дриль;
- свердло, коронка.
Використання всіх необхідних інструментів значно полегшує процес роботи. Врізати фурнітуру цілком можливо і без шуруповерта і коронки, але в такому випадку робота займе набагато більше часу.
Загальні рекомендації
Установка фурнітури в ідеалі проводиться, коли полотно знято з петель. Якщо це зробити неможливо, то потрібно його надійно зафіксувати, щоб якісно і рівно виконати розмітку і врізку.
Перед початком врізання добре вивчіть інструкцію до дверної ручки. Там вказані всі розміри, і ви будете знати, який діаметр коронки і пера вам знадобиться для роботи.
Наведена нижче інструкція допоможе поставити ручку на дверне полотно і уникнути помилок. А тим, хто вперше зіткнувся з такою справою, корисно буде подивитися відео на цю тему, щоб мати наочне уявлення про майбутню роботу по установці.
Покрокова інструкція установки дверної ручки
- Розмітка полотна.
- Висвердлювання отвору для рукояті і замку.
- Установка замку
- Врізка ручки.
- Розмітка лутки.
- Вирізання паза в лутці
Приділіть окрему увагу кожному етапу роботи, детально розібравши його.
Розмітка полотна
Установка починається з розмітки на дверному полотні. Спочатку слід визначитися, яка висота буде вибрана для розташування рукоятки. За допомогою косинця, рулетки і олівця відзначаються місця на полотні, в яких потрібно зробити отвори. Для цього відміряємо потрібну відстань від підлоги і проводимо олівцем горизонтальну лінію спочатку на одній стороні, а потім переносимо її на торець і іншу сторону.
На торці посередині прокресленою лінії відзначаємо місце, в якому буде зроблено отвір під язичок замку. На цій же лінії з обох сторін на однаковій відстані від початку полотна – це, як правило, 60 мм – відзначаємо місця, куди буде вставлятися сама ручка.
Висвердлювання отвору для рукояті і замку
За допомогою дрилі і коронки робимо отвір для дверної ручки. Звірити з кожної сторони полотна потрібно на глибину половини товщини міжкімнатних дверей. Фахівці для зручності рекомендують на зовнішній стороні коронки зробити відмітку маркером. Спочатку з одного боку свердлимо до необхідної глибини, а потім з іншої до повного висвердлювання. Це робиться для того, щоб коронка не пішла в сторону і, щоб не пошкодити зовнішній вигляд при вибірці матеріалу під фурнітуру. Дриль потрібно тримати під кутом 90 градусів і не допускати її відхилення ні по вертикалі, ні по горизонталі. За допомогою стамески згладжувати нерівності.
Отвір для замку робимо з допомогою дрилі і пера. Проводити роботу слід акуратно, так як відстань між пером і кутом торця зовсім не велика.
Деякі фахівці вважають за краще спочатку зробити отвір для засувки, а потім вже для ручки. В якому порядку це будете робити ви не принципово.
Установка замку
Для установки замку, його потрібно вставити у відповідне йому отвір. Накладку, прикладаємо зверху і обводимо її по периметру олівцем. Тепер необхідно стамескою вибрати матеріал на глибину, рівну ширині накладки, для того, щоб втопити її в полотні. Для зручності роботи можна використовувати кілька стамесок різної ширини.
Накладка кріпиться до дверей на шурупи. Дірки для них рекомендують зробити заздалегідь з допомогою тонкого свердла, приклавши накладку і зазначивши потрібні місця олівцем.
Врізка ручки
Є вироби, в яких шурупи знаходяться зовні. Розбирати їх не треба. Ставлячи на місце одну частину, потрібно потрапити в отвори засувки двома направляючими, в яких передбачена різьблення під болти. Потім потрібно приставити другу половину і стягнути болтами. Закручувати їх потрібно рівномірно так, щоб ручка добре працювала, і засувка легко поверталася назад.
Вироби, в яких шурупи приховані, необхідно розібрати. У комплекті до них є інструкція і ключ для розбирання. Ручка легко зніметься, якщо знайти на ній стопор і натиснути на нього ключем. Розбірна частина прикручується болтами, після чого рукоять ставиться на місце. Не застосовуйте силу, збірка повинна проходити легко, якщо ви робите все правильно.
Розмітка лутки
Після установки ручки, потрібно зробити відповідне отвір для язичка в лутці. Тому в першу чергу важливо правильно виконати розмітку для того, щоб двері добре закривалася, а замок входив в паз без зусиль і тертя.
Закриваємо міжкімнатні двері і відзначаємо олівцем на лутці верх і низ язичка. За допомогою косинця визначаємо точну середину замку і відзначаємо це значення на лутці. Дрилем і пером робимо отвір і прибираємо зайвий матеріал стамескою.
Вирізання паза в лутці
Перш ніж прикрутити накладку важливо перевірити, як закриваються двері. Це дозволить бути впевненим в тому, що паз для язичка зроблений правильно і під час експлуатації не виникне труднощів. У закритому стані біля дверей повинен бути невеликий люфт, тобто вона повинна трохи хитатися. Це потрібно, тому що до пазу додасться товщина металу відповідної планки засувки.
Кріплення планки проводиться врівень з луткою. Для цього, як і при установці замку, її потрібно втопити в лутці на потрібну глибину.
Невеликий люфт може залишитися навіть після того, як ви прикрутили накладку. Цей дефект виправляється просто. У відповідь планки завжди є язичок з маленькою дірочкою під викрутку. Він передбачений спеціально, щоб його згинати. За допомогою плоскої викрутки, вставленої в цей язичок, можна відрегулювати двері, трохи його відігнувши.
Наочно весь описаний процес можна побачити на відео по врізці фурнітури в міжкімнатні двері. Встановлення ручки можна вважати успішною, якщо вона легко провертається і клямка без тертя і зусиль входить в паз.