Монтаж, а саме, збірка і установка дверної коробки з МДФ – достатньо кропіткий процес, який…
Як встановити дверну коробку самостійно
Установка дверної коробки здійснюється тільки після закінчення оздоблювальних робіт на стелі і стінах. Ремонт в кімнаті повинен бути повністю завершеним, але плінтуса встановлювати, ще не слід.
Двері можуть мати такі види комплектації:
- дверний блок – всі деталі з’єднані, петлі врізані, а двері навішені. Це найлегший вид комплектації міжкімнатних дверей для монтажу, так як всі вже зібрано і залишається тільки встановити двері своїми руками;
- дверне полотно і коробка. Така комплектація складається з усіх деталей, які ідеально підходять один одному за розміром, але ще не зібрані. Господарю необхідно правильно зібрати все в єдине ціле і потім вже вставити двері;
- дверне полотно. Всі матеріали і комплектуючі в такій ситуації купуються окремо. Далі збирають дверну коробку і виробляють установку двері в дверному отворі.
Чим більшою комплектацією мають двері, тим дорожче вони вам обійдуться. Це обов’язково необхідно враховувати при виборі найбільш придатною комплектації.
Розміри дверної коробки
Дверна коробка складається з безлічі елементів і для її побудови необхідно чітко знати всі параметри складових. Їх розміри мають пряму залежність від висоти і ширини стіни, для якої правильно підібрали двері.
Досвідчені майстри радять дотримуватися таких співвідношень розмірів комплектуючих:
- для міжкімнатних стіни з цегли, товщиною близько 70 мм потрібно вибрати дверну коробку шириною 108 мм;
- для дерев’яної брусчатой стіни товщиною близько 100 мм, кращим варіантом буде дерев’яна коробка, що має ширину 120 мм.
Такі параметри дерев’яних дверних коробок абсолютно відповідають стандартам в нашій країні. Зарубіжні виробники можуть виготовляти коробки з розміром від 80 до 205 мм.
Якщо розміри дверної коробки не відповідають ширині дверного отвору і товщині стіни, то можна замінити її спеціальним «чорновим варіантом». В такому випадку, дверну коробку виготовляють з дощок або спеціальних дощок, а правильно підганяють під товщину стіни.
Необхідні інструменти
Установка дверної коробки своїми руками не вимагає значних зусиль, необхідно знати, як здійснити монтажні роботи, а також мати на руках необхідний інструмент:
- молоток;
- дриль або шуруповерт;
- цвяхи (для міжкімнатних коробки встановлюється в дерев’яну стіну);
- шурупи;
- фрезер;
- ножівка;
- дерев’яні рейки;
- стамески;
- будівельний рівень;
- шаблон для установки дверних коробок;
- комплект брусків, який, зазвичай, продають разом з дверною рамою.
Якщо такого інструменту у вас немає, то ви можете взяти його в оренду за символічну плату.
Демонтаж дверного короба
Перед тим, як встановити нові двері, необхідно правильно провести демонтаж дверної коробки. Для початку потрібно зняти лиштви, після чого акуратно розібрати дерев’яну дверну коробку. Старі болти і кріплення можна прибрати, зробивши запив болгаркою або ножівкою, в подальшому вони не знадобляться. Після повного демонтажу дверної конструкції потрібно провести перевірку міжкімнатних стіни на міцність і правильно зміцнити її, якщо це необхідно.
Іноді, коли стіни потрібно кріплення, необхідно скористатися спеціальною армованої конструкцією або провести бетонні роботи. Завдяки таким методам можна істотно зміцнити дерев’яну або цегляну стіну і збільшити термін експлуатації дверної коробки.
Збірка дверної коробки
Щоб зібрати дверну коробку, необхідно виконати ряд таких послідовних дій:
- на заздалегідь влаштованому для роботи місці лицьовою стороною верх розкладається коробковий брус, після чого, здійснюючи запив, його підганяють до потрібних розмірів;
- до стіни в отворі з цегли або пінобетону потрібно поставити верхню перекладину для дверної конструкції;
- розмір поперечини регулюється через запив її зайвої частини;
- вже підігнані під потрібні розміри бруски повторно розкладаються і на них з граничною точністю відзначаються місця, де в подальшому будуть розміщені петлі. Петлі треба ставити на відстані по 20 см від верхньої і нижньої частини дверей;
- знімається верхня частина дверей, де буде розміщена карта петель;
- прапорці петель потрібно ставити на свої місця і закріплювати шурупами або саморізами. При цьому у відповідь планку кріплять тільки після фіксації дверної коробки в отворі і подальшого навішування полотна;
- бруски повертають на свої місця і з максимальною точністю перевіряють необхідну перпендикулярність елементів, після чого конструкцію потрібно закріпити саморізами або зробити повторний запив.
Установка дверного короба
Після того, як установка дверної коробки своїми руками до стіни здійснена, потрібно поставити її точно по центру і ще раз перевірити наскільки точно розташовані всі елементи. Зробити це можна за допомогою рівня, виска або кутника.
Якщо на стиках є зазори, то вони ущільнюються за допомогою будь-яких теплоізоляційних матеріалів.
Далі повторно перевіряють вертикальність боковин, після чого їх потрібно закріпити в необхідних місцях. Якщо у вашій оселі дерев’яні стіни, то поставити коробку на своє місце можна за допомогою цвяхів, при цегляних стінах використовують шурупи.
Істотно спростити роботу по установці дверей допоможе шаблон для установки дверних коробок. Його можна виготовити своїми руками або купити вже готовий.
Далі навішують двері і проводять косметичну обробку дверного отвору.
Методи кріплення дверної коробки до стіни
Існує чотири основні методи, щоб закріпити дверну коробку:
- використовуючи спеціальні металеві пластини. Таке кріплення дверної коробки ідеально підійде для дорогих і якісних міжкімнатних дверей. Такі двері досить легко зіпсувати заглушками, тому краще прикріпити заздалегідь підготовлені пластини з тильного боку дверного полотна;
- кріплення в трьох точках. Такий метод став найпопулярнішим через швидкість і легкості монтажу своїми руками. Він непогано підходить для міжкімнатних дверей середньої цінової категорії і якості, є відносно надійним;
- фіксація в шести точках. Кріплення дверної коробки таким методом є оптимальним і відповідає державним гостами. Майстри використовують заглушки, які можуть значно зіпсувати вигляд дверей – це єдиний мінус такого варіанту установки дверної коробки;
- Використання монтажної піни. Варіант дуже легкий, але дуже ненадійний. Встановлена таким чином дверна коробка може легко випасти зі свого місця.